Skocz do zawartości

530D suchy bagnet oleju.


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam male pytanie dlaczego od pewnego czasu gdy wyciagne bagnet oleju jest on całkowicie suchy a po wsadzeniu i wyjeciu pokazuje full stan oleju? Dodam iz oleju nie ubywa ani troszke od wymiany do wymiany. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że rurka w której jest bagnet jest tak samo zanurzona w oleju, jak i sama miarka, przez co gdy silnik pracuje (w misce jest mało oleju) olej jest wyciągany z rurki bagnetu, a po zgaszeniu silnika olej spływa, ale do rurki sam nie wejdzie, bo jest w niej powietrze, które z racji uszczelnienia 2 oringami na górze nie ma jak uciec robiąc miejsce na olej.

Dopiero wyjęcie bagnetu (powietrze ucieka) powoduje że olej może swobodnie wpłynąć do tej rurki, aby umożliwić pomiar.

Aczkolwiek to tylko moja hipoteza, nic innego mi nie przychodzi do głowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko w dieslach tak jest bo u mnie tego nie ma. Wyjmę bagnet to widzę mniej więcej ile jest oleju a po po wytarciu i ponownym wyjęciu miarki widzę ile jest dokładnie ale nie odbiega za bardzo ten stan przed i po ponownym wyjęciu miarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W moim M57 też widzę zaraz po wyjęciu mniej więcej ile mam tego oleju, ale u ojca w M47N jest jak u kolegi wyżej, pierwsze wyjęcie, bagnet suchy, ponowne włożenie i wyjęcie i dopiero widać poziom. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja koledze mam w takim razie jakąś anomalię, bo jak rano na zimnym silniku wyjmę bagnet, to plastik z miarką jest cały w oleju, tak samo jest gdy tylko zgaszę silnik i dopiero gdy wytarty suchy bagnet jeszcze raz włożę w "rurę", to mam prawidłowy stan. Może to zależy od oleju, od jego lepkości czy coś..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nie przylega do bagnetu gdy jest świeży rozgrzany i przeważnie syntetyczny,ot i cała filozofia :D

Najlepiej jest sprawdzić gdy -auto stoi na równej powierzchni

-silnik jest zimny

-wyjmujemy bagnet i przecieramy suchą

ściereczką

-wkładamy ponownie bagnet i obracamy

trzy obroty w prawo i jeden obrót

w lewo

Po takich zabiegach olej powinien być pod górny znak max. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nie przylega do bagnetu gdy jest świeży rozgrzany i przeważnie syntetyczny,ot i cała filozofia :D

Najlepiej jest sprawdzić gdy -auto stoi na równej powierzchni

-silnik jest zimny

-wyjmujemy bagnet i przecieramy suchą

ściereczką

-wkładamy ponownie bagnet i obracamy

trzy obroty w prawo i jeden obrót

w lewo

Po takich zabiegach olej powinien być pod górny znak max. :cool2:

dokładnie tak samo robię.Jak rano wyjmę bagnet suchy jak zrobię wg. opisu powyżej jest full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
CIHY jak zwykle ma kosmate myśli :norty: :cool2:

Samo życie :cool2: A u mnie ostatnio słabo :cry2: .

Widzisz inni też tak robią.

Jak rano wyjmę bagnet suchy jak zrobię wg. opisu powyżej jest full.

:mrgreen:

Ja tam wyciągam,wycieram,wkładam,wyciągam i sprawdzam stan.I zawsze było ok.

Nie skarżyła się.

Może ktoś zna inne sposoby na to, to niech się podzieli. :mrgreen:

PS.Oczywiście mówimy o oleju :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyciągam,wycieram,wkładam,wyciągam i sprawdzam stan.I zawsze było ok.

Jak miałem dwadzieścia parę lat to rano robiłem tak trzy razy, w południe też raz sprawdziłem bo bałem się że ucieknie :P

Teraz jak mam czterdzieści to sprawdzam raz na dwa -trzy dni. Jakoś teraz mniej się przejmuję stanem oleju. Przeważnie wieczorem ,no nieraz rano jak widzę że pod miską mokro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.