Skocz do zawartości

Szczególnie częste kontrole?


DARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem ciekawy czy to tylko mi sie wprzytrafia ,czy może Wam także ale odnoszę wrażenie ze spośród gąszczu innych autek zawsze mnie panowie mundurowi zapraszają na pobocze do kontroli :mad2:

Napiszcie co o tym sądzicie :twisted2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na poboczu jestem regularnie...przynajmniej raz na miesiac.

Nie jest to absolutnie spowodowane jakas nieprzepisowa jazda czy cos w tym stylu. Problem jest taki ze samochod nie powinien sie rzucac w oczy na drodze, jezeli sie rzuca to po prostu zwieksza sie prawdopodobienstwo zatrzymania. Nie musi sie wyrozniac wygladem, wystarczy ze w srodku zimy jest czysty podczas gdy reszta samochodow jezdzi pokryta gruba warstwa soli i blota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mnie nie kontrolują :cool2:

Od prawie 6 lat nie miałem ani jednej kontroli z jakiegokolwiek powodu. Zrobiłem w tym czasie ok. 150 tys. km.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu 2003 roku, kiedy jeździłem moją poprzednią E34M20B20 ciemno-bordową, głośną (błeee) i z ciemnymi szybami... byłem kontrolowany 7 razy (tylko w styczniu). Praktycznie każdy spotkany na drodze patrol mnie zatrzymywał. Przez pierwsze 3 kontrole się "bałem", potem już wiedziałem, że jest ok i się śmiałem wychodząc z auta... wtedy prosto do alkomatu mnie brali. Kolejne miesiące było już mniej kontroli, ale jakoś tamtym autem zdarzały mi się nader często.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przypominam sobie kiedy miałem kontrolę - odkąd mam to BMW napewno nie.

Najczęściej "narażamy się" na kontorlę jeżdząc w godzinach późno wieczornych (tak po 23-ciej), przekraczając zdecydowanie przepisy (szczególnie prędkość i brak świateł) oraz mając "tjuning" ;) - ciemne szyby, ospoilerowanie itp.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ztrzymania związane z łamaniem przepisów :nienie:

Mam namyśli,że wystarczy poruszać się ciemną e-34 ,troszkę obniżoną i już takie auto wydaje się naszym niebieskim przyjaciołom co najmniej mocno podejrzane :mad2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie napisałem - ciemne szyby, spoilery itp ...

Ja nie mam ciemnych szyb, obniżonego, ani spoilerów, a przepisy nonstop przekraczam - w granicach rozsądku ;) i przede wszystkim dot. prędkości w mieście i ograniczeniach po za nim ;) ale też >100km/h po mieście nie jeżdzę, ani np. >150 km/h po za nim ... ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sa odwazni :mrgreen: zeby zatrzymywac Ciemne (czarne) E34 :mrgreen:

Moim zdaniem to jest taka metalnosc ludzka ze jak widza BMW i jakiegos mlodego kierowce to juz musi byc cos nie tak.

Mnie wzieli na pobocze tylko raz tak profilaktycznie i nie mam do nich zalu ( no moze za to ze nic mi nie sprawdzili).

I jeszcze jedno mi sie podoba w moim aucie -ze moge miec dosc glosno muze a na zewnatrz prawie nic nie slychac ( w porownaniu z innymi markami) i to tez ich nie prowokuje do zatrzymania.

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się jedna historia.

Stoję sobie zupełnie opuszczonej rampie kolejowej i czekam na ziomka- ten się spóźnia. Jest ok 19. Zadupie jak się masz- ani żywej duszy, tymbardziej samochodów. W pewnym momencie wjeżdża policyjny transporter na sygnale :!: podjeżdżają i się pytają co tutaj robię, mówię ze na kolegę czekam.. wychodzą- jeden podchodzi do otwartej szyby, drugi staje 3 metry za mną z tyłu trzymając cały czas rękę na karabinku (byli ubrani na czarno, czyli nie drogówka). Oczywiście "Kluczyki na podszybie, rączki na kierownice.." I tak mnie kontrolowali, wszystko dywaniki, schowek, miejsce na radio, radio, fotele, boczki, kanapa, bagażnik, plecak w bagażniku, miejsce na zapas, zaglądali do apteczki, kanistra, opakowania na trójkąt, sprawdzali kieszenie w spodniach, skarpetki, komórkę :!: i co pierwszy raz mi się zażyło nadkola samochodu :shock:

Kontrolowali mnie ponad 50 minut i chyba jeszcze by nie skończyli, ale powiedziałem że mam na 20 do pracy i jakoś mnie puścili...

A oddając mi dowód pan policjant po sprawdzeniu przez szczekaczkę powiedział "no święty to pan nie jest" :shock: Do dziś nie wiem o co mu chodziło...


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW mam od października i jeszcze mnie nie zdołali zatrzymać... po prostu zawsze udaje mi się uciec misiakom...no żarcik taki :lol:

Ale poważnie, od wspomnianego października 2005 jeszcze nie miałem kontroli. Uważam, że od marki ważniejszy jest dla nich wygląd, ewentualnie dźwięk :)

zinnoberrot coupe - bawarka browarka

http://img522.imageshack.us/img522/8581/1006088forum2ii8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontrole to miałem podobną akcję jak Pułkownik ZUBER :mrgreen: ,z tym że u mnie doczepili się o to że mam drugie radio w bagażniku(stary kenwood,kieszeń :duh: ).

Na nic zdały się moje tłumaczenia,że jest to stare radio z tego samochodu i własnie kilka dni wcześniej kupiłem nową mp3...

Skończyło się na tym,że musiałem zadzwonić do przyjaciela,który przyjechał i z racji solidarności zawodowej(też gliniarz) dogadał sie z nimi i wytłumaczył ,że dobrze mnie zna i ręczy za mnie...

Dodam tylko,że oprócz radia miałem całe okablowanie ze zmieniarką tej samej firmy :mad2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem taki motyw jeszcze gdy miałem coupe.

lato godzina 23-24 kumpel miał 18-nastke a ja miałem mu dowieśc wódke na impreze , w bagażniku 20 flaszek %%% (oryginał ze sklepu) , wyjeżdżamy z osiedla kolegi, patrze za winklem stoi tajniacko w ciemnym miejscu na zgaszonych swiatłach suka. Widze że obczajke robią , ale nic my jedziemy dalej moze 200m i widze w lusretku "dyskoteke" noi czepanie :evil:

Pierwsza sprawa skąd i po co mamy tyle wódki :?: :duh: potem żeby im rachunek na to pokazać :mad2: , a my oczywiscie rachunku nie mielismy :D noi dokumenty gasnica trójkąt, srutu tutu , mineło 15 min wpadają chłopcy w czarnych kominiarach z pieskiem i zaczyna sie "przeglad techniczny" piesek teren obwąchał , znaleźli tabletki przeciwbólewe APAP w schowku i wielkie dochodzenie po co mi tabletki przeciwbólowe :?: :duh:

Ogolnie kretynizm i strata mojego iich czasu :evil: :evil: :evil:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ja w zeszłym roku miałem alfe nie żebym łamał przepisy nader często ale od lutego do pażdziernika tak po 1 po 2 punkty 23 sie uzbierało :) odkąd mam bunie to cisza i spokuj fakt że mam normalno nie przyciemniam szyb nie obnizam nawet zderzaków i progów nie mam w kolorze nadwozia bo fajnie wygląda szary i bordo mam tylko lampy zmienione ale takie były jak kupiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK :evil: Mnie kontrolują praktycznie każdego dnia-serio.Nie wiem co jest-nie lubią BMW?A może czarny kolor na nich negatywnie wpływa?

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak ze zawsze starają się wyłowić mnie z tłumu innych aut . Tylko muszą się szybko decydować :wink:

 

Ja mam pewną metode :

Jak widze albo wiem ze będzie kontrola (prawdopodobieństwo zatrzymania 80% zwłaszcza latem) to szukam auta jadącego wolno i w miare równo o co nie trudno przy kontroli . (np.ciezarówka itp) Staram sie jechać dośc blisko za nią (w granicach rozsądku żeby zahamować wrazie potrzeby) ale jade na tyle blisko ze policjantowi głupio jest włożyć lizak między moją maske a tylnie światła ciężarówki czy innego auta osobowego . W większości przypadków ustrzelani są wolni strzelcy z kratką którzy ciągną do przodu nie patrząc na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kontrolują ale tylko poza województwem Świętokrzyskim. Ale wystarczy że pokaże tzw blache i mnie puszczają. Ciekawe czemu.. :) Pozdrawiam

 

To jest solidarność zawodowa :D :D

 

Ja tam na kontrole nie narzekam bo miałem w sumie 3 z czego tylko jedną u siebie w mieście(tu bmw już znane a na panów niebieskich nie narzekam).

Ale w lipcu miałem fajna akcje w Ropczycach woj. podkarpackie. Wracałem o godz. 3 nad ranem z Rzeszowa od swojej pani, wiadomo pustki na drodze tempomat włączony ustawione 120km/h. Wypadam zza górki a tu zonk wyskoczył mundurowy ze świecącym czymś rodem z gwiezdnych wojen, zatrzymałem się jakieś 200m dalej, myślę cofne żeby się pan nie spocił. No i się zaczeło: przedstawił się, wiadomo ble ble dokumenty itd. i panie kierowco teren zabudowany a pan tu rajdy sobie uprawia, i zaczyna do mnie z takim tekstem to było jakieś 130km/h to będzie 500zł i 8 punktów :jawdrop: No to grzecznie go pytam że chciałbym zobaczyć wynik na radarze i tu najlepsze :D pan mi mówi że jeszcze nie rozłożyli bo dopiero się ustawili, ale on wie że tyle jechałem :duh: No to mu mówię że ja jechałem raptem 60-70km/h i nie ma mowy o jakimkolwiek mandacie. No i się zaczeło przetrzepał mi całe auto, schowek bagażnik i pyta tam w bagażniku w tym okrągłym pokrowcu co jest? to odpowiedziałem grzecznie że sądąc po kształtach koło zapasowe :mrgreen: To juz się pan wk.... niesamowicie, mówi proszę otworzyć maske i zaczyna szukać numerów silnika heheh a w dowodzie mu pisze że silnik bez numerów, wtedy już pan z lekka czerwony oddał mi dokumenty i powiedział że mnie tu jeszcze spotka, nie wiem co miał na myśli ale chyba nie kolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.