Skocz do zawartości

Szczególnie częste kontrole?


DARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem E36 - czarne, czarne szyby. Auto sprzedałem do innego miasta oddalonego jakieś 120km.

Po jakoś 1,5-2 latach dostałem wezwanie jako świadek w sprawie tego auta - więc ide sobie spokojnie z umową kupna na policje a tu.... jakie było moje zdziwnienie jak się okazało że był rozbuj tym autem a kolo nie przerejestrował auta :duh:

I tak przez swoje byłe BMW wyszedłem z aktem oskarżenia i tydzień czasu dzień w dzień odkręcałem sprawę u Pani prokurator bo mnie wsadzić chciała za auto na która ja znalazłem już dwie umowy kupna a wg policji auto ciagle było na mnie :mad2: Nasza "kochana" policja :evil:

Na szczęcie udało się odkręcić sprawę i nie kiblowałem za free.

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś miałem E36 - czarne, czarne szyby. Auto sprzedałem do innego miasta oddalonego jakieś 120km.

Po jakoś 1,5-2 latach dostałem wezwanie jako świadek w sprawie tego auta - więc ide sobie spokojnie z umową kupna na policje a tu.... jakie było moje zdziwnienie jak się okazało że był rozbuj tym autem a kolo nie przerejestrował auta :duh:

I tak przez swoje byłe BMW wyszedłem z aktem oskarżenia i tydzień czasu dzień w dzień odkręcałem sprawę u Pani prokurator bo mnie wsadzić chciała za auto na która ja znalazłem już dwie umowy kupna a wg policji auto ciagle było na mnie :mad2: Nasza "kochana" policja :evil:

Na szczęcie udało się odkręcić sprawę i nie kiblowałem za free.

OT: jak sprzedałem swojego "tuningowanego" malucha miałem podobnie.Całe szczęscie nie było to BMW bo bym teraz miał tatuaże.....a może i tyłek by był spuchnięty ;)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kontrolują ale tylko poza województwem Świętokrzyskim. Ale wystarczy że pokaże tzw blache i mnie puszczają. Ciekawe czemu.. :) Pozdrawiam

 

To jest solidarność zawodowa :D :D

 

Ja tam na kontrole nie narzekam bo miałem w sumie 3 z czego tylko jedną u siebie w mieście(tu bmw już znane a na panów niebieskich nie narzekam).

Ale w lipcu miałem fajna akcje w Ropczycach woj. podkarpackie. Wracałem o godz. 3 nad ranem z Rzeszowa od swojej pani, wiadomo pustki na drodze tempomat włączony ustawione 120km/h. Wypadam zza górki a tu zonk wyskoczył mundurowy ze świecącym czymś rodem z gwiezdnych wojen, zatrzymałem się jakieś 200m dalej, myślę cofne żeby się pan nie spocił. No i się zaczeło: przedstawił się, wiadomo ble ble dokumenty itd. i panie kierowco teren zabudowany a pan tu rajdy sobie uprawia, i zaczyna do mnie z takim tekstem to było jakieś 130km/h to będzie 500zł i 8 punktów :jawdrop: No to grzecznie go pytam że chciałbym zobaczyć wynik na radarze i tu najlepsze :D pan mi mówi że jeszcze nie rozłożyli bo dopiero się ustawili, ale on wie że tyle jechałem :duh: No to mu mówię że ja jechałem raptem 60-70km/h i nie ma mowy o jakimkolwiek mandacie. No i się zaczeło przetrzepał mi całe auto, schowek bagażnik i pyta tam w bagażniku w tym okrągłym pokrowcu co jest? to odpowiedziałem grzecznie że sądąc po kształtach koło zapasowe :mrgreen: To juz się pan wk.... niesamowicie, mówi proszę otworzyć maske i zaczyna szukać numerów silnika heheh a w dowodzie mu pisze że silnik bez numerów, wtedy już pan z lekka czerwony oddał mi dokumenty i powiedział że mnie tu jeszcze spotka, nie wiem co miał na myśli ale chyba nie kolacje.

 

 

 

Wyskoczył z czymś czerwonym rodem z Gwiezdnych wojen

:D :D :D

 

Może to był Lord Vader :8) :?: :?:

 

%5B500%3A480%5Dhttp%3A//img516.imageshack.us/img516/7703/swonemp35fc2uh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę poczytać a może ktoś wie co nieco odnośnie kontroli policyjnych.

Tzn czy mogą zatrzymać sobie pierwsze lepsze auto pod byle pretekstem,co mogą przeszukiwać a czego nie mogą,bo np przeszukiwanie schowków itp to można podciągnąć pod rewizję osobistą a tego nie można chyba robić ot tak - to tylko moje podejrzenia

 

A swoją drogą pamiętam mine policjanta jak koło północy miałem kontrole (nie w obencym aucie) i kazał mi otworzyć bagażnik a tam ku jego zdziwieniu znajdowała sie siekiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogą zatrzymać sobie pierwsze lepsze auto pod byle pretekstem,co mogą przeszukiwać a czego nie mogą,bo np przeszukiwanie schowków itp to można podciągnąć pod rewizję osobistą a tego nie można chyba robić ot tak - to tylko moje podejrzenia

 

Witam

Mogą zatrzymywać kiedy chcą,tak jak mówi mój kumpel gliniarz:

"pokaż mi człowieka a znajdę na niego paragraf"

Smutne to ale prawdziwe :(

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogą zatrzymywać kiedy chcą,tak jak mówi mój kumpel gliniarz:

"pokaż mi człowieka a znajdę na niego paragraf"

Smutne to ale prawdziwe :(

 

Tylko że Darku to powiedzenie Twojego kolegi nie jest odpowiedzią na pytanie któró zadałem,interesuje mnei bardzije status prawny.

Swoją drogą nie mam pozytywnych uczuć jeżeli policjant mówi "pokaż mi człowieka a znajdę na niego paragraf".

Automatycznie zaczynam to rozumieć jako próbę wrobienia niewinnego człowieka w coś za co nie jest on winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paweł

 

Niestety to co powiedzial moj kolega-gliniarz jest prawdziwe.

Zawsze moga cie zatrzymac a powodow do przeszukania wyjma ci "z rekawa" kilka...Trafisz na cwaniakow ktorzy stwierdza ,ze mozesz posiadac narkotyki i juz jest po zawodach.Nie chodzi o to zebym cie straszyl ale ONI tez sa ludzmi i kieruja sie takimi samymi emocjami jak my...Znam kilka przypadkow w 3-miescie gdzie "kozacy z miasta" trafili na swoich odpowiednikow w policji---wynik jest chyba latwy do przewidzenia.

Ja na codzien,podczas rutynowych kontroli staram sie usmiechac i dobrze na tym wychodze :lol:

Pozdrawiam

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie jeszcze niepokoi.Gdyby Policja włożyła troche zaangażowania w to co robi,a nie łapała tylko kierowców maluchów i wlepiała mandaty za brak gaśnicy to sytuacja wyglądałaby inaczej.

Wiadomo że najłatwiej iśc po najmniejszej linii oporu ale nie w tym cel.

Mówię w tym momencie o wiekszej surowości dla pijanych i zupełnie nieodpowiedzialnych kierowców.

Jestem za zaostrzeniem kodeksu karnego do tego stopnia że pijanym kierowcom powinno zostać dożywotnio odbierane prawo jazdy.

Wyrażam całkowitą dezaprobatę dla pijanych za kółkiem, i uważam że każdy taki przypadek powinien być surowo karany.Na drogach jest wystarczająco niebezpiecznie.

Rozumiem że częste kontrole sa metoda na sprawdzenie wiekszej ilosci kierowców,oni też wykonują swoją pracę wiec ich tez trzeba zrozumiec, ale policjanci powinni przechodzić jakieś szkolenia psychologiczne żeby wiedziec jak nie dac ponieść się emocjom w sytuacjach ekstremalnych,zeby wiedzec jak nalezy rozmawiac z np kierowcami tak aby nie powodowac u nich niepotrzebnej wrogosci.Myśle ze oni odbywają takie szkolenia,ale wciąż odnosze wrażenie ze nadal brakuje kultury w policji.

Edytowane przez Pawel735
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury policji...

W zadnym wypadku nie chce bronic burakow, ktorzy naduzywaja swojej wladzy ale z drugiej strony, wyobraz sobie jak mozna zachowac spokoj przy kontroli jakis dresiarzy lub kiboli,ktorzy sa pewni swojej calkowitej bezkarnosci?

Wedlug mnie policja u nas ma caly czas za male prawa, a co za tym idzie,rozne typy spod ciemnej gwiazdy moga smiac im sie w nos...

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kultury policji...

W zadnym wypadku nie chce bronic burakow, ktorzy naduzywaja swojej wladzy ale z drugiej strony, wyobraz sobie jak mozna zachowac spokoj przy kontroli jakis dresiarzy lub kiboli,ktorzy sa pewni swojej calkowitej bezkarnosci?

Wedlug mnie policja u nas ma caly czas za male prawa, a co za tym idzie,rozne typy spod ciemnej gwiazdy moga smiac im sie w nos...

 

Zgadzam się z Tobą.Bardzo prostym przykładem sa okoliczności uzycia broni i cała ceremonia z tym związana.W naszym kraju zdarza sie to zadko, a jeżeli już dojdzie do jej użycia to zaraz cała Polska o tym wie.

Masz racje Darek - po spotkaniu z takimi kibolami tudzież inną nieodpowiedzialną grupą ludzi policjant automatycznie odreagowywuje na normalnym człowieku,bo wtedy czuje swoją wyższość.Tylko dlaczego ten normalny człowiek ma ponosić konsekwencje czyjegoś zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

Za 0,2 promila tez powinni zabierac dozywotnio prawko??

Nie zdarzylo ci sie NIGDY jechac z mala niepewnoscia np. po jednym piwie wypitym kilka godzin wczesniej??

Nigdy mi się nie zdarzyło ponieważ ja nie piję.Oczywiście rozumiem że piwo można sobie wypić tak jak coca-cole czy sok pomarańczowy - to też napój jest.

Ale zanim sie wypije to piwo trzeba wziąść pod uwagę fakt, że za chwile będziemy prowadzić auto.

Alkohol działa różnie na różne osoby.Wpływ na to ma wiele rzeczy np choroby,pobierane leki,nastrój,stan sytości i wiele innych.W każdym jednak wypadku napewno nie działa on pozytywnie na prawidłowość funkcjonowania organizmu.U kogoś nawet 0.2 promila może poważnie zaburzać różne funkcje organizmu.

Dlatego też jeżeli mamy wypić piwo to już po dojechaniu do domu.Nie wierze w coś takiego że komuś chcę się piwa do tego stopnia że nie może wypić go chwile później.

 

Nie odpowiem Ci Darek na to pytanie któro postawiłeś.

 

Wyznaję zasadę - Masz jechać - Nie pij alkoholu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od temtu czy powinni zabrać prawko za jazdę po "piwku" czy nie(moim zdaniem TAK) odpowiem jeszcze raz na pytanie.....TAK :lol: :lol: :lol: Uhahałem się za wszystkie czasy :lol: :lol: :lol: Wyjechałem na 30 minut załatwić pewną sprawę i........Radiola mnie zatrzymała do kontroli :lol: :lol: Oczywiście wszystko było OK ale "pan" policjant mało nie wpadł do środka mojego samochodu-tak daleko głowę władował przez otwartą szybę (chyba szukał czegoś..nie wiem: trupa, narkotyków, broni chemicznej którą od czasu do czasu sam stworzę :oops: ). :lol: :lol: Śmiech na sali.

 

BTW: tak się złożyło że byłem jedynym BMW w okolicy :lol:

 

Pozdrawiam ;)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Darek - po spotkaniu z takimi kibolami tudzież inną nieodpowiedzialną grupą ludzi policjant automatycznie odreagowywuje na normalnym człowieku,bo wtedy czuje swoją wyższość.Tylko dlaczego ten normalny człowiek ma ponosić konsekwencje czyjegoś zachowania.

 

Dlatego wlasnie pisze ,ze staram sie zawsze usmiechac i dobrze na tym wychodze :mrgreen:

Kiedys, jak jezdzilem jeszcze za mlodu na motorach mialem taka sytuacje,ze zatrzymali mnie za ewidentne naruszanie wszelkich mozliwych przepisow :oops: Chcieli mi oczywiscie dowalic z gornej polki, ja na to czy nie daloby rade zamienic tego mandatu na cos innego, np. przeprowadzanie staruszek przez przejscie dla pieszych albo ze zrobie 50 pompek(kiedys tyle robilem)itd,itp.W koncu gliniarze jednak zaczeli sie smiac ,pogrozili mi paluszkiem i puscili tylko z pouczeniem :cool2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział "no święty to pan nie jest" :shock: Do dziś nie wiem o co mu chodziło...

 

Buhahaha. To chyba ich standardowy tekst. Podczas mojej kontroli (opisałem w wątku o mandacie De BMW). Też gość sie mnie pyta "Co Pan przeskrobał?" Na co ja szerokie oczy jak 5 PLN.. Niby się konsultował ze szczekaczką i tam mu coś powiedzieli. Jestem czysty jak łza, ale przyzam się że zaczęłem myśleć "co jest nie tak, co zrobiłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalu pokolei moze czegos niepomine :)

kontrolowac moga kazdego jak im sie podoba, tylko ze niektore kontrole przeszukania robi sie zazwyczaj na pisemne polecenie sadu lub prokuratury - ale z tym roznie bywa, policjant poprosi cie zebys pokazal schowek to jesli nic nie masz do ukrycia zrobisz to i bedzie wporzadku

 

jesli chodzi o zaostrzenie kar - tutaj niestety policja nic z tym niemoze zrobic, policjant kogos zatrzyma zrobi stosowna dokumentacje a pozniej sad ( i tutaj nierozumie ludzi ktorzy mowia ze policja kogos tam zatrzymuje np. za pobicie, ale sad karze ta osobe wypuscic za mala szkodliwosc czyna lub brak dowodow a wiec wtedy policja musi wypuscic bo wtedy policjant bedzie odpowiadal karnie za bezprawne przetrzymywanie, a ludzie maja pretensje do policji, policja wykonuje polecenia sadu lub prokuratury i tyle)

 

policjanci przechodza odpowiednie szkolenia z psychologi maja odpowiednie testy, ale niestety czasami i oni sa wyprowadzani z rownowagi, ale jedna zasada jesli osoba kontrolowana jest spokojna i kulturalna to i policjant taki bedzie

 

bmw_525d_e39 - co to jest blacha :?: :D:D zartuje, ja na szczescie tego niemusialem uzywac :)

 

jesli sa jakies jeszcze pytania, to piszcie, jesli tylko bede umial odpowiedziec lub doradzic to odpisze lub wyraze swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT: jak sprzedałem swojego "tuningowanego" malucha miałem podobnie.Całe szczęscie nie było to BMW bo bym teraz miał tatuaże.....a może i tyłek by był spuchnięty ;)

 

Ten gość mnie rozbawia do łez :dance: DeBMW roxx.

 

UPDATE.

McArthur też roxx. Ten vader to był identyko jak koleś co zatrzymał mnie pod gdynią :D:D

Edytowane przez Kyokushin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także ze czesto my sami nie mamy odwagi przyznać się do błędu,nie porafimy zrozumieć że zrobiliśmy źle.Przepisy muszą być bo jakby każdy jeździł jak chciał to na rondzie ludzie poruszaliby sie w 3 różnych kierunkach.

Oczywiście nikomu nie życzę płacenia mandatów ale uważam że dla człowieka normalnego,zyjacego według pewnych usystematyzowanych zasad,człowieka inteligentnego wystarczającą karą jest sam fakt kontroli policyjnej,zwrócenia uwagi za popełnione wykroczenie oraz kara pouczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Paweł

Zlapales mnie :mad2:

Sam rowniez jestem wielkim przeciwnikiem wsiadania za kolko po jednym piwku ale... nie mozesz tak samo ukarac goscia ktory ma 0.2 promila i jedzie sam w nocy przez wies, jak takiego ktory ma 2 promile i wiezie busem dzieci do szkoly....

Zgadzasz sie czy nie??

Pozdrawiam

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu ostatniego pol roku policja zatrzymala mnie do kontroli dwa razy. Za kazdym razem poprosili o dokumenty, dmuchniecie w alkomat i po sprawie.

Oba razy byly w nocy/nad ranem (godzina 3:00 i 5:00). Za drugim razem chlopaki cofali na jednokierunkowej, zeby mnie dopasc :mrgreen: .

Jak juz skonczyli kontrole, to spytalem ich: 'Panowie, czy to przez te <> marke mnie zatrzymaliscie, czy to przypadek?'.

Musialem to powtorzyc 2 razy, bo policjant nie zrozumial slowa 'podpadajacy' :duh: , ale w koncu mi powiedzial: 'Panie, my zatrzymujemy wszystko, jak leci'.

Wiadomo, ze jak samochod sie mocno wyroznia z tlumu, to wieksza szansa, ze go zatrzymaja. Ale mysle, ze marka BMW zdazyla juz porzadnie sie wtopic w tlum innych marek na naszych drogach i nie jest tak, ze jak policja widzi na drodze BMW, to oglasza czerwony alarm.

 

A co do uprawnien policji w Polsce: Kiedys jeden znajomy policjant-motocyklista powiedzial mi tak: 'Jak chce sie kopnac, to i but sie znajdzie, i d...'. Policjant zawsze moze miec 'uzasadnione podejrzenie' i na tej podstawie troche uprzykrzyc zycie kierowcy. Im bardziej skrupulatnie bedzie wszystko sprawdzal, tym wieksza szansa, ze cos w koncu znajdzie - chociazby przeterminowana gasnice.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Paweł

Zlapales mnie :mad2:

Sam rowniez jestem wielkim przeciwnikiem wsiadania za kolko po jednym piwku ale... nie mozesz tak samo ukarac goscia ktory ma 0.2 promila i jedzie sam w nocy przez wies, jak takiego ktory ma 2 promile i wiezie busem dzieci do szkoly....

Zgadzasz sie czy nie??

Pozdrawiam

 

Widze Darek że ostro tu dystkutujemy.Odnośnie Twojego pytania to wszystko zależy od podejścia i potraktowania danego wykroczenia.Bo równie dobrze ta wiejska droga na ktorej zostanie złapany ten człowiek majacy 0.2 promila moze byc etapem jego podróży, za 20 min powiedzmy znalazłby sie na drodze badrziej uczeszczanej.

Pytanie któro zadałeś wymaga dłuższego zastanowienia się i ustalenia kryteriów jakimi należy się kierować przy ocenianiu takich przestępstw.

Rozważając o słuszności jednakowej kary wobec tych dwóch kierowców z przytoczonego przez Ciebie przykładu to spójrz również że obydwaj są pijani,obydwaj znajdują się na drogach publicznych,człowiek jadacypo wiejskiej drodze jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestnikow ruchu którzy by sie pojawili na tej drodze,kierowca wiodący dzieci jest zagrożeniem dla tych dzieci.

 

Rozwiązaniem takiego problemu powinne się zajmować osoby odpowiedzialne za treść prawa.

Osobiście jestem za zabraniem im obu prawa jazdy.

Jeżeli ktoś uważałby tą karę za niesłuszną - to temu kierowcy który wiózł te dzieci (domyślnie stwarzał wieksze zagrożenie) powinne być postawione jeszcze jakieś inne zarzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , zmieszny torche topic tego posta :) Coz mam powiedziec - mnie zatrzymali po 45 minutach odkad nabylem swoje auto :) DOSLOWNIE! Kupilem auto i 45 min pozniej (jak wracalem z nim do domu) mialem profilaktyczna kontrole :)

 

 

Juz o tym pisalismy gdzie indziej - ze ten "przywilej" u drogowki sie dostaje w gratisie razem z marka :)

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.