Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam E39 M52B20 teraz mam zalany Castrol 10w40. czy zmieniac na inny czy zostac przy takim?

 

Na twoim miejscu zrezygnował bym z Castrola bo pozostawia po sobie szlam i nagar i zmienił na 5W40 ze specyfikacją BMW.

no wlasnie boje sie zmienic na syntetyk bo przy ostatnim moim aucie jak zmienilem na syntetyk to mi silnik padl. nie wiem w jakiej kondycji jest

 

Jeśli się boisz to zmień na 10w40 ale np. Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a co sadzicie o olejach marki Venol?

 

Szczerze to nie znałem tej marki. Firma powstała w 2002 r. i produkują oleje dla krajów europy wschodniej tak że to nie wróży nic dobrego ale to tylko moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, co mi doradzicie :)

 

Model: E39

Silnik: 520i M52

Przebieg: 270 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: głównie trasa, trochę miasta

Zużycie bieżące na l/1000km: 500-600 ml (uszczelniacze zaworowe do zrobienia)

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Mobil 10W40.

 

Jeżdżę spokojnie, 60/40 - trasa/miasto. Nieduże przebiegi, do 10 tys. km rocznie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o olejach marki Venol?

 

Szczerze to nie znałem tej marki. Firma powstała w 2002 r. i produkują oleje dla krajów europy wschodniej tak że to nie wróży nic dobrego ale to tylko moje domysły.

no tez wlasnie..nie wiadomo co to jest. wleje chyba valvoline bo mam go w niezlej kasie od goscia u ktorego pracowalem jako mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekaw jestem, co mi doradzicie :)

 

Model: E39

Silnik: 520i M52

Przebieg: 270 000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: głównie trasa, trochę miasta

Zużycie bieżące na l/1000km: 500-600 ml (uszczelniacze zaworowe do zrobienia)

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Mobil 10W40.

 

Jeżdżę spokojnie, 60/40 - trasa/miasto. Nieduże przebiegi, do 10 tys. km rocznie.

 

Nio raczej zaskoczenia nie będzie jak doradzę Ci to co producent, czyli olej posiadający specyfikację bmw, np. Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 który jest na bazie syntetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: 81

Silnik: 2.0 benzynka 170km chyba n43 ale niejestem pewien z 2008r

Przebieg: 50 tys

Styl jazdy: sredni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nieokreslone lecz niewidoczne na i drive po 6tys

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: motul 5w40

auto gdy podlacze pod komp pokazuje blad niskiego cisnienia (zadna kontrolka na pulpicie niewyskakuje tylko gdy komp podlacze ) .Znajomy mowi ze zagesta oliwa 5w 40 i powinienem zmienic na 0w30. Chcialbym tez zmienic na motul mozna prosic o konkretna propozycje ktory bedzie najlepszy ? Cena niegra roli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: 81

Silnik: 2.0 benzynka 170km chyba n43 ale niejestem pewien z 2008r

Przebieg: 50 tys

Styl jazdy: sredni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nieokreslone lecz niewidoczne na i drive po 6tys

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: motul 5w40

auto gdy podlacze pod komp pokazuje blad niskiego cisnienia (zadna kontrolka na pulpicie niewyskakuje tylko gdy komp podlacze ) .Znajomy mowi ze zagesta oliwa 5w 40 i powinienem zmienic na 0w30. Chcialbym tez zmienic na motul mozna prosic o konkretna propozycje ktory bedzie najlepszy ? Cena niegra roli. Pozdrawiam

 

Znajomi mają racje, w tym silniku powinien być olej o mniejszej lepkości. Niestety 0w30 z specyfikacją bmw posiada tylko Castrol i jesli chcesz to możesz kupić castrol 0w30 professional ll04 chociaż z reguły nie polecam tej marki ze względu na słabe utrzymywanie silnika w czystości, ewentualnie valvoline synpower mst 5w30 lub Amsoil 5W30 European Car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na polskiej stronie Valvo, i ten VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 nie jest tam pokazany. Jest tylko zwykły Synpower i FE.

Czy to jest tak świeży olej, że go jeszcze nie mają na stronce, czy może wycofują go z produkcji?

Pytam, bo zgodnie z tym co tu Panowie piszecie, mam zamiar przejść z ori BMW LL-04 5W-30 właśnie na Valvo...

Chociaż trochę się łamię, bo nie widzę nic złego w tym oleju, który do tej pory użytkuję. W ASO w DE go leją, a ja olej zmieniam dokładnie co 10 tys km ( wychodzi mniej-więcej co ok. 6-8 miesięcy ), taki mam system :wink: bo jeżdżę na krótkich dystansach do 15km.

No to podszepnijcie słówko :?:

 

EDIT: Mała poprawka, znalazłem go. Jest w zakładce Synpower Xtreme

 

I jak tam kolego Pemek, zmieniłeś już olej? Jaki zalałeś, jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a zdecydowałeś co nalejesz? Valvoline? Masz jakieś sprawdzone źródło? U kolegi gorika go nie widzę. Valvoline znajduje się na bardzo długiej liście dopuszczonych przez bmw i wydaje się rozsądnym wyborem. Zwróć uwagę, że w instrukcji (przynajmniej mojej) zalecane oleje dotyczą tylko dolewek. Na wymianę zapraszają do serwisu :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz przez to powiedzieć?

Ja do tej pory ( czyli raz :D ) zalałem ori BMW 5W-30 ( przy 18 000km ), wcześniej w DE przed kupnem, tez zmienili mi olej i taki wlali ( przy 7800 km ) dlatego ja też taki zdecydowałem się użyć.

Teraz mam prawie 26 000 km przejechane, zostały mi 2 tys do wymiany, czyli jakieś 2 miesiące mojego użytkowania auta.

Co wleję? Jeszcze tak do końca nie zdecydowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę powiedzieć, tylko dopytuję bo sam nie potrafię się zdecydować. Kupiłem co prawda olej, ale nie ma on dopuszczenia bmw pomimo, że niby przewyższa ich wymagania. Zostawię go na później, a teraz -póki gwarancja- chcę zalać motor czymś co ma oficjalną aprobatę. Listę można w ASO dostać pod vin samochodu. Podobno w razie czego czepiają się czego tylko się da więc lepiej być czujnym. Myślę o valvoline, też coś o nim pisałeś - stąd moje pytanie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: M47N

Przebieg: 255000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: mieszany

Zużycie bieżące na l/1000km: 100 ml

DPF: nie

Dotychczas: zalecany castrol

 

Rocznie około 12-15tyś

 

Czeka mnie wymiana w najblizszym czasie zastanawiam sie nad zmiana na Valvoline SynPower MXL 5W-30 gdyz z opini wynika ze castrol sie pogorszyl. Pytanie czy to dobry wybor? Oczywiscie plukanka przed wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wcześniej już wstawiał linki do aplikacji dzięki której można dobrać olej do swojego auta, więc pozwoliłem sobie wkleić.

Dwie najczęściej polecane marki olejów

 

Valvoline

http://www.valvolinepolska.pl/s,11,dobierz_olej_valvoline.html

 

Motul

http://www.dobierz-olej.pl/samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: M47N

Przebieg: 255000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: mieszany

Zużycie bieżące na l/1000km: 100 ml

DPF: nie

Dotychczas: zalecany castrol

 

Rocznie około 12-15tyś

 

Czeka mnie wymiana w najblizszym czasie zastanawiam sie nad zmiana na Valvoline SynPower MXL 5W-30 gdyz z opini wynika ze castrol sie pogorszyl. Pytanie czy to dobry wybor? Oczywiscie plukanka przed wymiana

 

jeśli masz model który spełnia normy EU3 to może być ten MXL, jeśli masz z końca produkcji (EU4) to lepiej MST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Na dniach czeka mnie wymiana oleju w moim aucie BMW E46 compact 316ti 1.8i 116km Valvetronik 07.2003r przebieg 169 XXX km, aktualnie jest w nim Castrol Adge 10w40 (bardzo na nim się zawiodłem) - taki wlał mojemu ojcu mechanik, ja bym inny nalał. Czy mogę zmienić olej na Motul 8100 x-sess 5w40 (przed zmianą płukanka silnika)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E30

Silnik: 3.5 m30b35

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: mocno agresywny

Użytkowanie: miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: nie wiem

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hejka.

Na dniach czeka mnie wymiana oleju w moim aucie BMW E46 compact 316ti 1.8i 116km Valvetronik 07.2003r przebieg 169 XXX km, aktualnie jest w nim Castrol Adge 10w40 (bardzo na nim się zawiodłem) - taki wlał mojemu ojcu mechanik, ja bym inny nalał. Czy mogę zmienić olej na Motul 8100 x-sess 5w40 (przed zmianą płukanka silnika)??

 

Zmień ale na 5w30 bo taki powinien być w tym silniku, np. Motul 8100 x-clean + 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E30

Silnik: 3.5 m30b35

Przebieg: 200 000 km

Styl jazdy: mocno agresywny

Użytkowanie: miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: nie wiem

 

Do Twojego silnika ten będzie odpowiedni: http://www.valvoline.sklep.pl/pl_PL/p/VALVOLINE-VR1-RACING-5W50-4L/222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.