Skocz do zawartości

320d Problem z "elastycznością"


Dreamek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanko od pewnego czasu gryzie mnie pewna rzecz dotycząca mojego samochodu, a mianowicie mam problem z rozpędzeniem samochodu powyżej 220 km/h... powiedzmy do 180 idzie jako tako, natomiast powyżej tej prędkości doskwiera mu niesamowity muł. Wciskam gaz do dechy a ten ledwo zipie..

Rzeczą naturalna jest to że taka prędkość nie jest mi potrzebna jednak niepokoi mnie sam fakt i sie zastanawiam czy to normalne.

Porównuje swoją obecna e91 do focusa którym jeździłem wcześniej i mam wrażenie że bunia dość gorzej się zbiera.

 

Diagnostyka komputerowa nic nie wykazała, zresztą na desce rozdzielczej nic mi nie wyskoczyło do tej pory więc nie powinienem się niby martwić , jednak..

 

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

szukałem na forum ale nie ukrywam że znalezienie czegokolwiek mnie interesującego jest dość trudne. Wszelkie tematy nie dotyczyły mojego problemu, stąd zwracam się do was forumowicze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW inaczej też rozwija moc - nie czuć takiego kopa, jak miała np moja poprzednia A4 AVF na PD - tu bardziej idzie jak benzynowy silnik - to po pierwsze.

Druga sprawa, rzeczywiście auto może mieć kaganiec i dlatego tak mu ciężko jechać z wyższych prędkości.

Trzecia - 180km/h to nie jest mała prędkość i jeśli oczekujesz wgniatania w fotel, butując auto jeszcze w górę, to najwidoczniej kupiłeś motor o co najmniej 1000ccm za mały :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o normalna jazdę, ze stałym przyspieszeniem (czyt. z wyczuciem gazu). Dochodzi tak jakby do pewnego momentu a później idzie tak jakby nie szedł..

czytałem komentarze innych forumowiczów że zamykają budzik itp. stąd moje pytanie. Prędkość taka nie jest mi potrzebna jedynie chodzi o wewnętrzną obawę czy wszystko jest ok, a jeżeli nie to co może być powodem takiego a nie innego zachowania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie bardzo :) nawet po ostrym chipie tylko z gorki :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo :) nawet po ostrym chipie tylko z gorki :)

Mam rozumieć że komentarze w stylu zamknąłem budzik swoja 320 są nie prawdziwe, czy to tylko ironia była?

 

Dreamek co do hamowni to napisz do Grześka z tego forum - nick G-CS. Autko Ci zhamuje i będziesz miał pewność co i jak

Jak się problem nie rozwiąże to zapewne będę musiał się wybrać puki co próbuje rozwiązać ten problem z wami, może ktoś miał podobnie.

 

Jak idzie sprawdzić czy nie mam "kagańca" założonego?

 

Jakieś 4 miesiące temu wymieniałem klocki hamulcowe z tyłu, potem była rejestracja w kompie wymiana. Po czym mechanik oznajmił mi że mam 2 błędy na silniku (nic mi komputer nie wyświetlał) jeżeli chce poznać jakie to musiałbym mu zapłacić 150 zł. Doszedłem do wniosku że skoro nic się nie dzieje a komp mi nic nie wyświetla to nie warto płacić... i teraz się zastanawiam czy to może mieć jakiś związek i czy to możliwe by nagle teraz ten błąd nie wyskakiwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Oczywscie wiele bledow nie wyswietla, np nie dopalony dpf nigdy sie nie wyswietli chyba ze bedzie juz bliski agonii, tak samo np swiece i wielw innych cyrkow , a 150 zl za skasowanie bledow to dobry ziomek z niego :mad2: Za tyle to sie robi kasowanie bledow, drl i jeszcze jakies rzeczy :duh:

 

A co do zamkniecia budzika to nie ironia, nie dojdziesz 250-260 170-200 konnym autwm raczej

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.