Skocz do zawartości

Informacje BC


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - temat nieco noobski, ale posiadaczem auta jestem od niedawna :roll:

Mam następujący problem. Do tej pory na dolnym wyświetlaczu (większym) między zegarami pokazywało mi następujące info:

1. Najniższa linia - przebieg oraz licznik dzienny

2. Rząd powyżej - ilość km na paliwie w baku, itp.

 

W chwili obecnej wyświetla mi jedynie info o przebiegu całkowitym i dziennym, a jeśli chcę zobaczyć planowany przebieg muszę wcisnąć przycisk BC. Nie wyświetla mi obu linii informacyjnych jednocześnie jak np Tu

 

http://img705.imageshack.us/img705/5764/zdjcie0221w.jpg

 

Czy to normalne,czy bawiąc się funkcjami coś przestawiłem?

Z góry dzięki za pomoc.

KOval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wyświetla mi jedynie info o przebiegu całkowitym i dziennym, a jeśli chcę zobaczyć planowany przebieg muszę wcisnąć przycisk BC. Nie wyświetla mi obu linii informacyjnych jednocześnie...

 

Czy to normalne,czy bawiąc się funkcjami coś przestawiłem?

 

Witaj

 

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem.

To gdzie wyświetla ci np planowany przebieg, tak jak dotychczas - w tym samym miejscu, tylko musisz trzymać wciśnięty przycisk manetki aby to sprawdzić, czy wyświetla ci w miejscu przebiegu który można kasować? Czy może chodzi ci o to, że po odpaleniu auta masz puste pole (brak informacji wymienionych poniżej)?

Normalnie to w BC jest kilka informacji które uzyskujesz naciskając po kolei przycisk na manetce:

- średnie spalanie,

- średnia prędkość,

- planowany przebieg/zasięg na paliwie,

- ja mam jeszcze zakodowane, że pokazuje mi elektronicznie aktualną prędkość z jaką jadę,

- PUSTE (nie wyświetla żadnej dodatkowej informacji) - opcja którą można usunąć przekodowując auto.

 

Miałeś coś kodowane w aucie, np DRL (bo może wtedy ktoś ci coś zmienił w wyświetlaniu w BC)?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jednego z forumowiczów, które wkleiłem powyżej, na dolnym wyświetlaczu są jednocześnie dwie linijki:

przewidywany przebieg na paliwie znajdującym się w baku

całkowity przebieg + dzienny przebieg.

U mnie niestety w ten sposób wyświetlane nie jest.

 

W moim przypadku podczas jazdy jest jedynie przebieg całkowity+dzienny.

Nie wyświetla mi jednocześnie dwóch linijek.

 

Chcąc zobaczyć prognozowany zasięg muszę wcisnąć przycisk BC, ale wtedy znika info o przebiegu całkowitym i dziennym.

Wciskając kolejno przycisk BC mam następujące info: zasięg, średnie spalanie, średnia prędkość i to chyba tyle. Kolejne wciśnięcie BC powoduje znów pojawienie się info o całkowitym przebiegu i przebiegu dziennym w linii dolnej.

 

Auto było w ASO na zmianie oleju i filtrów, ale nie sądzę, że Panowie serwisanci coś od siebie kodowali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją.

Pewnie by pomogło ponowne kodowanie (chyba licznika).

Możesz jeszcze spróbować odłączyć na jakiś czas akumulator, ale realnie jest tylko kilka % szans że to pomoże. Sprawdź też napięcie akumulatora, może wymaga podładowania.

Pisz do Dziqska z forum, na pewno ma jakieś rozwiązanie.

 

Masz jeszcze auto na gwarancji?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana nastąpiła po wymianie oleju w ASO ?

Może oni zrobili upgrade softu w aucie.

BMW daje 3 lata gwarancji wiec auto na gwarancji chyba jest pod warunkiem że przeglądy robisz w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatynwroc - byłeś szybszy niż moje PW :D Takie mam wrażenie, że po wizycie w ASO. Jak wracałem autem z Niemiec, to miałem obie linie informacyjne na wyświetlaczu, ale podejrzewałem, że jakoś to deaktywowałem, bawiąc się funkcjami auta :roll:

Co do gwarancji, to auto od początku w ASO robione przez niemieckiego właściciela. Ja zaliczyłem jedną wizytę na duży serwis po zakupie.

Czy jest - nie mam pojęcia - musiał bym zadzwonić do ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z doradcą serwisowym, który moim autem się opiekował i nie podłączali auta do komputera, więc i sterowniki nie były aktualizowane.

Gwarancja jest 2-letnia, a że auto z 04.2010, więc już również nie ma :wink:

 

Przeglądając YT w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu znalazłem takie oto coś. Autor filmiku ma identyczną sytuację jak u mnie - po włączeniu pierwszej z funkcji BC znikają przebiegi a pokazuje się zasięg na paliwie w baku:

 

 

na kolejnym to samo:

 

 

Może być taka sytuacja, że 2010r. ma w jakiś inny sposób wyświetlane dane z BC? Bo ja już po grzebaniu w aucie nie mam pomysłu :norty:

 

Tutaj wyświetlanie też takie samo jak u mnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odgrzać kotlet, bo może komuś na przyszłość się przyda. Wczoraj odbierałem auto z ASO i zagaiłem diagnostę o temat wyświetlania info na BC :wink: Okazało się, że w wersji LCI są zastosowane 2 rodzaje liczników. Mam nadzieję, że się Koledzy nie pogniewają:

 

1. Plastick:

http://img16.imageshack.us/img16/392/20121108144114.jpg

 

Dolny wyświetlacz jest dzielony, natomiast górny ma inna konstrukcję niż ten, który mam u siebie.

 

2. arnold (identyczny jak mój)

 

 

W drugim przypadku najprawdopodobniej nie są wyświetlane jednocześnie przebiegi i informacje dodatkowe (zasięg, średnie spalanie, średnia prędkość, itp). Gdyby mógł mi ktoś z Użytkowników to potwierdzić, to byłbym wdzięczny. Pokryje sie to wtedy z moją teorią i filmikami, które zamieściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 4 cylindrowe mają inne liczniki niż 6 cylindrowe.

Ogólenie te z 6 cylindrówki są ładniejsze, szczególnie w nocy.

 

A czymże one się różnią, że są niby ładniejsze? :norty:

Jak do tej pory podejrzewałem, że wyświetlanie info z BC między zegarami może być zależne od rodzaju nawigacji, ale Plastick też ma CIC'a i info ma - ja nie mam :twisted:

Na dzień dzisiejszy przyjmę chyba wersję "licznikową", bo nic mi do głowy nie przychodzi :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie auta więc nie mogę tego sprawdzić ale spróbuj przytrzymać dłużej BC w pozycji przebiegu całkowitego, w poprzedniej e90 pre lci właśnie tak włączało się dodatkowe informacje na małym wyświetlaczu w liczniku ( wskaźnik zmiany biegu - eko jazda - przy manualnej skrzyni )

 

pozdr.

 

a co do różnic w wyglądzie liczników pomiędzy 2.0d a 3.0d to niczego nie zauważyłem... a może "lepsze" zegary bywały opcją jak teraz w F30 ( zegary o rozszerzonym zakresie ) ? :roll:

 

P.S. a Plastick nie ma przypadkiem dokładanego CIC-a... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=119612&stc=1&d=1198861687

 

A tak wersja zwykła:

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=119613&stc=1&d=1198861687

 

Lepsza wersja wyglada lepiej w nocy:

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=124720&stc=1&d=1201298709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem je w katalogu... ale... sam miałem 6 cylindrówkę i widziałem kilka 335i bez takich zegarów. W tych Ładniejszych mamy aktywne pole obrotomierza jak w serii 7, M... Zmienia się w miarę nagrzewania się silnika... Nie mam pojęcia od czego zależał ich montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przy sobie auta więc nie mogę tego sprawdzić ale spróbuj przytrzymać dłużej BC w pozycji przebiegu całkowitego, w poprzedniej e90 pre lci właśnie tak włączało się dodatkowe informacje na małym wyświetlaczu w liczniku ( wskaźnik zmiany biegu - eko jazda - przy manualnej skrzyni )

 

pozdr.

 

a co do różnic w wyglądzie liczników pomiędzy 2.0d a 3.0d to niczego nie zauważyłem... a może "lepsze" zegary bywały opcją jak teraz w F30 ( zegary o rozszerzonym zakresie ) ? :roll:

 

P.S. a Plastick nie ma przypadkiem dokładanego CIC-a... ?

 

arnold - właśnie jak to jest u Ciebie w aucie? Będę wdzięczny, bo może w końcu Ty rozwiejesz moje wątpliwości. Licznik masz ten sam co i ja, CIC fabryczny, więc winno być identycznie jak u mnie.

W ASO powiedzieli, że przy CIC nie pokazuje jednocześnie dwóch linii informacji i to mogło by się zgadzać, bo jak dłużej trzymam BC, to jedynie włącza i wyłącza podpowiedzi ekonomizera dot. zmiany biegu.

 

Co do samych liczników, to R6 ma rzeczywiście ładniejszy zegar :norty: Dodatkowo z aktywnym tempomatem pokazuje na owbódce na zielono pasek z aktualnie ustawioną prędkością. Te zmieniające się zakresy obrotów też nieco pomagają :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Automaty i manuale tez maja odrobine inne istawienie zegarow

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.