Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś doświadczenia z olejami Penrite? Dokładnie chodzi mi o Penrite HPR 5 5w40

 

Oleje Penrite sa wysokiej jakosci olejami miedzy nnymi bardzo wytrzymale na utlenianie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model:e46 316i 2002

silnik-n42?

przebieg-155tys

styl jazdy-spokojny

użytkowanie-80% miasto- 20 trasa

zużycie bieżące- nie wiem

dotychczas-nnie wiem

Przebieg roczny ok 8-10 tys

 

Cześć, mam problem z nowo zakupiona bmw. Silnik pracuje idealnie przy kazdych obrotach, zimny jak i cieply. Przy 100 jest tak samo cichy jak i przy 170 180. Niestety pojawil sie jakis wyciek ktory jade sprawdzic w środę i od razu na wymiane oleju. Jaki jest najlepszy olej i czy robic mu plukanie po starym. myslalem na motulem, mialem go w vectrze c i bylo ok. jednak jak jest cos lepszego to prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopadł mnie problem pęknięcia wału w moim samochodzie i następuje wymiana silnika, problem polega na tym ze nie mam pojęcia jaki olej był wcześniej wlany...

 

Model: E46 2003r (drugi silnik pochodzi z Angola z 2002r)

Silnik: M47TU - 2,00l (110kW)

Przebieg: Anglik miał przejechane 107tys mil udokomentowany czyli jakieś 173kkm

Styl jazdy: normalny + czasami ostry

Użytkowanie: 70% miasto na krótkich odcinkach 30% ekspresówka

Zuie bieżące na l/1000km: niestety nie wiadomo

Instalacja LPG: nie

Dpf : nie

Dotychczas: nie wiadomo

 

Co doradzacie ? Myślałem o Motul a wcześniej płukankę LM ?

 

Dobra, już zdecydowałem. Zostanie zastosowana płukanka LM a potem silnik zostanie zalany VALVOLINE Synpower XL-III 5W30 LL 04. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
model:e46 316i 2002

silnik-n42?

przebieg-155tys

styl jazdy-spokojny

użytkowanie-80% miasto- 20 trasa

zużycie bieżące- nie wiem

dotychczas-nnie wiem

Przebieg roczny ok 8-10 tys

 

Cześć, mam problem z nowo zakupiona bmw. Silnik pracuje idealnie przy kazdych obrotach, zimny jak i cieply. Przy 100 jest tak samo cichy jak i przy 170 180. Niestety pojawil sie jakis wyciek ktory jade sprawdzic w środę i od razu na wymiane oleju. Jaki jest najlepszy olej i czy robic mu plukanie po starym. myslalem na motulem, mialem go w vectrze c i bylo ok. jednak jak jest cos lepszego to prosze o porady

 

Do tego silnika zalecany jest olej o niskiej lepkości np. 0w30 lub ewentualnie 5w30 z specyfikacją BMW LL-01 lub 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co to za olej,83122219738,to oczywiście nr bmw olej 0w30,czy to jest syntetyk,bo cena jakaś taka niska,potrzebuję niedługo zmienić olej w silniku N52 i w innych moich samochodach,więc jeżeli to dobry jakościowo olej to kupiłbym go więcej i wymienię tam gdzie potrzebuję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktoś wie co to za olej,83122219738,to oczywiście nr bmw olej 0w30,czy to jest syntetyk,bo cena jakaś taka niska,potrzebuję niedługo zmienić olej w silniku N52 i w innych moich samochodach,więc jeżeli to dobry jakościowo olej to kupiłbym go więcej i wymienię tam gdzie potrzebuję :D

 

Czemu uważasz że tani ? W ASO kosztuje 117 zł za 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę z aso że mają wyprzedaż za 67zł i i wiadomość była tak napisana że wynikało z tego że chodzi o opakowanie 5 litrowe za 67 zł,pojechałem zapytałem i okazało się że mają w sumie 5x1litr za 67 zł szt :D ,czyli żadna rewelacja,dowiedziałem się też że w serwisie leją ten olej z beczki za 42 zł za litr.

wyprzedaż spowodowana jest tym że zmienił się dostawca oleju z Castrol na Shell,o czym było już wcześniej na forum,w związku z tym wyprzedają się z Castrola,tak więc przepraszam źle zinterpretowałem treść wiadomości z aso. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem dostawca się zmienił z Castrola, ale na Mobil a nie Shell.

Może jeszcze ktoś napisze,że na Lotos :duh:

 

Może w twoim "ASO" taki leją... :duh:

 

Byłem tydzień temu na wymianie oleju w Bawarii i leją Mobila. Niektóre serwisy leją jeszcze Castrola ale tylko dlatego, że muszą zużyć zapasy.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: e60

Silnik: 530d 218km

Przebieg: 361 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 15000 km na rok

 

Obecnie olej: Castrol 0W/40 LL-04

Autko nie dawno kupiłem, poprzedni właściciel Od nowości lał castrol, ale może czas zmienić, aby silnik miał dobrze i ciszej chodził :D co polecacie motul

Symbol: 8100 X-max 0W-40 ??

https://czescidobmw.pl/oleje-motul/olej-silnikowy-motul,3911.html

 

albo Liqui Moly jaki byłby dobry??

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: e60

Silnik: 530d 218km

Przebieg: 361 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 15000 km na rok

 

Obecnie olej: Castrol 0W/40 LL-04

Autko nie dawno kupiłem, poprzedni właściciel Od nowości lał castrol, ale może czas zmienić, aby silnik miał dobrze i ciszej chodził :D co polecacie motul

Symbol: 8100 X-max 0W-40 ??

https://czescidobmw.pl/oleje-motul/olej-silnikowy-motul,3911.html

 

albo Liqui Moly jaki byłby dobry??

 

Pozdrawiam Adam

 

Jeśli masz DPF to musi być LL-04 i najlepiej Low-Saps np. Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30 a jeżeli auto bez filtra cząstek stałych to moze być LL-01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E61

Silnik: 520D N47

Przebieg: 205 000 km

Styl jazdy: Spokojny (miasto)/ mieszany (trasa)

Użytkowanie: Miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nieznane

Instalacja LPG: Nie

DPF: Tak

Dotychczas: pierwsza wymiana przy 187 tyś (Castrol Edge 5W30); druga wymiana przy 198 tyś (Motul X-Clean 8100 5W30)

 

Obecnie zastanawiam się nad Motul X-Clean + 8100 5W30 -> http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5l-gratis-promocja-i4903706921.html

To dlatego, że w porównaniu do Castrola po 5-6 tyś km, nie słychać tak szumu silnika - a przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E61

Silnik: 520D N47

Przebieg: 205 000 km

Styl jazdy: Spokojny (miasto)/ mieszany (trasa)

Użytkowanie: Miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nieznane

Instalacja LPG: Nie

DPF: Tak

Dotychczas: pierwsza wymiana przy 187 tyś (Castrol Edge 5W30); druga wymiana przy 198 tyś (Motul X-Clean 8100 5W30)

 

Obecnie zastanawiam się nad Motul X-Clean + 8100 5W30 -> http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5l-gratis-promocja-i4903706921.html

To dlatego, że w porównaniu do Castrola po 5-6 tyś km, nie słychać tak szumu silnika - a przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

 

Ze względu na DPF polecam oleje Low-saps np .valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30 lub Amsoil european car 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Polecam lekturę ;) głównie na kosmetykaaut.pl, ale tam dłuuugi wątek jest w części zamkniętej, pod tym linkiem najważniejsze info jest ogólnodostępne ;)

 

http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?f=14&t=1234

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam lekturę ;) głównie na kosmetykaaut.pl, ale tam dłuuugi wątek jest w części zamkniętej, pod tym linkiem najważniejsze info jest ogólnodostępne ;)

 

http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?f=14&t=1234

 

Nie wiem skąd autor czerpał informacje ale np. Valvoline synpower MST 5w30 ma inne dane w karcie charakterystyki, po drugie w Niemczech jest nakaz aby oleje 100% syntetyczne nazywać tak dopiero wtedy kiedy ich syntetyczna baza olejowa (PAO, Estry) wynosi minimum 80 % i na niemieckiej stronie Valvoline te oleje są nazywane 100% syntetykami + wyraźnie jest napisane że są na bazie syntetycznej, tak że informacje z linka na temat tego oleju są nie prawdziwe, reszty nie sprawdzałem.

 

 

PS.

 

I taka ciekawostka, zobaczcie jaką markę olejową do swoich samochodów rajdowych w WRC wybrał RK, że LOTOS na to pozwolił ? :wink:

 

 

http://i60.tinypic.com/1yn2vp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka ciekawostka, zobaczcie jaką markę olejową do swoich samochodów rajdowych w WRC wybrał RK, że LOTOS na to pozwolił ? :wink:

To jest olej tego ziomka w czapeczce :)

On jest akwizytorem :D

A tak przy okazji to ja do swojego 530D zalalem Funch Titan GT1 5w30 i nie moge zlego slowa o nim powiedziec

Także polecam

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nie wiem skąd autor czerpał informacje

Zapytałem, jak odpowie, to wkleję.

 

EDIT:

Odpowiedział ktoś inny.

W karcie MSDS (można znaleźć tu https://msds.ashland.com/) jest podana baza oleju - wg. CAS 72623-87-1

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapytałem, jak odpowie, to wkleję.

 

EDIT:

Odpowiedział ktoś inny.

W karcie MSDS (można znaleźć tu https://msds.ashland.com/) jest podana baza oleju - wg. CAS 72623-87-1

 

A możesz zapytać w jaki sposób w Niemczech te oleje są 100 % syntetyczne skoro ich prawo zabrania nazywania olejków HC syntetykami ?

 

Tu można zobaczyć niemiecką kartę charakterystyki: http://www.valvolineeurope.com/deutsch/products/engine_oils/synpower_xtreme/cid%287868%29/synpower_xtreme_mst_c3_5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.