Skocz do zawartości

E60 2006 530i kontrolka płynu chłodniczego


lacha559

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

mam pytanko. szukałem informacji na ten temat na forum ale do końca nie dostałem odp. Więc 2 tyg temu dolałem płynu chłodniczego (pojawiła się kontrolka). po około 1 tyg znowu się pojawiła (z rana) no i znowu dolałem płynu który mi został z poprzedniego dolania (nadmienie ze lałem borygo zielone). wtedy pomyślałem że za pierwszym razem nie dolałem do końca więc nie byłem zmartwiony tym. jednak dziś znowu z rana pojawiła się kontrolka płynu i nie wiem czym to może być spowodowane? Sprawdzałem kolor oleju silnikowego i jest czarny/brązowy więc to raczej nie uszczelka pod głowicą mam nadzieje. Może to pompa wodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy pod spodem nigdzie nie widać wycieku , czy węże nie puchną po nagrzaniu, czy rano po odpaleniu równo chodzi i nie ma mgiełki z rury wydechowej, ja W SWOJEJ MAM PODOBNY PRZYPADEK tylko że na 3-4tyś dolewam około 0.5litra i nie wiem czym to jest spowodowane :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuację, uszkodziła się chłodnica, poprostu skorodowała i pojawiło sie mikropęknięcie. Kiedy silnik był rozgrzany to pęknięcie się rozszerzało i gubiła płyn, na szczęście bardzo szybko to zauważyłem i to zupełnie przez przypadek (jeszcze nie zapaliła mi się kontrolka) Okazało sie że chłodnice( HELLA-BEHR) są kiepskiej jakości, chłodnica wyglądała jak nowa. Poszukaj śladów wilgoci pod chłodnicą, może spotkało cię to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 530i z 2004 roku puściła-poluzowała się objemka na wężu przy termostacie. Dolewałem co tydzień - plamy nie było widać gdyż kapało na osłonę silnika - przy prędkości zjeżdżało pod samochodem na jezdnię ...
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.