Skocz do zawartości

E60 3.0d wyciek oleju na katalizator


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mam problem z wyciekiem oleju w mojej e60 3.0d 250tys przebiegu jakis czas temu padło mi turbo zregenerowałem je myślałem ze wycieku oleju na katalizator nie będzie a jest dalej i okazało się ze jest jeszcze olej w intercoolerze dodam ze wymieniłem przy regeneracji turbo olej na Castrol EDGE 5w30 plus wymiana odmy na nową no i wyciek dalej jest i tak jezdziłęm ale wkurzało mnie to bo na postoju z nawiewu czuć spalony olej :( wkurzyłem się i pojechałem w tamtym tygodniu do firmy która regenerowała mi turbo i powiedzialem ze mam wyciek w okolicy turbiny musiałem im ją dostarczyc podłączyli ją pod stół podłączyli olej pod ciśnieniem i nic z niej nie ciekło ale dla swiętego spokoju wymienili mi cały środek na nowy jeszcze raz tak że firma jest porządna .Pojechałem do mechanika zamontowac turbo zalałem nowy olej i wyciek nadal jest.Cieknie gdzies nad katalizatorem bo ciągle mi go zalewa olejem i zaden mechanik nie wie co to jest? maił juz ktoś taki problem ? i dziwi mnie tez ten olej w intercoolerze przecież odma została wymieniona i wyciek nadal był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodam ze podczas jazdy jak mam otwarte okno czuje taki gryzący dym i rano podczas odpalania leci mi niebieski dym z tłumika turbo mam na 100 % sprawne .Moze to byc wina świec zarowych ten dym ? bo mi komp pokazuje ze sa wszystkie do wymiany. Tylko ten zapach nie wiem juz co jest z tym autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodam ze podczas jazdy jak mam otwarte okno czuje taki gryzący dym i rano podczas odpalania leci mi niebieski dym z tłumika turbo mam na 100 % sprawne .Moze to byc wina świec zarowych ten dym ? bo mi komp pokazuje ze sa wszystkie do wymiany. Tylko ten zapach nie wiem juz co jest z tym autem.

Miales DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świece lub sterownik należy wymienić lub naprawić . Uważam że niema to nic wspólnego z wyciekiem oleju. Tak jak pisał wocasch sprawdź dokładnie czy niema gdzieś wycieków z silnika . Był już poruszany podobny temat na forum i przyczyną był wyciek na katalizator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.