Skocz do zawartości

530 czy 525 ?


burro

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem do UK zarówno beemka z automatem jak i z manualem. I ku swojemu zaskoczeniu stwierdziłem, ze w takiej trasie głownie na autostradzie ręczna zmian biegow jest kompletnie nieupierdliwa. Człowiek wrzuca bieg i jedzie czasem godzinę bez dotykania lewarka. Natomiast w mieście jazda z ręczna skrzynia to jest dramat, szczegolnie dieslem ktory ze względu na braki elastyczności ma mniejsze zakresy prędkości na poszczególnych biegach.

Tak czy inaczej do skrzyń ręcznych nie mam zamiaru juz wracać. Tym bardziej ze te najnowsze sa nawet bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Wyjątkiem moze byłoby lekkie auto z silnikiem benzynowym

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wracając z pracy często stoje godzine w korku i wtedy już naprawdę ten manual mnie wkurza, a co do trasy - na autostradzie to fakt, wrzucam szóstke i jade - ale mimo to taka trasa przekonała mnie do automatu bo cala droge przeciez sie nie jedzie 180km/h na autostradzie, po drodze są również jakieś zwolnienia, roboty, miasteczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie dieslem ktory ze względu na braki elastyczności ma mniejsze zakresy prędkości na poszczególnych biegach.

 

jesli diesel nie jest elastyczny, to co jest?? :mad2:

Powiedz. Znasz jakiegoś diesla który jedzie na szóstce od trzydziestu paru km/H do vmax?. Prawie każda benzyna jest tak elastyczna. Wzór na elastyczność silników oraz wartości jakie one osiągają nie są wiedza tajemną.

Edytowane przez K8v8M

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
szczegolnie dieslem ktory ze względu na braki elastyczności ma mniejsze zakresy prędkości na poszczególnych biegach.

 

jesli diesel nie jest elastyczny, to co jest?? :mad2:

 

Proszę Cię. Odpuść. Dyskusja z kolegą K8v8M nie ma sensu w tym temacie. Już to przerabiałem. Argumenty nie docierają, walka z wiatrakami. :) Po prostu daj spokój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe twoje argumenty to "bo tak". Ja podaje wyłącznie fakty i rzetelna inzynierska wiedzę a Ty co? Jakiś dziennikarski bełkot ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory nie widziałem żadnego pomiaru diesla na szóstym biegu od 35kmh.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram :cool2: ''Elyta'' bo mają e60 w automacie :lol:

Automaty wybierają ludzie wygodni, których poziom intelektualny i finansowy powoduje, że nie boją się awarii automatycznej skrzyni, bo wiedzą jak z nimi postępować a w razie awarii pojadą do mechanika i naprawią usterkę albo wymienią skrzynię. .

 

:shock: :shock: Nie wiem co patrzem - czy Ty z całym szacunkiem wiesz o czym mówisz? Większej głupoty (idiotyzmu) na tym forum jeszcze nie słyszałem. Po tym zdaniu mam wrażenie że Twój poziom intelektualny nie jest godzien żadnej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popieram :cool2: ''Elyta'' bo mają e60 w automacie :lol:

Automaty wybierają ludzie wygodni, których poziom intelektualny i finansowy powoduje, że nie boją się awarii automatycznej skrzyni, bo wiedzą jak z nimi postępować a w razie awarii pojadą do mechanika i naprawią usterkę albo wymienią skrzynię. .

 

:shock: :shock: Nie wiem co patrzem - czy Ty z całym szacunkiem wiesz o czym mówisz? Większej głupoty (idiotyzmu) na tym forum jeszcze nie słyszałem. Po tym zdaniu mam wrażenie że Twój poziom intelektualny nie jest godzien żadnej skrzyni biegów.

 

Bo? Przedstawisz jakieś sensowne argumenty czy tak tylko piszesz, żeby "zabłysnąć"? Pamiętaj tylko, że dla mnie przedstawiony przez kogoś wcześniej argument typu "nie kupię automatu, bo jak się zepsuje to trzeba będzie wydać na naprawę X tys. zł" nie jest dla mnie żadnym argumentem. Na tej zasadzie powinniśmy jeździć Kaszlakami, bo tam niewiele jest do popsucia a jak już się zepsuje to można to naprawić za 5zł. Tak samo nie jest dla mnie argumentem fakt, że samochód z taką skrzynią więcej pali albo, że rzekomo "zamula". Śmiechu warte są takie argumenty a ostatni już najbardziej, umieram ze śmiechu - sami potomkowie Kubicy, którzy liczą każde 0,1s przyspieszenia do 100km/h a do tego muszą mieć bieg zmieniony w 0,0025s :duh: Zwłaszcza, że przy normalnej jeździe zanim kierowca wciśnie sprzęgło w swoim manualnym BMW to mój automat już się rozpędza na kolejnym biegu. Do tego ja mam w nosie wachlowanie czy ciągłe deptanie sprzęgła - po prostu wciskam gaz i jadę. Nie rozumiem jak ktoś może lubić manualne skrzynie. To tak jakby lubił dwusuwy w Trabancie - nie ta epoka. Ja tam lubię sobie ułatwiać życie a nie utrudniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piłem tylko do Twojego zdania o powiązania intelektu z wyborem automatu, bo wydawało mi się, że jesteś w stanie zrozumieć, że jeden woli zimę a drugi lato, ale to Ty dalej o tym samym.

2. A ja nie rozumiem jak można być tak ograniczonym człekiem, żeby twierdzić, że intelekt i poziom finansowy wymaga automatu - przecież to jest żenada co Ty mówisz

3. Teraz sobie przypomniałem, że przecież parę postów wcześniej to Ty twierdziłeś, że manual w e60 to jest dresowóz (wiadomo automat e60 ten sam, to już nie dresowóz, to nie przedstawiciel h, nie skodziarz, nie kapelusznik etc)

 

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram s0nar-a. Uważam że automat to przyszłość, widać obecnie trend w kierunku kupowania nowych samochodów z automatycznymi skrzyniami biegów. Moi niektórzy znajomi jeszcze kilka lat temu nie chcieli słyszeć o asb, teraz większość jeździ automatami i sobie chwali. Ja osobiście "spróbowałem" asb w Volkswagenowskim DSG w 2010 roku. Zaraziłem się i następny samochód (E60) też był asb. Po półtorarocznym użytkowaniu mogę stwierdzić, że automat w E60 LCI jest znacznie przyjemniejszy w jeździe niż DSG w Saeacie Leonie 2.0 tdi. Tam automat miał tendencję do "narowistego" zachowania. W E60 LCI automat jest bardzo szybki praktycznie nie wiele odstaje do DSG w szybkości zmian biegów ale w ogóle nie odczuwam zmian czy to w górę czy w dół. ASB robi to jedwabiście, niezauważalnie, nie ma mowy o szarpnięciu czy "ciągnięciu" przy hamowaniu. Jedynie zmiany na wyższy bieg przy maksymalnym bucie są nieco wolniejsze od DSG. Sam komfort jazdy z asb w BMW E60 LCI jest bardzo wysoki. Wsiadając do jakiegokolwiek innego samochodu z manualem odbieram jako powrót do przeszłości.

Aha, miałem okazję pojeździć F10 530xd i tam automat 8 biegowy jest jakby jeszcze o jeden poziom wyżej od tego mojego choć na 6HP28 nie mam powodów do narzekania.

Jeżeli w przyszłości nowe BMW z serii F to tylko w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1. Piłem tylko do Twojego zdania o powiązania intelektu z wyborem automatu, bo wydawało mi się, że jesteś w stanie zrozumieć, że jeden woli zimę a drugi lato, ale to Ty dalej o tym samym.

2. A ja nie rozumiem jak można być tak ograniczonym człekiem, żeby twierdzić, że intelekt i poziom finansowy wymaga automatu - przecież to jest żenada co Ty mówisz

3. Teraz sobie przypomniałem, że przecież parę postów wcześniej to Ty twierdziłeś, że manual w e60 to jest dresowóz (wiadomo automat e60 ten sam, to już nie dresowóz, to nie przedstawiciel h, nie skodziarz, nie kapelusznik etc)

 

koniec OT

Podzielam opinię kolegi qwertykk .Nic dodać nic ująć :cool2: , a może coś dodam :wink: .

Najnowsza generacja - Intelektualna automatyczna skrzynia biegów :cool2: .

Mi intelekt przeszkadza w eksploatacji piór wycieraczek (no wiecie, dyskomfort - latają mi czasami przed oczami i takie tam... ) :evil: .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi intelekt przeszkadza

 

Żeby komuś przeszkadzał intelekt to najpierw musi go mieć. Po wypowiedziach wnioskuję, że niektórym tylko się wydaje, że posiadają choć trochę intelektu. No, ale to w końcu forum BMW, nie można zbyt wiele wymagać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No, ale to w końcu forum BMW, nie można zbyt wiele wymagać ;)

Jak jestem na tym forum od 4lat,różnie bywało i kłótnie również ( jak to w rodzinie ) ale tak chamskiej wypowiedzią jeszcze nie czytałem !

Zdajesz sobie sprawę ty żałosny intelektualisto że ,tą wypowiedzią obraziłeś wszystkich forumowiczu BMW !!!

Zdrowy człowiek ( pomijam świadomie inne kwestie ) by tak nie napisał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.