Skocz do zawartości

Jakie E24 kupić i na co zwrócić uwagę?


euro_tuned

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do zakupu BMW E24 w celu odremontowania go. I teraz pytanie do was - za jakie pieniądze warto kupić bazę do pracy? Żeby nie było to trup w którym trzeba wymienić dosłownie wszystko ale też nie stan igła w którym nic nie trzeba robić.. Szukałem na mobile.de Za 10tyś można już sporo kupić ale nie wiem co o takim pułapie cenowym sądzicie?

 

I drugie pytanie - na co zwrócić uwagę przy kupnie? Co tam najczęściej nawala itp, gdzie są słabe punkty.

 

Najchętniej kupiłbym 635Csi bo to klasyka, ale może inne silniki polecacie?

 

Aha, i może wie ktoś skąd skróc CSi? :) Tak z ciekawości pytam bo nie wiem.

 

pozdrawiam

 

euro_tuned

Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSi to Coupe Sport a literka "i" to "injecton" czyli motorek z wtryskiem-bo w początkowych latach (od 76r.) produkcji szły np.630 CS z gaźnikiem Solex ( i to była jedyna wersja e24 z gaźnikiem).
http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam do sprzedania E 24 633 CSi, rok produkcji 1977. Jeździłem nim kilka lat (wcześniej samochód był w Niemczech), obecnie stoi. Jest sprawny mechanicznie, ma aktualne badania techniczne. Wymaga remontu blach (na pewno dwa tylne błotniki i spód drzwi; elementy konstrukcyjne podwozia wyglądają dobrze; w środku tapicerka szczególnie przednich siedzeń również wymaga naprawy). Niestety nie mam czasu ani środków żeby się nim zająć, chętnie oddam go w dobre ręce. Konrad (tel 603 993939)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.