Skocz do zawartości

Jakie zimówki do e46?


Rekomendowane odpowiedzi

Ekologiczne tz. że w praktyce się mogą nie sprawdzać, bo możliwe że nowe normy są wprowadzone itp.

Ogólnie to lepiej chyba bazować na tym co się już sprawdziło.

Ale patrząc na statystyki i testy to te opony nokia nie wypadły najlepiej 3 czy 4 pozycja.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
ja kupilem a3. tez zastanawialem sie ktore brac d3 czy a3. bazowalem na opiniach i ocenie http://www.opony.com.pl/testy-opon/nokian/?p=44 poza tym ja kupile 225/45 17 run flat i a3 byly w promocji i przez to sporo tansze.poczytalem tez na stronie nokiana o obu i wybor padl na a3. a3 sa ponoc do mocniejszych samochodow ;-)

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym zakladal to co na tabliczce. jak podaje producent 205/55 16 to takie bym zalozyl. chyba nigdy nie mialem zalozonych na aucie innch rozmiarow niz zaleca producent.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.8 105 czy tez 115 konny mysle ze bardzie 15 " niz 150 koni 2.0 tam 205 16" ;) takie moje myslenie heh ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam na sprzedaż nowe koła do e46. Dałem ciała bo nie sprawdziłem przed zakupem jaki rozmiar do mojej. Brat powiedział że 15" spoko i takie kupiłem a nawet nie sprawdziłem. Tylko że brat miał e46 przed liftingiem a ja mam po i do bani. Nie wchodzą z przodu na koło. Oponki nówki YOKOHAMA V902A mam fakturę z 25.10.2012. Nowiuteńkie opony rocznik 2012. Felgi alu 15" standard bmw e46.

Chcę sprzedać za tyle za ile kupiłem czyli 1360 zł komplet. Szkoda mi trochę bo felgi trafiłem okazyjnie.

Jakby ktoś był zainteresowany to podeślę foty na priv.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odświeżę trochę temat, panowie powiedzcie jakie ma być dokładnie ciśnienie w moim aucie? gdzie znajde takie info?

na klapce od wlewu paliwa nic nie ma. dodam, że głównie jeżdzę sam i nic nie wożę, wiec auto nie jest obciążone.

 

 

PS. kupiłem nokiany wr d3 195/65/15. na śniegu jeszcze jeszcze nie wiem jak sie sprawują, ale przy prędkości powyżej 150 i suchej nawierzchni auto mi dość mocno pływa i czuję się bardzo niepewnie.

przedtem miałem 225/55/16 michelin primacy i trzyma się bardzo dobrze drogi, nawet przy ponad 200 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odświeżę trochę temat, panowie powiedzcie jakie ma być dokładnie ciśnienie w moim aucie? gdzie znajde takie info?

 

 

 

PS. kupiłem nokiany wr d3 195/65/15. na śniegu jeszcze jeszcze nie wiem jak sie sprawują, ale przy prędkości powyżej 150 i suchej nawierzchni auto mi dość mocno pływa i czuję się bardzo niepewnie.

przedtem miałem 225/55/16 michelin primacy i trzyma się bardzo dobrze drogi, nawet przy ponad 200 km/h

 

Tabliczkę z ciśnieniami powinieneś mieć na słupku przy drzwiach kierowcy.

 

Ps. Niestety taki jest efekt wąskich i wysokich zimówek które są z bardziej miękkiej gumy wyprodukowane, 225 są sporo szersze i dlatego bardziej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem 3 dni temu wr d3 205/55/R16 i powiem wam że jestem puki co mega zadowolony! Na śniegu (trochę tego śniegu ostatnio spadło) trzymają się jak przyklejone. Mam wrażenie że chodzą znacznie ciszej od letnich runflat potenza bridgestona 225/50/16. Jeżeli chodzi o wrażenia dotyczące pływania samochodu po drodze to również miałem takie wrażenie przy 160... jednak to mogło być przyzwyczajenie do letnich opon, w końcu to sztywniejsza opona.

Zobaczymy czy objaw pływania minie...

 

Puki co polecam tą oponę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam wrażenie że chodzą znacznie ciszej od letnich runflat potenza bridgestona 225/50/16. Jeżeli chodzi o wrażenia dotyczące pływania samochodu po drodze to również miałem takie wrażenie przy 160... jednak to mogło być przyzwyczajenie do letnich opon, w końcu to sztywniejsza opona.

 

To dobre masz wrażenie bo Run Flaty są głośniejsze i mają większe opory toczenia od zwykłych opon a co do pływania to też będzie to bardziej odczuwalne przy zwykłych oponach bo mają bardziej miękką konstrukcję + przy zimówkach dochodzi jeszcze bardziej miękka guma w porównaniu do letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze mam wr d3 i jest naprawde dobrze :) caly czas staram sie wykorzystywac je ile sie da :D , jesli chodzi o plywanie to u mnie takze to jest no ale zima to zima 120 jezdzie sie bdb posiadam 195/65/15 trzeba sie przyzwyczaic bo na lato mam 17x 215 i 225 ktore trzymaja sie naprawde znakomicie :) czekam na jeszcze wiecej sniegu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam sie nad wyborem opon, kilka propozycji mam, bede wdzieczny za pomoc w wyborze.

 

1. Pirelli SottoZero 195/65R15 91 T MO

2. Continental ContiWinterContact TS850 195/65R15 91 T

3. Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

4. Nokian WR D3 205/55R16 91 H

5. Nokian WR A3 205/55R16 91 H

 

Nokiany ktos (chyba nawet w tym temacie) ocenil jako slabe na zakretach, ze niby miekkie boki maja. Taka opinie tez gdzies jeszcze czytalem.

 

Ktos moze pomoc ? Bo nie mam pojecia co wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w e46 mialem gy ug7+ w rozmiarze 205/55 16 i mi nie spasowaly. teraz w e90 mam wr a3 w rozmiarze 225/45 17 rof i poki co na sniegu nie mialem okazji sprawdzic, ale sa cholernie ciche. Duzo cichsze niz letnie michelinki. z tych co podales to ja bym wybral albo conti 850 albo wlasnie nokian a3

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma wrd3 i sobie chwale, na śniegu ciężko zarzucić mi tyłem do tego ma wrażenie dość pewnego trzymania toru. Co do pływania, miałem takie uczucie na początku teraz albo się przyzwyczaiłem albo tego problemu nie ma (w końcu to nie są opony rof). Co do innych zimówek to ciężko mi się wypowiadać bo nie miałem założonych na tym samochodzie.

 

Poprzedni mój samochód ford focus miał założone ug7+ i wrażenia raczej gorsze aczkolwiek również byłem zadowolony ale tak jak mówię ciężko porównywać te opony na dwóch różnych samochodach.

 

Co do Ug8 to znajomy ma i miał okazje przejechać się moim samochodem i stwierdził że z chęcią zamieniłby gumy na moje, zresztą było widać ze na ug8 tyłek lekko gonił, trakcja miała co robić.

 

Wybór musisz dokonać sam, ja na szczęście już go dokonałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz nokiany, bedziesz zadowolony. ja wcześniej miałem ug7 i też były ok, ale nokiany lepsze. co do ug8 to sporo osób narzeka i twierdzi, że to model, który im się nie do końca udał.

no ale nie jezdzilem na nich, wiec nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzę na Nokianach już 3 sezon zdaje się i mam je na kilku autach.Zdecydowanie polecam na zimę !!

 

Może do tanich nie należą ale komfort jazdy to rekompensuje :D

 

Jak bedzie chciał Nokiany odezwij sie na PW to pomoge taniej załatwić jakby co :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jaki rozmiar felgi efektywniejszy ? Pytanie stad ze ktos mowil mi, nie wiem ile w tym prawdy, ze lepiej opona 195/65/r15 bedzie sie sprawowala w zimie ni 205/55/r16

 

Czy to prawda ? Ma mniejsza powierzchnie kontaktu z droga ale jak ma to niby polepszyc zachowanie w zimie ?

 

Mam obecnie alumki wlasnie r16 ktore albo sprzedam odrazu, w przypadku zakupu felg stalowych lub tanszych alu r15, albo zostawie jako kola zimowe a na lato wieksze i ladniejsze, teraz nie wiem ktora opcje wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac tematy napisane wyzej przez kolegow powinnienes doczytac ze na 195/65 samochod troszke plywa i ma sie wrazenie gorszej przyczepnosci w zakretach przy predkosciach 100 /130 km/h , osobiscie mam takie wrazenie ale sie przyzwyczailem , moim zdanie spowodowane to bylo przyzwyczajeniem moim do kol 17x225x45 bo na tym to samochod przyklejony ;p druga sprawa ja w swojej mam 1.9 wiec zalozylem 15, nie moge narzekac bo jesli chodzi o snieg czy bloto to naprawde super :o , zas kolega na motorze 2.0 ci mial 16 orginalnie i zalozyl takze na zime takie i wrazenia z jazdy naprawde dobre nie mozna niic zarzucic ;) a skoro masz aluski 16 zaloz na zime ,a na lato jakies 17 ;) 205x55x16 moim zdaniem to bedzie dobry wybor . :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak wozi mnie takim modelem i ostatnio zmienił sobie felgi na większe - nie poczułam różnicy jako pasażerka, chociaż on mówił że znaczna. Takie spojrzenie z boku jeżeli chodzi o sam komfort jazdy.

 

 

Zobacz także bielizna damska sklep internetowy

Edytowane przez ada225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.