Skocz do zawartości

BMW e39 530d- problem z brakiem mocy!!!


piterson5023

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Dzisiaj wracajac do domu nagle moje BMW straciło ducha w jezdzie i powyzej 50 km/h nie mogłem jechac. Brak mocy totalnej zero zycia!!! Od razu zjechałem na pobocze a za mna kupa dymu z rury wydechowej. Co mogło sie stac?? Turbina?? Licze na Wasza pomoc. Z góry dziekuje i pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To masz kolego nieszczęście :(

Przyczyn może być kilka: turbo, głowica, uszczelka pod głowicą, pęknięty tłok, pęknięte pierścienie, może też coś być nie tak z układem paliwowym....

Ciężko zdiagnozować na odległość, chyba czeka Cię wizyta u mechanika, ale dobrego, napisz skąd jesteś, to koledzy może polecą Ci kogoś konkretnego z Twojej okolicy.

Ja mogę podpowiedzieć, że jeśli padło turbo, to na końcówce wydechu skrapla się olej, jak przejedziesz tam palcem i będzie olej, to może być turbo, sprawdź wszystkie węże dochodzące to turbiny, może jakiś spadł.

Ciekawe jaki miałeś kolor dymu, olej daje niebieski kolor(turbo, tłok, pierścienie), jeśli był szaro-biały, to raczej płyn chłodzący(głowica uszczelka pod głowicą), czarny, to paliwo (układ paliwowy)...

Choć mam nadzieję, że to jakaś pierdółka, bo czasem i tak bywa, może jak inni koledzy powstają, to będą mieli inne i może lepsze pomysły.

Powodzenia

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze że jesteś nowy na forum,więc nie będe się mądrzył. Następnym razem wpisz sobie w pozycji szukaj hasło brak mocy i wyskoczą ci takie tematy :

viewtopic.php?f=72&t=192457&p=1403683&hilit=brak+mocy#p1403683

viewtopic.php?f=72&t=191890&p=1398436&hilit=brak+mocy#p1398436

viewtopic.php?f=72&t=191890&p=1400703&hilit=brak+mocy#p1400703

viewtopic.php?f=72&t=190636&p=1402572&hilit=brak+mocy#p1402572

Poczytaj sobie je uważnie a napewno coś znajdziesz,bo tak jak kolega pisał przyczyn może być mnóstwo. POzdr i powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz kolego nieszczęście :(

Przyczyn może być kilka: turbo, głowica, uszczelka pod głowicą, pęknięty tłok, pęknięte pierścienie, może też coś być nie tak z układem paliwowym....

Ciężko zdiagnozować na odległość, chyba czeka Cię wizyta u mechanika, ale dobrego, napisz skąd jesteś, to koledzy może polecą Ci kogoś konkretnego z Twojej okolicy.

Ja mogę podpowiedzieć, że jeśli padło turbo, to na końcówce wydechu skrapla się olej, jak przejedziesz tam palcem i będzie olej, to może być turbo, sprawdź wszystkie węże dochodzące to turbiny, może jakiś spadł.

Ciekawe jaki miałeś kolor dymu, olej daje niebieski kolor(turbo, tłok, pierścienie), jeśli był szaro-biały, to raczej płyn chłodzący(głowica uszczelka pod głowicą), czarny, to paliwo (układ paliwowy)...

Choć mam nadzieję, że to jakaś pierdółka, bo czasem i tak bywa, może jak inni koledzy powstają, to będą mieli inne i może lepsze pomysły.

Powodzenia

 

Rozumiem rozumiem. Z tego co ja zauwazyłem to własnie olej znajduje sie w układzie wydechowym bo z katalizatora kapie i na koncowce wydechu tez jest i własnie dymił na taki kolor niebieski i ten dym strasznie gryzł w nos ;// ogolnie po odpaleniu silnik pracuje równiusieńko, nie grzeje sie ani nic, oleju w silniku tez nie przybyło tylko po prostu nie ma mocy. Jestem z okolic Gniezna koło Poznania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze że jesteś nowy na forum,więc nie będe się mądrzył. Następnym razem wpisz sobie w pozycji szukaj hasło brak mocy i wyskoczą ci takie tematy :

viewtopic.php?f=72&t=192457&p=1403683&hilit=brak+mocy#p1403683

viewtopic.php?f=72&t=191890&p=1398436&hilit=brak+mocy#p1398436

viewtopic.php?f=72&t=191890&p=1400703&hilit=brak+mocy#p1400703

viewtopic.php?f=72&t=190636&p=1402572&hilit=brak+mocy#p1402572

Poczytaj sobie je uważnie a napewno coś znajdziesz,bo tak jak kolega pisał przyczyn może być mnóstwo. POzdr i powodzenia :cool2:

 

Dzieki wielkie kolego za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam po krotkiej przerwie :) powodem takich objawow o ktorych wspominałem była awaria turbiny. Okazało sie po demontazu z prawdopodbnie ktoras z łopatek sie urwała i strasznie poniszczyła turbine. Mechanik podejrzewał rowniez ze mogło cos "wydostac sie" z silnika i przez układ wydechowy trafic do turbiny ale po sprawdzeniu wszystkich mozliwych miejsc weryfikacji jednak raczej nic nie ucieklo ;pp turbina jest juz dawno zamontowana i bmw smiga :))) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.