Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie polecasz i nie lubisz costrol'a? Ma on jakiś negatywny wpływ na silnik? Przyspiesza jego zużycie? Czy po prostu są lepsze oleje od castrol'a i warto je lać?

 

Wiele osób zaobserwowało gorszą kulturę pracy silnika, łatwiej odparowuje i co najgorsze pozostawia osad w silniku. (zaobserwowane na edge 5w30).

 

Potwierdzam to co mówi Guzior. Tylko pierwszy raz zalałem Casrtola EDGE 5W30, po tym już tylko od ponad 4 lat Liqui Moly i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model :E61 listopad 2008r. Automat Touring (po lifcie)

Silnik :520 Diesel N47 163KM (choć powinno być 177 - ale ma niej bo to lizingowiec)

Przebieg :189 tyś

Styl jazdy : normalny przy automacie.

Użytkowanie : przeznaczony głównie do wyjazdów wakacyjnych, zaś miasto sporadycznie, raz na 2 tygodnie - żeby nie zardzewiał

Zużycie bieżące oleju silnikowego w l/1000km : nie wiem, przejechałem nim dopiero koło 4 tyś. Jak kupiłem w grudniu 2012, miał dokładnie w połowie (na środku) wskaźnika. Teraz ma pomiędzy środkiem wskaźnika a minimum, tak w połowie tej odległości.

Instalacja Lpg :nie ma bo to Diesel.

Dotychczas : do 176 tyś. był eksploatowany w lizingu i miał lane w serwisie BMW Quality Longlife-04 SAE0W40.

Sprzedający (pośrednik) wlał na ostatniej wymianie sam Castrol 5W30 - tyle wiem z karteczki pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model :E61 listopad 2008r. Automat Touring (po lifcie)

Silnik :520 Diesel N47 163KM (choć powinno być 177 - ale ma niej bo to lizingowiec)

Przebieg :189 tyś

Styl jazdy : normalny przy automacie.

Użytkowanie : przeznaczony głównie do wyjazdów wakacyjnych, zaś miasto sporadycznie, raz na 2 tygodnie - żeby nie zardzewiał

Zużycie bieżące oleju silnikowego w l/1000km : nie wiem, przejechałem nim dopiero koło 4 tyś. Jak kupiłem w grudniu 2012, miał dokładnie w połowie (na środku) wskaźnika. Teraz ma pomiędzy środkiem wskaźnika a minimum, tak w połowie tej odległości.

Instalacja Lpg :nie ma bo to Diesel.

Dotychczas : do 176 tyś. był eksploatowany w lizingu i miał lane w serwisie BMW Quality Longlife-04 SAE0W40.

Sprzedający (pośrednik) wlał na ostatniej wymianie sam Castrol 5W30 - tyle wiem z karteczki pod maską.

 

Do tego silnika zalecane są głównie oleje lekko bieżne tak że 0W30 lub 5W30 ze specyfikacją LL-04 i marki polecam jak wyżej:

 

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

Na reszcie zakupiłem swoje wymarzone e46 jednak mam problem z wyborem oleju - proszę o pomoc:

 

Model: E46

Silnik: 320i M54

Przebieg: 158 000 km

Styl jazdy: normalny - 80%, agresywny - 20%

Użytkowanie: mieszany ze wskazaniem na miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: jeśli to filtr cząsek stałych to nie

Dotychczas: na pewno 5W40 ... ale jaki ... tego też nie wiem ...

 

Myślę nad dwoma:

Valvoline Max Life 5W40 lub Motul 810X - cess 5W40

 

Prosiłbym o poradę oraz to, gdzie pewny kupić olej bo na allegro się boję

 

pozdrawiam Marcin

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam serdecznie !

Na reszcie zakupiłem swoje wymarzone e46 jednak mam problem z wyborem oleju - proszę o pomoc:

 

Model: E46

Silnik: 320i M54

Przebieg: 158 000 km

Styl jazdy: normalny - 80%, agresywny - 20%

Użytkowanie: mieszany ze wskazaniem na miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: jeśli to filtr cząsek stałych to nie

Dotychczas: na pewno 5W40 ... ale jaki ... tego też nie wiem ...

 

Myślę nad dwoma:

Valvoline Max Life 5W40 lub Motul 810X - cess 5W40

 

Prosiłbym o poradę oraz to, gdzie pewny kupić olej bo na allegro się boję

 

pozdrawiam Marcin

 

Motul X-Cess będzie odpowiedni i najlepiej kupić go u dystrybutora np. tu: http://oil-land.pl/pl_PL/p/Motul-8100-X-Cess-5W40-5L/82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERDECZNIE WITAM !

 

Od roku jestem posiadaczem wymarzonego e90, a aktualnie zbliża się wymiana oleju i mam problem z wyborem oleju - dlatego proszę o pomoc:

 

Model: E90

Rok produk. 2005

Silnik: 320i N46

Przebieg: 92 000 km

Styl jazdy: normalny - 80%, agresywny - 20%

Użytkowanie: 80% miasto, a 20% poza miastem

Zużycie bieżące na l/1000km: od momentu zakupu czyli maja 2012 r. dolałem ok. 1l

Instalacja LPG: nie

DPF: jeśli to filtr cząsek stałych to nie

 

Z dokumentacji którą otrzymałem od poprzedniej właścicielki wynika, że był zalany olej Castrol EDGE 5W30.

Jednakże w ostatnim tygodniu miałem usterkę - został wymieniony Elektrozawór Vanosa, a w serwisie usłyszałem, że ten Castrol nie bardzo pasuje do mojego samochodu, gdyż pozostawia nalot itp. i zasugerowano mi wymianę na Shell Helix, bo m.in. nie pozostawia nalotu.

 

Trochę czytałem już wcześniej na ten temat (podczas uzupełniania ubytków) i zatanawiałem się że może zmienić podczas wymiany na Valvoline Synpower 5W30 LL-01 lub Valvo Synpower XL-III 5W30, ale teraz już nie wiem czy będzie odpowiedni, czy może rzeczywiście zastosować Shell Helix?

 

Serdecznie proszę o poradę jaki olej będzie najodpowiedniejszy dla mojego samochodu i gdzie zakupić taki olej żeby był pewny. Przy okazji proszę o opinię czy ma znaczenie jakiej firmy (czy bardziej renomowanej) będą filtry tzn. oleju i powietrza.

 

Bardzo proszę o rekomendacje

DZIEKUJE I POZDRAWIAM,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@guzior2 - nie przeszkadza to, że on ma LL-01 ?

 

W silniku benzynowym to nie przeszkadza, nawet w instrukcji obsługi modelu E90 piszą żeby stosować LL-01 lub 04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
SERDECZNIE WITAM !

 

Od roku jestem posiadaczem wymarzonego e90, a aktualnie zbliża się wymiana oleju i mam problem z wyborem oleju - dlatego proszę o pomoc:

 

Model: E90

Rok produk. 2005

Silnik: 320i N46

Przebieg: 92 000 km

Styl jazdy: normalny - 80%, agresywny - 20%

Użytkowanie: 80% miasto, a 20% poza miastem

Zużycie bieżące na l/1000km: od momentu zakupu czyli maja 2012 r. dolałem ok. 1l

Instalacja LPG: nie

DPF: jeśli to filtr cząsek stałych to nie

 

Z dokumentacji którą otrzymałem od poprzedniej właścicielki wynika, że był zalany olej Castrol EDGE 5W30.

Jednakże w ostatnim tygodniu miałem usterkę - został wymieniony Elektrozawór Vanosa, a w serwisie usłyszałem, że ten Castrol nie bardzo pasuje do mojego samochodu, gdyż pozostawia nalot itp. i zasugerowano mi wymianę na Shell Helix, bo m.in. nie pozostawia nalotu.

 

Trochę czytałem już wcześniej na ten temat (podczas uzupełniania ubytków) i zatanawiałem się że może zmienić podczas wymiany na Valvoline Synpower 5W30 LL-01 lub Valvo Synpower XL-III 5W30, ale teraz już nie wiem czy będzie odpowiedni, czy może rzeczywiście zastosować Shell Helix?

 

Serdecznie proszę o poradę jaki olej będzie najodpowiedniejszy dla mojego samochodu i gdzie zakupić taki olej żeby był pewny. Przy okazji proszę o opinię czy ma znaczenie jakiej firmy (czy bardziej renomowanej) będą filtry tzn. oleju i powietrza.

 

Bardzo proszę o rekomendacje

DZIEKUJE I POZDRAWIAM,

Andrzej

 

Do twojego silnika tylko oleje lekko bieżne 0w30 lub 5w30 i Valvo jak najbardziej bezie ok. polecam Synpower MST 5w30. Filtry polecam Mann lub Knecht. http://sklep-oleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SYNPOWER-MST-5W-30/464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,proszę o radę odnośnie oliwy :D

Model: E91

Silnik: 325D M57/T2

Przebieg: 220 000 km

Styl jazdy: troszkę agresji

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas: nie wiem

 

Do twojego silnika polecam lepkość 5w30 ewentualnie jeśli jeździsz ostro to 0w40 ze specyfikacją LL-04, marki to tak jak wcześniej czyli :

 

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Millers Oils XF Longlife 0W40

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadm e46 M54 2001 320i touring zawsze lałem castrol 5w30 fullsyntetic ,ale strasznie mi go szybko ubywa. Wymieniałem uszczelkę pod kopułą zaworó,odmę .Ogólnie nie ma kopcenia,dymienia,wycieków.Teraz przyszła pora na olej wydaje się być to niemożliwe ,że od olej mógłby być tu przyczyną ,ale wyczytałem w kilku wątkach że ten castrol taki właśnie badziewn jest.

Wiem ,że motul albo valvoline wszyscy polecają ,który z nich byłby najlepszy dla mnie.

 

dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W silniku dwunastoletnim z przebiegiem ...nie podałeś ,sprawdzałeś kompresję , sprawcą mogą być również zużyte uszczelniacze popychaczy zaworów . W takich przypadkach oczywiście poza ewentualnym remontem może pomóc zmiana lepkości na większa a nie koniecznie marka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 323i M52

Przebieg: 200 000 km troche powyzej

Styl jazdy:średni czasami agresywny

Użytkowanie: trasa/miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: odkąd kupiłem (5miesięcy) nie wziął prawie wcale

Instalacja LPG: nie ,sama benzynka

poprzedni olej nie wiem ,dlatego pytam o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 323i M52

Przebieg: 200 000 km troche powyzej

Styl jazdy:średni czasami agresywny

Użytkowanie: trasa/miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: odkąd kupiłem (5miesięcy) nie wziął prawie wcale

Instalacja LPG: nie ,sama benzynka

poprzedni olej nie wiem ,dlatego pytam o rade

 

Z droższych polecam LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 który jest na bazie 100% syntetycznej a z tańszych np. Motul 8100 X-cess 5W40. Oleju wchodzi ok. 6,5 l a do skrzyni biegów 1,1 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o radę

 

Model: E87

silnik : 118D

przebieg: 150 tys

styl jazdy: umiarkowany

użytkowanie: 50/50 miasto/trasa

zużycie bieżące na l/1000km: ....?

dpf: wycięty / skasowany

 

dotychczasowy : CASTROL EDGE 5W-30

 

jakiś czas temu zapaliła mi sie lamka że jest mało oleju, dolałem, pojeździłem jakiś czas i na bagnecie znowu zrobilo sie mało, zastanawiam się nad całkowita zmianą na olej innego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poproszę o radę

 

Model: E87

silnik : 118D

przebieg: 150 tys

styl jazdy: umiarkowany

użytkowanie: 50/50 miasto/trasa

zużycie bieżące na l/1000km: ....?

dpf: wycięty / skasowany

 

dotychczasowy : CASTROL EDGE 5W-30

 

jakiś czas temu zapaliła mi sie lamka że jest mało oleju, dolałem, pojeździłem jakiś czas i na bagnecie znowu zrobilo sie mało, zastanawiam się nad całkowita zmianą na olej innego producenta

 

Proponuje wymienić kompletną odmę jeśli dawno nie była zmieniana, pozostać przy lepkości 5W30 ale zmienić markę oleju na:

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

 

PS. Zaznaczę że najmniej będzie odparowywał Amsoil ponieważ posiada najlepszy współczynnik NOACK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem nie trzeba ,co nie oznacza że nie można . Dobry olej tym bardziej syntetyczny ma wystarczającą ilość związków płucząco myjących które utrzymują silnik w należytej czystości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.