Skocz do zawartości

Regeneracja modułów świec żarowych


irys85

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś korzystał z usług tej oto firmy zajmującej się regeneracją modułów świec żarowych http://allegro.pl/modul-swiec-zarowych-bmw-e39-e46-naprawa-i2675364542.html ??proszę o opinie bo ja mam albo pecha albo ten gość coś spiepszył bmw e60 530d moduł świec żarowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do regeneracji bo pokaywał mi się błąd świec żarowych wsystkich 6ciu i modułu.Jak sie okaało to świece były dobre a uszkodony moduł.Po regeneracji i podpięciu testera dalej jest błąd modułu świec żarowych i samochód co dziwne gaśnie casami na biegu jałowym.Dzisiaj odpiołem ten moduł i jak narazie samochód pracuje normalnie.Dziwne to dla mnie ale wsystko wskazuje że za gaśniecie odpowiedzialny był tem regenerowany moduł ale przy tym demontowałem też kolektor ssący i wyciągałem z niego klapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł nic do tego nie ma.Jak sam widzisz bez niego auto smiga :cool2: ale wiadomo,ze zimą moze tak miło nie być.Jak się przepali to nic się nie dzieje bo on działa podobnie jak bezpiecznik

 

Zrób diagnostykę bo przyczyna jest inna

 

ps.rozumiem ze błedy po założeniu modułu wykasowano ??

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jak jest uszkodzony moduł to auto pracuje normalnie ale tak myśle ze po tej regeneracji coś jest nie tak z tym modułem i zakłuca prace jakiegoś innego sterownika czy komputera i silnik gaśnie.Po podpięciu testera wyświetla sie i po skasowaniu wraca błąd modułu świec żarowych oraz jak auto samoczynnie zgaśnie wskakuje błąd"WEWNĘTRZNA JEDNOSTKA STERUJĄCA 16" jednak samochod odrazu powtórnie odpala bez problemu a błąd daje sie skasować do następnego razu.Teraz jak odpiołem moduł świec wydaje sie być wszystko wporządku.I weż tu badz mądry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze raz czy wszystko dobrze pasuje w kostkach i zaden przewod nie jest zdezelowany. a pytanko z innej beczki, slyszalem ze po wymianie modulu autko przestaje byc tak paliwozerne bo moja 525d zaczela zasysac 10l, a na kompie wywala mi tylko blad swiec czyli modul szlak trafil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już wiem wszystko.samochód gasł na biegu jałowym dlatego ze szpec który regenerował mi moduł świec żarowych coś spiepszył i warjował główny sterownik silnika.Po odpieci tego modułu świec śilnik pracuje normalnie,także koledzy nie regenerujcie modułów świec żarowych bo to jest ściema a tego gościa co mi regenerował rozszarpł bym gołymi rękami.Teraz zamówiłem nowy oryginalny w serwisie BMW i juz wiem na przyszłośc ze regenerować to można ale wątrobe po ciężkim weekendzie.Myśle kolego że moduł nie ma większego wpływu na spalanie bo świece grzeją tylko od minus kilku stopni i ok 2min ale napewno na przykapcanie na fioletowo z rana a także na równą prace po odpalenu MA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jeden zakład coś ci popsuł to nie oznacza iż wszyscy co regenerują robią też to źle :duh:

Kolega z forum ( link podany wyżej)robił i robi to dla wielu osób z tego forum i jakoś nikt się nie skarży.Na własnej osobie wiem że robi dobrze bo kilka sterowników i niego robiłem i jest ok :cool2:

 

Mam nadzieje ze ori nie spali ci się bo co wtedy powiesz??

 

A jest to możliwe-wierz mi :D :D :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ma ktoś numer do Rogera? Pisałem do niego priv ale nie odpowiada :] Mam do zregenerowania sterownik ;)

 

http://www.bmw-sport.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=22123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podepnę się pod temat-sory za OT.

Czy orientujecie się Panowie przy jakiej temperaturze zewnętrznej włącza się grzanie świec żarowych?

 

Grzanie świec i ich moc grzania jest głównie zależna od temperatury cieczy chłodzącej, tzn. im jest zimniej tym moc grzania świec jest większa, całkowite wyłączenie grzania świec następuje wtedy gdy temperatur płynu chłodzacego osiągnie +30 stopni, czyli można powiedzieć że świece są ogrzewane nawet w lecie ale z małą mocą do póki płyn nie osiągnie +30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Pytam gdyż miałem walniete 3 świece, a mechanior dopiero stwierdził po sprawdzeniu "na krótko" przy okazji wywalania klapek. Oznajmił, że ktoś musiał wykasować błędy po zimie (auto kupiłem na wiosnę), bo sprawdzał kompem i nie było żadnych błędów, a że grzanie świec się nie włączało w lato bo wg niego dopiero załącza się poniżej temp. zewnętrznej +7 stopni? Niejednokrotnie patrzałem przed odpaleniem auta w ukryte menu na temp. silnika i czasem pokazywało 17-18 stopni nawet w zimną noc i nie zauwazyłem aby kontrolka od świec się pojawiała-stąd moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wg niego dopiero załącza się poniżej temp. zewnętrznej +7 stopni?

 

Tak było w starych dieslach, obecnie mamy sterownik świec którym zarządza ECU po zebraniu danych z wielu czujników. Ciekawy jestem jak twój meches sprawdzał świece ? Bo jeśli dał napięcie 12V czyli takie jakie miały świece żarowe dawniej to w sekundzie spali obecne ponieważ teraz mają 5 V.

.

 

Ps. W naszym modelu kontrolka świec nie informuje o długości grzania, prawdę mówiąc to przez 1,5 roku jak mam samochód to może 2 razy zaświeciła sie ta kontrolka i to na pół sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak twój meches sprawdzał świece ?

 

Mam nadzieję, że wie co robi...Czy gdyby je spalił, to nie wyskoczyłyby błędy odrazu po włączeniu zapłonu?

 

Czyli przy minusowych temp. panujących u nas w kraju mogę nie zobaczyc nawet, że świece grzeją? Przemknęło mi przez oczy na forum, że kolegom zapala sie kontrolka w zimie. Może u Ciebie w IRL nie było na minusie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będzie spalona to powinien być błąd. W IRL wczesnym rankiem w zimie temp. spada poniżej 0, a poza tym nie tylko u mnie rzadko zobaczyć świecącą kontrolkę, u innych jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.