Skocz do zawartości

Problem z Kołem dwumasowym - zmiana w produkcji 2007


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec w skrócie

W moim roczniku tj 2007 w styczniu była zmiana koła dwumasowego.

Do 01.2007 jest koło stare, od 02.2007 jest koło nowe.

Różnica niebagatelna - koszt starego 900zł, koszt nowego 2500zł - oba LUK

Część sprzedawców twierdzi iż koła te sa wymienne i można je zastępować.

Gdy weszłem jednak w esklep intercarsu dane kół sa całkiem inne - inna ilośc zębów, inny kąt przyłożenia.

Normalnie pomyślałbym ze sprzedawcy chcą wcisnać to co mają, ale mam jednego gościa od części który jest konkret i napisał mi ze on sam nie wiedział ze to pasuje - poprostu dostał info od klientów którzy u niego kupowali.

Moje pytanie - ktoś miał z tym stycznośc, ktoś wymieniał ?

Koło które teoretycznie powinienem mieć ma numer 415 0401 10 - wg sprzedawców można je zastąpić 415 0374 10

Numery oryginałów : nr org. 21207565745 = 21207573047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz kupić tańsze i zobaczyć po wyjęciu swojego czy pasuje.Jak nie to zwrot i zakup drozszego

 

Temat był poruszany gdzieś na innym forum w innym modelu bmw ale nie moge teraz znależć

 

A zmiana koła nie w tym roczniku nie ma nic wsolnego z pojawianiem sie DPF??Tak sobie gdybam

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem po montażu

Potwierdzam wersje sklepu - koła te pasują pomimo innych numerów.

Miałem jednak inne wątpliwości - a mianowicie nowy dwumas miał dośc duze luzy - wg mechanika byc tak nie powinno, wg sklepu to normalne.

Cóż - zamontowałem, wyjdzie w praniu kto miał racje.

Pierwsze wrażenie : sprzęgło chodzi lekko, duzo lżej niz stare, zbiera tez ciut nizej niż stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem jednak inne wątpliwości - a mianowicie nowy dwumas miał dośc duze luzy - wg mechanika byc tak nie powinno, wg sklepu to normalne.

Cóż - zamontowałem, wyjdzie w praniu kto miał racje.

 

Mój znajomy ostatnio też kupił koło dwumasowe LUK i również miał wątpliwości co do luzu na nim i wysłał zapytanie do "schaeffler Polska http://www.schaeffler-aftermarket.pl/content.schaeffler_as.pl/pl/index.jsp " i otrzymał odpowiedź że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli producenci sobie te droższe dwumasy tak dla kasy zrobili :mad2:

Jeden sprzedawca cos mi tłumaczył o innym współczynniku drgań - ale cena jest taka ze za jedno nowej wersji mam 3 stare wiec te drgania to niech sobie wsadzą.

Poki co jeździ, zobaczymy jak sie będzie sprawować. Jedno co mnie niepokoi po założeniu to lekkie mrowienie na pedale gdy jest wciśnięty a silnik obciążony - klima itd. Kultura pracy jednak po zmianie jest nieporównywalna, biegi wchodza płynnie, auto nie szarpie, jest ciszej w samochodzie - po prostu duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A nie prientujesz sie jaka cena za komplet sprzegla i dwumasy do n47 318d u Twojego kolezki ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.