Skocz do zawartości

Zakup 328i 245KM


RutekWawa

Rekomendowane odpowiedzi

przyjedz, na spotkania w W-wie, co 2 tygodnie, obecnie chyba w CH Sadyba, kontakt na kolege wujekwadus lub kolege 335i, maja race logica sprawdzisz te 5,8 :mrgreen: ,

 

auto 330KM - 5,6s ; 360KM - 5,3s ; moje 286KM - 5,8s,

 

Twoje ~245KM i masz 5,8s, szacun :wink:

 

Nie wiem czy ta szydera jest na miejscu bo jest już trochę testów przyspieszeń F30 328i robionych przez dziennikarzy.

Co prawda większość z za oceanu więc zwykle pomiar 0-60MPH ale czasy rzędu 5,5-5,6sek od 0-60mph będące standartem dają do myślenia i te 5,8-5,9 od 0 do 100km/h wydaje się być jak najbardziej realne.

Świat idzie do przodu i trzeba się z tego umieć cieszyć... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Jeżeli 328i ma 5,8 to na prawdę rewelacyjny czas.

Nie ma się co spierać, nie wiem skąd jesteś, ale jak z Wawy to podjedź do nas, z czystej ciekawości sprawdzisz sobie jak auto przyspiesza 0-100 albo 100-200 i my się przy okazji dowiemy jak to chodzi :)

Ja mając 354 KM mam 5,6 do 100 km/h. Nie wiem, może jak by były lepsze warunki, cieplejszy asfalt, rozgrzane opony itp. coś by zmieniło, ale jeżeli nawet to pewnie niewiele.

Zresztą żeby sprawdzić jak mocne jest auto to lepiej mierzyć sobie czasy 100-200 km/h. Wtedy widać większe różnice w przyspieszeniach i skrzynia tak po dupie nie dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedz, na spotkania w W-wie, co 2 tygodnie, obecnie chyba w CH Sadyba, kontakt na kolege wujekwadus lub kolege 335i, maja race logica sprawdzisz te 5,8 :mrgreen: ,

 

auto 330KM - 5,6s ; 360KM - 5,3s ; moje 286KM - 5,8s,

 

Twoje ~245KM i masz 5,8s, szacun :wink:

 

Widzisz takie zycie technika idzie do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą żeby sprawdzić jak mocne jest auto to lepiej mierzyć sobie czasy 100-200 km/h. Wtedy widać większe różnice w przyspieszeniach i skrzynia tak po dupie nie dostaje.

nie dalej jak wczoraj miałem okazję jechać naszą nową autobaną z Poznania do wawy i Strykowie wjechała piękna 328i w M-paku...kolorek taki niebieski na rejstracjach WB, kierownik był ogarnięty i bardzo przyjemnie nam sie do wawy wracało, ale niestety do setki to może jest te <6s ale na autostradzie z predkości 120-150+ znacząco nie daje rady mojemu dieslowi, już nie mówiąc o Tobie Michał :wink: ...ale auto pięke :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, że nawet 320d ma jak by nie patrzeć rewelacyjny(jak na 2 litrowego seryjnego klekota) czas sprintu 0-100.

Wiadomo, że przy większych prędkościach(czyli powyżej 140-160) fury, które podajecie tu za przykład zrobią z nowej F30 328i/320d zwyczajnie wiatrak.

 

Spotkał się ktoś z was z porównaniem tego 8-mio biegowego automatu vs manual? Chodzi mi o czasy...

Widziałem dane katalogowe ale ciekawi mnie czy faktycznie automat jest ciut wolniejszy bo wjeździe robi rewelacyjne wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli serio masz 5,8 to rewelka (nowe automaty dwusprzęgłowe są super...), ja mialem dwa starty i na race logicu mialem 5,9 (licznikowe 5,2) - ale dwa spokojne starty ze nawet opony nei zapiszczaly.... - szkoda skrzyni bylo na wiecej prob...

a do 200 mierzyles nowe 328i ile ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta szydera jest na miejscu bo jest już trochę testów przyspieszeń F30 328i robionych przez dziennikarzy

Biorąc pod uwagę, że to jest jednostka 4 cylindrowa waży ~35% mniej od 6 garów, technologia jest nowsza(wtryski, turbina, itd), ustawienia skrzyni biegów, itp. To jest jak najbardziej możliwe :)

Widzisz takie zycie technika idzie do przodu ;)

:cool2:

widzę, mierzę, porównuję...bawię się w to od lat, często robię to w autach gdzie

... technika idzie do przodu ;)
trochę dalej niż w F30 328i, dlatego jeszcze raz zachęcam:

 

przyjedz, na spotkania w W-wie, co 2 tygodnie, obecnie chyba w CH Sadyba, kontakt na kolege wujekwadus lub kolege 335i, maja race logica sprawdzisz te ... ,

...

Jeżeli 328i ma 5,8 to na prawdę rewelacyjny czas.

Nie ma się co spierać, nie wiem skąd jesteś, ale jak z Wawy to podjedź do nas, z czystej ciekawości sprawdzisz sobie jak auto przyspiesza 0-100 albo 100-200 i my się przy okazji dowiemy jak to chodzi :)...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę przeciw wskazań, my pomiar robiliśmy gdzie lekko pokropiło 10-20 minut wcześniej, ja mam już zimówki założone a temperatura była ok 3-7 stopni.

 

Jeśli w takich warunkach było by 7s to w realnych warunkach było by.... tez 7s ;) bo to są realne warunki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potocznie tak wielu mówi, taki zwrot jest łatwiejszy w zrozumieniu a osoby z tematu/forum i tak znają doskonale rozwiązanie bazujące na 2 ślimakach w 1 turbinie...

 

Reasumujac tak naprawde jesli nalezalo by porownywac pare aut to musialy by w tych samych warunkach i na tych samych gumach robic pomiary.

Jak bede w wawie wpadne na pewno :)

warto, dla siebie i funu...

ja swój najlepszy czas zrobiłem właśnie w takich warunkach: zimno, łyse opony zimowe, pusty bagaznik i rezerwa w baku...

...Jeśli w takich warunkach było by 7s to w realnych warunkach było by.... tez 7s ;) bo to są realne warunki... ;)

:cool2: :mrgreen: :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... aby uzyskiwać osiągi na miarę tych podawanych przez producenta musielibyście mieć okazję sprawdzać się na asfalcie takim jakim dysponują producenci na torach testowych.

 

dla potrzeb polskich sądów biegli w sporządzanych przez siebie opiniach przyjmują, iż możliwe do osiągnięcia opóźnienie na najlepszym polskim asflacie wynosi około -7ms2, opóźnienie przy hamowaniu ze 100 km/h na drodze 40m wynosi około -8ms2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe

przejechalem juz 4 K tym autem

Pokaz mi auto ktore ma 250 koni i pali tyle co ta F30 ?

Co do kultury pracy wg mnie jest bdb pozatym umowmy sie to jest 4 cylindrowiec a nie 6 czy 8...

fizyki nie przeskoczysz.

Jedzilem wieloma autami z silnikami 2 litrowymi 4 cylindrowymi i F30 bije je na glowe pod kazdym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.