Skocz do zawartości

Wysoka temperatura silnika - Wymiana plynu


Zyggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na samym poczatku chcialbym przedstawic sytuacje z ktora mnie spotkala.

Jestem posiadaczem e39 520i.

Wczoraj jadac na drodze ekspresowej w korku znaczaco podniosla mi sie temperatura silnika.

Wskazowka osiagnela czerwone pole.

Zatrzymalem sie na poboczu i schlodzilem silnik. Wiem ze zawalilem ale dolalem do ukladu zwyklej wody. ( do tego mineralnej )

Nastepnie odpalilem silnik i sytuacja sie nie powtorzyla.

Dzis odpalilem silnik a zimno.

W momencie rozgrzewania silnika wskazowka podnosila sie normalnie w tym momencie wlaczylem ogrzewanie i temperatura zaczela spadac. Nastepnie wylaczylem ogrzewanie i silnik osiagnal temperature 90 stopni ( dokladnie w polowie skali )

Po czym przy wlaczeniu ogrzewania zostala na tym samym poziomie. Jezdzac po okolicy po miescie auto sie nie grzeje bez znaczenia czy to z czy bez ogrzewania czy z ogrzewaniem trzyma temperature wlasciwa.

Przy pracy na biegu jalowym widac strumien plynacy w zbiorniczku wyrownawczym , przy gazowaniu silnikiem plywak opada i wychodzi ku gorze przy odkreconym korku. ( co znaczy pewnie ze strumin jest silniejszy przy gazowaniu sprawdzalem sam patrzac na plywak nie mialem drugiej osoby do sprawdzenia ze mna )

Po wylaczeniu silnika gorny waz goracy , dolny prawie zimny lekko letni po przejechaniu moze 8 kilometrow na cieplym silniku.

Co moze bylo nie tak ze zlapal mi temperature wczoraj. Nigdy sie nie zdazalo wczesniej.

Czy wlewajac zwyklej wody moge jedzic autem do jutra poniewaz dzis mi nikt plynu nie zmieni. A nie chce zniszczyc silnika.( temperatura w nocy jakies 6 C w dzien jakies 13 do 20 stopni C.

Jaki plyn zalecanie ( symbol czy kolor ) i ile litrow.( Prosze nie piszczie petrygo bo mieszkam za granica i tego tutaj nie ma ) Pytam sie bo nie wiem. Nie wiem jaki kolor powienien miec plyn i ile litrow wchodzi do ukladu.

Gdzie moze znajduje sie ta srubka ktora sie odkreca przy bloku silnika do spuszczenia plynu w calosci.

Prosze o odpowiedzi i pomoc i z gory przepraszam za haotyczne przedstawienie sytuacji. Jestem laikiem strasznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Plynu chlodniczego masz ponad 10 litrow.Korek spustowy jeden masz jak stoisz przed autem na dole chlodnicy po prawej stronie a drugi nie wiem,ja kupuje zwykly niebieski,i ja odpowietrz porzadnie po wymianie plynu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.