Skocz do zawartości

[E87] 120i 2005r światła do jazdy dziennej


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam w swojej jedynce bixenony i wyłącznik świateł z funkcją A. Podczas uruchamiania silnika włączają się automatycznie xenony - już jeden zdążył mi paść (oczywiście wymieniłem komplet). Dlatego mam pytanie: czy można przeprogramować światła w ten sposób, żeby w pozycji A wyłącznika włączały się długie z np. 40% mocą a po zapadnięciu zmroku i wykryciu tego przez czujnik na przedniej szybie zapalały się xenony? Pytałem się w warsztacie BMW i mi powiedzieli, że trzeba jeszcze coś przerobić w instalacji. Czy rzeczywiście trzeba coś w instalacji zmieniać? Nie chcę, żeby coś niepotrzebnie rozgrzebali...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Trochę czytałem o tym w dziale 3 jednak widać, że co model to inne niuanse, dlatego jeśli ktoś spotkał się z tym w jedynce to proszę o podzielenie się z tym.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego, ja mam 1-nke ze zwykłymi lampami i ostatnio włączałem światła dzienne. Powiem ci teraz jak to wygląda. Otóż wygląda bardzo fajnie i jestem z tego bardzo zadowolony. Gdy mam światła w pozycji A to delikatnie świecą mi się światła długie. Gdy zapadnie zmrok albo wjadę w ciemny garaż to automatycznie przełącza mi się w światła krótkie z postojowymi. Gdy pada deszcz i mam włączone wycieraczki w pozycji automatycznej również włączają się światła krótkie. Oczywiście jak sytuacja się zmieni znów się zapalają lekko długie. Również jest fajne to że od kiedy mam włączone światła dzienne, że nie świeci mi się niepotrzebnie deska od liczników, tylko świeci się wtedy kiedy pada deszcz lub jest wieczór. POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Tak jak ma kolega mały-andre to jest właśnie to o co mi chodzi. W tej chwili mam tak, że w poz "0" włączają się długie z mniejszą mocą a jak przełączę na 'A' to od razu włączają się ksenony mijania bez względu na czujnik zmierzchu.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że w trybie auto przy mocnym słońcu świecą długie z mniejszą mocą natomiast po wjechaniu do cienia włączyły się ksenony. Widać, że czujnik zmierzchu działa jednak powinien włączać ksenony jak się zrobi choć trochę ciemniej a nie jak jest biały dzień i trochę cienia. Czy da się jakoś skalibrować ten czujnik, żeby przełączał swiatła w bardziej racjonalny sposób?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W niektórych wersjach softu w zzegarach i idrive jest opcja regulacji czulosci czujnika swiatla , wyustarczy poszukac u siebie a byc moze sie znajdzie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie nie mam idrive a w liczniku też nie znalazłem takiej opcji. W inpa jest taka opcja jak inicjacja DRL - włączyłem to ale nie zauważyłem żadnego efektu...

Pozdrawiam

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

 

Posiadam E87 116i. Po przełączeniu świateł na AUTO w dzień światła się nie świecą, zapalają się tylko jak się ściemni. Chciałbym to przekodować tak, aby świeciły się ciągle.

Posiadam NCS Expert i łączy się ładnie z komputerem, wszystko hula idealnie.

Wybieram model samochodu, następnie klikam CHOOSE ECU i mam dwie opcje CAS i FRM.

 

I w jednym i w drugim po kliknięciu wyskakuje błąd: FA-Fehler.

Natomiast za pierwszym razem jak to kliknąłem to nie wyskoczyło nic, czyli wszystko było ok.

 

Teraz pytanie co dalej ? Kodując E46 było trochę prościej. Moglibyście pokierować mnie, ewentualnie podesłać jakiś link jak i gdzie przeedytować plik i który element tekstowy odpowiedzialny jest za włączenie tych świateł na stałe?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz nawigację to w ustawieniach pojazdu włącz funkcję świateł dziennych.

Jeśli nie masz nawigacji, to w liczniku powinna być opcja z tym związana, która powoduje, że na trybie "Auto" świecą światła mijania

 

NCSexpert przygotowałeś prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nawigację to w ustawieniach pojazdu włącz funkcję świateł dziennych.

Jeśli nie masz nawigacji, to w liczniku powinna być opcja z tym związana, która powoduje, że na trybie "Auto" świecą światła mijania

 

NCSexpert przygotowałeś prawidłowo?

 

rozwiń swoją wypowiedź i opisz dokładnie gdzie są te opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.