Skocz do zawartości

Szczególnie częste kontrole?


DARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś mnie wybrali tacy zakompleksieni dwaj panowie w niebieskich kubraczkach z sznura jadących samochodów.

Trzymał mnie ten pan na poboczu 40 minut i był taki zdenerwowany że nic nie potrafił znaleźć w 14 letniej BM-ce że zabrał mi dowód rejestracyjny za przeklejona nalepkę rejestracyjną na szybie :duh:

 

Jeżu kolczasty :!: :!: :!:

Tylko nie mów ,że musiałeś robic potem poszerzony przegląd :mad2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś mnie wybrali tacy zakompleksieni dwaj panowie w niebieskich kubraczkach z sznura jadących samochodów.

Trzymał mnie ten pan na poboczu 40 minut i był taki zdenerwowany że nic nie potrafił znaleźć w 14 letniej BM-ce że zabrał mi dowód rejestracyjny za przeklejona nalepkę rejestracyjną na szybie :duh:

 

Jeżu kolczasty :!: :!: :!:

Tylko nie mów ,że musiałeś robic potem poszerzony przegląd :mad2:

 

No nie musiałem ale tylko dlatego że zrobiłem awanturę w urzędzie miasta, bo paniusia w okienku dała mi nowa nalepke i mi mówi że teraz mam jechać do diagnosty żeby mi ją nakleił :D Ale zrobiłam awanturę i udało mi się dowód odzyskać :mad2:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłam awanturę i udało mi się dowód odzyskać :mad2:

 

No i wyszło szydło z wora :dance: Teraz wszyscy wiemy że jesteś kobietą :8) Już nas więcej nie nabierzesz :D

W sumie NIKI to chyba żeński nik.... :roll2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie że kontrolowany poślizg tj. jazda bokiem porzez skrzyżowanie kosztuje 100zł :shock: :!: człowiek wykazuje umiejętność panowania nad swoim samochodem i jeszcze musi za to płacić :wink:

 

100 PLN :?: Niedrogo :wink: :wink: :twisted2:

 

Gdybym miał wozić trupy w bagażniku, to wybrałbym do tego np. Daewoo Nubirę, albo Skodę Octavię (tutaj ze trzy trupy by się zmieściły), a już na pewno nie BMW :!: :!: :mrgreen:

 

Kiedyś na bibie klubowej dyskutowaliśmy o częstotliwości kontroli.

Z naszych doświadczeń statystycznie wynika, że Siódemki są kontrolowane rzadziej, Piątki nieco częściej, a Trójki dużo częściej niż średnia statystyczna dla wszystkich samochodów.

 

Przez pierwsze 2-3 miesiące po kupnie BMW miałem fajnie.

Nawet radaru na mnie nie podnosili, bo samochód był po policjancie :mrgreen: :mrgreen: :D

 

Ale przez następne 2 lata poznałem znakomicie stójkowych ze wszystkich okolicznych powiatów :mrgreen:

 

Trzeba mieć z nimi więcej do czynienia, żeby sobie głęboko zakodować, że policjant to też człowiek. :D Taki sam człowiek jak ja, jak ty. Może być zmęczony, wkurzony przez szefa, itp. Można go "rozbroić" dobrym dowcipem. Można mu nadepnąć na odcisk, za co się zrewanżuje.

 

Kontrola drogowa, nawet rutynowa, jest pewną uciążliwością.

Ale traktowanie jej jako osobistej szykany, to błąd w założeniu.

 

Ten błąd w założeniu przekłada się na gestykulację kontrolowanego, minę na gębie, sposób odzywania się do policjanta, nawet podawania mu dokumentów. I to wszystko świetnie widać :!: :!: :!: Piszę to jako reporter, który często zaglądał przez ramię gliniarzom z drogówki, gdy robili kontrole na drodze.

 

Myślicie, że przyjemne gadać z kimś kto pokazuje (często tylko podświadomie) zniecierpliwienie i złość :?:

 

Więc przy kontroli lepiej na samym początku przyjąć założenie, że ten gliniarz nie zatrzymał mnie złośliwie. On tylko pracuje, robi co do niego należy, czuwa, pilnuje, zatrzymuje, kontroluje, marznie, także dla mnie, żebym czuł się bezpieczniej. Żeby było bezpieczniej :!:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłam awanturę i udało mi się dowód odzyskać :mad2:

 

No i wyszło szydło z wora :dance: Teraz wszyscy wiemy że jesteś kobietą :8) Już nas więcej nie nabierzesz :D

W sumie NIKI to chyba żeński nik.... :roll2:

 

Niki lauda tez była kobietą !! :mrgreen:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmmm , zmieszny torche topic tego posta :) Coz mam powiedziec - mnie zatrzymali po 45 minutach odkad nabylem swoje auto :) DOSLOWNIE! Kupilem auto i 45 min pozniej (jak wracalem z nim do domu) mialem profilaktyczna kontrole :)

 

Hehehe, mnie dosłownie to samo. Kupiłem auto pod Poznaniem i jak wracałem do domu to gość o mało z poldolota nie wypadł z radarem jak mnie chciał 'ustrzelić' Chyba z wrażenia zapomniał nacisnąć guziol bo pomiar mu nie wyszedł i coś się poczuł zmieszany jak usiłował wmowić mi że 2 min temu jechałem 72km/h :D Skończyło się na 'szerokiej drogi' :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niki lauda tez była kobietą !! :mrgreen:

 

To tak jak Kopernik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A wracajac do 0,2 promila i 2 promile to dla mnie to samo. Obydwaj kierowcy wiedza ze wsiadaja za kierownik po spozyciu.

Powinna byc jedna kara :zabranie prawka

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ten błąd w założeniu przekłada się na gestykulację kontrolowanego, minę na gębie, sposób odzywania się do policjanta, nawet podawania mu dokumentów. I to wszystko świetnie widać :!: :!: :!: Piszę to jako reporter, który często zaglądał przez ramię gliniarzom z drogówki, gdy robili kontrole na drodze.

 

W 100% się zgadzam.

Dobrze, że kontrolują- szkoda tylko, że czasami wychodzą z nich straszni służbiści, a i poczucie władzy potrafi namieszać we łbie...


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba mieć z nimi więcej do czynienia, żeby sobie głęboko zakodować, że policjant to też człowiek. :D Taki sam człowiek jak ja, jak ty. Może być zmęczony, wkurzony przez szefa, itp. Można go "rozbroić" dobrym dowcipem. Można mu nadepnąć na odcisk, za co się zrewanżuje.

Tu się nie do końca zgodzę, bo to że go np. noga boli albo szef opierpapier nie daje mu prawa do przenoszenia tego na kierowcę. Tak jak z np. kasjerką w supermarkecie- to że ma gorszy dzień nie znaczy że ma rzucać moimi zakupami skanując je i mieć minę jakbym jej coś zrobił.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdziłem tds-em jakieś trzy lata temu to trzepali mnie ostro maski w góre dywaniki, schowki jakieś 3-4 razy w tygodniu.Najfajniejsze to że nieraz dokumentów niechcieli tylko bagażnik do góry.Jeżdze drugą jakieś dwa miechy i nic żadnego zainteresowania(odpukać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć z nimi więcej do czynienia, żeby sobie głęboko zakodować, że policjant to też człowiek. :D Taki sam człowiek jak ja, jak ty. Może być zmęczony, wkurzony przez szefa, itp. Można go "rozbroić" dobrym dowcipem. Można mu nadepnąć na odcisk, za co się zrewanżuje.

Tu się nie do końca zgodzę, bo to że go np. noga boli albo szef opierpapier nie daje mu prawa do przenoszenia tego na kierowcę. Tak jak z np. kasjerką w supermarkecie- to że ma gorszy dzień nie znaczy że ma rzucać moimi zakupami skanując je i mieć minę jakbym jej coś zrobił.

 

Nie chodzi o to, czy ma do tego prawo, czy nie ma do tego prawa, ale o to, czy to zrobi, czy nie. Udowodnienie urzednikowi panstwowemu, ze podejmuje decyzje ze zlosliwosci bedzie delikatnie mowiac... trudne.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy to zrobi czy nie zrobi zależy od jego tzw. profesjonalizmu, czyli jak go noga boli to niech się nie wyżywa na osobie 3-ciej za to że krzywa spojrzała, wykorzystując stanowisko.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiórka,

 

jeszcze raz zobacze, że piszesz 4 posty po kolei w odstępach 20 minut i dostaniesz ostrzeżenie.

Jaśli chcesz coś dodać do swojej wcześniejszej wypowiedzi naciśnij przycisk zmień przy poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.