Skocz do zawartości

F11 - HUD - możliwość doposażenia


KubaBB

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się czy jest możliwe, (a jeżeli tak, z jakimi operacjami się to wiąże) dołożenie wyświetlacza head up do samochodu, w którym nie było go seryjnie?

Znowu jeździłem przez chwile autem z head up-em i utwierdziłem się w przekonaniu, że chcę to mieć:)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić całą deskę na allegro, dopasowaną do twojej opcji ~5000zl, HUD 1000-2000, przełącznik 300zl, dwie wiązki pewnie tylko w aso czyli 1000-2000zł, zaprogramować VO 300-500zł. Jak robisz czasem przy samochodzie to zamontujesz sam, jak nie to kolejny 1000zł. Najbardziej ryzykowna sprawa to deska z allegro, teraz masz nową pachnącą, a rozbiórki to różnie bywa, nawet jak piszą, że "igła". Mam hud i moim zdaniem całkowicie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się wyciąć, nawet jeśli się da to nie ma mocowań, może nie być miejsca itp chyba zbyt duże ryzyko. Ale sprawdziłem, w aso cała decha kosztuje 2500 zl! To jest cena tylko góry, ale to nas interesuje.W sumie może dało by się zamknąć w 5000, a to cena taka jak przy konfiguracji. Oczywiście można rzeźbić na całego to wtedy pewnie będzie jeszcze taniej.

Ciekaw jestem jak wygląda temat z szybą, w katalogu części jest inna pod HUD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji szyb jest różnica , dziś dobieralem szybę do f10 USA i powiem ze jest 5-6 parametrow :D np. Klima komfort i kolory pasków na górze szok... Już nie mówiąc o kafas i itp...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci się tego nie podejmie, na pewno nie w aso. Nikt pewnie tego jeszcze robił. Nikt nie powie zrobię w 4 godz, będzie działać, daje gwarancje. Teoretycznie się da, ale musisz sam sporo rzeźbić, szukać, sprawdzać. W sumie to nie powinno być trudne, montujesz rzutnik, dwa kable, zmieniasz VO, aktywujesz włącznik i gotowe. Ale zawsze może coś pójść nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmawiałem z ASO i twierdzą, że nie da sie dołożyć hud-a... Spróbuje jeszcze w innym bezpośrednio z mechanikiem pogadać. Zobaczymy co on powie

 

 

kuba nie pytaj sie w ASO oni odrazu ci powiedza ze nie ja przechodzilem temat z nav. prof. i Polsce jest problem jesli chodzi o ASO ale na zachodzie DE juz nie.

dlatego pytaj sie u sasiadow w ASO dadza ci odrazu odpowiedz i raczej na tak

 

A tak nieoficjalnie zadalem w ASO pytanie no dobrze auto ma tzw. dzwon i trzeba wymienic taki HUB czy w moim przypadku Nav. Prof. -ASO odpowiada no tak wymienia i komu tu wierzyc - dowiedzialem sie od kuchni w ASO iz nasi elektrycy nie sa ( jeszcze) przeszkoleni w tych sprawach i nie oferuje sie takich opcji:).

 

Ale sa tacy tzw. zlote raczki jak z warszawy:) ktorzy ci to zrobia - cena porownywalna jak w ASO w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MAJA w BMW są tylko i wyłącznie Retrofit kity i tylko... Oficjalnie w BMW nie dokona się zmiany...

 

 

Jedyna droga to dokonać zmiany w aucie poza retrofit i następnie tak jak u nas przeprowadzić diagnostykę ISID online i wysłać do BMW żeby dokonać zmiany zlecenia pojazdu w systemie :8)

 

W sprawie HUD , samo dolozeniem jest bez problemowe , jedyny mankament wymiana deski na wersje pod HUD i listę przycisków. Moduł jest doposazeniem a nie rozbudowa tzn wymiana np tcu na combox więc nie występuje błąd zlecenia.

 

Oczywiście dobrze by było dokonać zmiany w systemie przez ISSS tak jak my to robimy żeby w serwisie nie występowały utrudnienia przy programowania...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z ASO i twierdzą, że nie da sie dołożyć hud-a... Spróbuje jeszcze w innym bezpośrednio z mechanikiem pogadać. Zobaczymy co on powie

 

 

kuba nie pytaj sie w ASO oni odrazu ci powiedza ze nie ja przechodzilem temat z nav. prof. i Polsce jest problem jesli chodzi o ASO ale na zachodzie DE juz nie.

dlatego pytaj sie u sasiadow w ASO dadza ci odrazu odpowiedz i raczej na tak

 

A tak nieoficjalnie zadalem w ASO pytanie no dobrze auto ma tzw. dzwon i trzeba wymienic taki HUB czy w moim przypadku Nav. Prof. -ASO odpowiada no tak wymienia i komu tu wierzyc - dowiedzialem sie od kuchni w ASO iz nasi elektrycy nie sa ( jeszcze) przeszkoleni w tych sprawach i nie oferuje sie takich opcji:).

 

Ale sa tacy tzw. zlote raczki jak z warszawy:) ktorzy ci to zrobia - cena porownywalna jak w ASO w DE

 

 

W momencie dzwonu płaci ubezpieczyciel i żądko wspierają się wyposażeniem fabrycznych lecz stanem faktycznym .. Oczywiście mogą upierac się ze był zwykły mask a nie CIC...

 

Nowe doposazenia cały czas się pojawiają ale wszystko jest kwestia ceny np. Do Twojego auta z tego co pamietam CIC kosztuje koło 3200 ekran prawie 9000 kody 2200 i trochę kabli.. Ceny ASO.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dokładnie musi być pod HUD z portem most..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro taniej ale kody trzeba kupic bo robienie na emulatorem jest bez sensu...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Można zrobić to tak:

1. nowe części – szkoda kasy!!! sam HUD w serwisie kosztuje 8k....!!!

2. Używane:

- szyba czołowa pod HUD najlepiej od razu z kamerą Kafas jakieś 1000 zł

- kokpit trzeba koniecznie zmienić. Kupując używany mamy zawsze nasz do wymiany za dopłatą

lub sprzedaży ale i tak na tym stracimy min. jakieś 500 zł.

- HUD – 2000 zł

-Kamera Kafas + sterownik 1000 zł (asystent pasa, świateł, rozpoznawanie znaków itd......)

- licznik pod HUD 800 zł

- przycisk wł/wył HUD 350 zł

- instalacja el. (kable HUD, kamera) 1000 zł

No i nikt tego nie zrobi za darmo.

Za robociznę plus kodowanie auta zapłacimy min. 2000 zł

Magik od liczników aby wpisał nr nadwozia i przebieg auta 300 zł

Szyba – wklejenie 350 zł

Jak by tego nie podliczać robi się 10k – warto????????? ale się da !!!!

pozdrowienia

bbmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Warto nie warto... jak będę maił bez wyświetlacza przeziernego to i tak dołożę :)

Myślę że ogarnę dużo taniej :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.