Skocz do zawartości

arnold BMW E91 LCI 320d xdrive


arnold

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - widzę sami ortodoksi na forum i złego słowa nie dadzą powiedzieć jedynie na BMW :twisted:

...

4. Nie porównujmy Subaru do Audi, bo to dwa odmienne auta i nie projektowane w jednym celu - S4 to szybki (bardzo) dupowóz, a nie samochód na tor.

...

arnold - dobrze, że się nie zamykasz na jedną markę :cool2: ale wyboru już musisz dokonać samodzielnie, bo na tym forum, jak się nie spytasz i o co, to jednak każdy wskaże BMW, niezależnie czy będzie lepsze, czy gorsze :norty:

porównując do SUBARU napisałem że to zupełnie inne auto :wink:

 

Ja na pewno nie wskazuje i doradzam tylko BMW - sam podeslalem arnoldowi AUDI A7, poprostu S4 to taki drogi (może nie w tym przypadku)

nie kultowy ani nie przyciągający większą uwagę samochód więc dla mnie nie jest wart zainteresowania - dla mnie fajniejsze od S4 jest zdecydowanie już S3 lub S5 Sportback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dywagacje czy BWM czy Audi są zrozumiałe....pytanie czego oczekuje przyszły właściciel ?, jak chce jeździć ?, jakie ma priorytety ? czy osiągi 0,5 - 1s mają znaczenie ?, z jaką marką chce sie utorsamiać ? :wink: ...mi Audi jak i Merc kojarzy sie ze starszym Panem i nie ważne czy jest to RS czy AMG choć pewnie w niektórych testach odpowiednie modele wypadają porównywalnie. Ja przy zakupie swojej kierowałem sie wyłącznie emocjami i 335d w kombi zrobiło na mnie większe wrażenie niż cupe A5 3.0tdi, któro oceniłem jako świetne ale jednocześnie nudnawe i bez polotu. Wybór należy do kupujacego i jego priorytetów......dziś na myjni przyjechał Pan "gwiazdą" E klasa w cupecie E350cdi (rok 2011) jakiś 3litrowy diesel i jakieś epitety robił na moją lalę, że Bede Miał Wydatki itp...wyjechaliśmy razem na Modliską i został ukarany...koniec. Arnold wybór należy do Ciebie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czego oczekuję

Szybkiego, cichego, komfortowego auta rodzinnego spalającego średnio w okolicach 15l/100 dającego frajdę z jazdy bez buchania ogniem z wydechu

Audi pierwsze trzy założenia spełnia, martwi mnie tylko kwestia frajdy z jazdy...

znalazłem jeszcze jeden filmik

 

Przytoczę wam pewien przykład...

Ostatnio wstawiłem głośne ( 120dB ) Clio RS żony do serwisu na kilka dni - którym z braku drugiej osobówki aktualnie czasem z nią się dzielę

W zastępstwie dostałem od nich Dacie Duster - BTW to wcale nie takie gó.no jak myślałem :) - teraz dziwie się ludziom kupującym passaty mające po 200 - 300 tyś km przebiegu za cenę nowej Dacii.

 

No dobra już wracam do wątku... moje dziecko 3,5 roku gdy zobaczyło pod domem ponownie clio którym jeździ do przedszkola zaczęło płakać że nie chce tego samochodu i woli Dacie "ja nie chcę się trząść i tam jest głośno"

Po tej sytuacji wybiłem sobie z głowy Megane RS i inne tego typu zabawki... Zacząłem doceniać "normalne" samochody. Teraz szukam szybkiego dupowozu do daily drivingu... ale w związku z tym że nie lubię przepłacać to zwracam uwagę na "okazję" ;)

ma być komfortowo, w miarę cicho, szybko i nie spalać jak 63amg 30l/100 .................. w grę wchodzą wyłącznie marki premium ( Megane miał być takim skokiem w bok bo jeździ świetnie ) co do BMW, MERCEDESA, CZY AUDI nie grupuje ich właścicieli z tym że marki Audi nigdy nie lubiłem za robienie ludzi w jajo - Audi a4 to dla mnie przebrana Skoda itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 335i. To autko którego szukasz. Ew jak nie przeszkadza ci coupe to e92. Albo poliftowe e90. Nie ma co kombinować. Amg szybkie ale pali dużo, audi s tfsi nie idzie jakbyś się tego spodziewał i pewnie wkurzyl byś się jakby objechał cię 330d po chipie. .. audi rs to tylko ttrs albo rs6. Dlaczego? Poczytaj racing forum odnośnie silników fsi w audi rs a zrozumiesz dlaczego trzeba trzymać się z daleka od tego typu autek. Jeśli twój budżet to ok 100-120k netto to 335i jest jedynym słusznym wyborem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

To i ja się wtrącę, sąsiad zamienił ostatnio e90 335i na B7 rs4 z ostatniego wypustu z przebiegiem 30tys km... Przejechałem się i powiem szczerze że to jest autko jakiego szukasz , kiedy trzeba naprawdę cichę i ekonomiczne, kiedy chcesz miło ryczące i nie spalające hektolitrów benzynki. Dostałem autko co prawda na jakieś 50km w ramach podziękowania za podszykowanie 335i na handel ( update itp ) ale naprawdę mi się podobało, gdyby tylko finanse pozwalały kupiłbym i jeździł właśnie takim autkiem.

 

Arnold skocz sobie gdzieś do dealera gdzie stoją jeszcze rs4 z premium second handu czy jak to sie tam w audi zwie i sie przejedz lub wynajmij na weekend :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziqsek - RS4 B7 to na pewno nie jest auto którego szuka, zważając chociażby na zasyfiający się silnik 4.2FSI :nienie: Owszem, piękny rasowy dźwięk V8, przyjemne auto, ale nic poza tym. Tym bardziej, że wnętrze auta nie zmieniło się nic a nic praktycznie od 2001r. ,kiedy wyszła pierwsza B6 :norty:

e90 LCI arnold miał, więc jeśli brać, to jedynie 330d/xD, albo 335 - jak dla mnie nic poza tym w tej budzie. Chyba, że rzeczywiście te 120tyś. starczy na f30 335i, to bym poważnie porozmyślał :wink:

arnold - jak już będziesz bardzo chciał, to sprzedam CI swoją 320xD - moc większa niż w Twojej byłej, więc przez dzień będziesz się cieszył (ty bardziej, że manual) a ja sobie kupię jakąś e60 530 LCI, bo chyba by mi się coś większego przydało :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - widzę sami ortodoksi na forum i złego słowa nie dadzą powiedzieć jedynie na BMW :twisted:

...

4. Nie porównujmy Subaru do Audi, bo to dwa odmienne auta i nie projektowane w jednym celu - S4 to szybki (bardzo) dupowóz, a nie samochód na tor.

...

arnold - dobrze, że się nie zamykasz na jedną markę :cool2: ale wyboru już musisz dokonać samodzielnie, bo na tym forum, jak się nie spytasz i o co, to jednak każdy wskaże BMW, niezależnie czy będzie lepsze, czy gorsze :norty:

porównując do SUBARU napisałem że to zupełnie inne auto :wink:

 

Ja na pewno nie wskazuje i doradzam tylko BMW - sam podeslalem arnoldowi AUDI A7, poprostu S4 to taki drogi (może nie w tym przypadku)

nie kultowy ani nie przyciągający większą uwagę samochód więc dla mnie nie jest wart zainteresowania - dla mnie fajniejsze od S4 jest zdecydowanie już S3 lub S5 Sportback

 

klagosz - wiem o co chodzi, ale napisałem przekornie, żeby ktoś wątku nie podchwycił :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie na forum audi i komentarze które otrzymałem potwierdziły sugestie Waldka... coś jest na rzeczy z tymi FSI...

 

 

http://sportaudi.pl/viewtopic.php?t=2835&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

 

 

Chętnie kupiłbym 335 ale po prostu na rynku ich nie ma... sa w DE, nie bardzo mi się chce kombinować i jeździć po europie w poszukiwaniu samochodu.

W PL za f30 335i trzeba dać minimum 200000zł o ile wogule się taką znajdzie natomiast w DE 140000zł i jest ich sporo...

Cóż szukam dalej... wiem zawsze mógłbym z DE kupić 328i które zaczyna się tam od 110 tyś zł netto i ma niewielką akcyzę ale to zostawiam jako ostateczność...

Wczoraj u Fusa oglądałem nową 335 e92 - tą niebieską przecenioną na 200000zł i dla mnie buda całej serii e9. zrobiła się już mocno oklepana - znudziła mi się, tym bardziej było to widać przy stojącej obok czarnej F31 330d w M-Sporcie - też przecenionej z 310000zł na 240000zł.

Ale to już wysokie pułapy cenowe a ja raczej od nich odpuszczam chyba że znajdę taką perełkę jak to http://otomoto.pl/bmw-550-ia-m-pakiet-salon-pl-fv-23-C27226978.html kupili ją od Fusa znacznie taniej...

Szukam okazji dającej frajdę z jazdy, zastanawiając się dłużej naprawdę przychodzi mi do głowy tylko 335 F30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam obiektywizm panów z forum Audi... :cool2:

No i fajnie że nie jesteś internetowym trollem, ufff już się bałem:D

 

Niestety, silniki FSI się zasyfiają, z tego co na forum napisali TFSI też, tylko przy większych przebiegach.... no masakra jakaś;/ tym bardziej, że te silniki są w Gallardo, czy R8, tylko pewnie tam z racji niskich przebiegów nie wykryto problemu;/

Cholera, wiedziałem aby brać Italię ;) hehe

 

 

Serio współczuje Ci w poszukiwaniu nowego autka, widze że coś wybredny jesteś ale za razem ktoś dla kogo CCC ;) więc obstawiam, że Twoje kolejne autko znów będzie spontaniczne i zaskakujące dla połowy forum ;)

 

Powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja refleksja z innej strony:

 

Myślę że rozstrzał w poszukiwaniach jest tak duży że ciężko będzie się zdecydować - E9x, seria F, Audi... Kwota też rozjechana na maksa, w sumie nie wiadomo ile chcesz wydać. Do tego dochodzi jeszcze "magiczny czynnik" wszystkich Polaków szukających samochodu: zakup musi być okazyjny - żeby kumplom się pochwalić, żeby mieć poczucie dobrze zrobionego dealu, albo żeby można było pomyśleć jak się wycisnęło sprzedającego że gacie zdjął do kostek. Miałem kilkanaście swoich aut które najpierw trzeba było kupić, a pożniej trzeba było sprzedać. Kilka z nich to były całkiem poważne samochody i moja obserwacja jest taka: najlepszy klient to taki który wie co chce i wie ile chce wydać pieniędzy - nieważne w jakim segmencie cenowym. Tutaj lataja kwoty od 60 do 200 koła - no to proporcjonalnie patrząc na róznice to jakby rozważać albo nowa B klasę albo nowego CLS w pełnej gali. Chyba trochę trzeba zawęzić kryteria, bo na razie to tak wygląda: mam 200 koła ale nie wiem czy mi się chce tyle wydawać, więc może wydam 150 a może 80 - byle była okazja. Net to nie jest idealne miejsce na dogłębne dyskusje o finansach - nie sami przyjaciele i sprzyjający ludzie przeglądają takie historie. Oczywiście życzę kupna jak najfajniejszego samochodu - powyższe opinia jest całkowicie moją prywatną :8)

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO widzisz tak jak do tej pory wszystkie auta kupowałem pewne ale zawsze znajdowałem je jak wszystko zacznie taniej... Nigdy nie zamykam się na coś co można kupić taniej... Samochodu szukam z założenia o jakimś tam profilu ale gdy trafi mi się coś co warto będzie kupić ze względu na stan czy atrakcyjną cenę to tak też uczynię...

Kupuje tak wiele rzeczy... przykład ? chciałem kupić duży TV szukałem, szukałem i kupiłem TOSHIBE - katalog 13400zł a ja kupiłem 5 sztuk po 4600 brutto ( bankrutowała hurtownia w Piasecznie )- , 4 sprzedałem jedną mam sam... Nie chodzi tu o chwalenie się że kogoś się zrobiło w balona... Bo niby dlaczego ??? OK według Ciebie powinienem kupić auto za które muszę zapłacić krocie bo mi się podoba... Podoba mi się te F31 330d u Fusa ale mam świadomość że u tego samego dealera bywają o wiele lepsze oferty, zresztą tak kupiłem swoje 330xd. Tak kupiłem żonie Clio i tak kupowałem już wiele rzeczy w swoim życiu. Między innymi dlatego mam to co mam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby przepłacać góre pieniędzy za to co się chce i jest ładne, tylko żeby wiedzieć co się chce i wtedy to znaleźć w jak najlepszych cenie, stanie itd. Ja właśnie tak robie i dlatego mam zawsze samochód taki jaki chcę mieć a nie jaki się okazyjnie trafi. A ten na który mam ochotę wyszukuję w najlepszej możliwej konfiguracji kupna. Pamiętam Twoją 330xd i rodzaj dealu u Fusa, więc idąc tropem hurtowni z LCD można by kupić wtedy też pięć i mieć szóstą gratis - ale nie da się chwycić wszystkich okazji świata i kupić wszystkiego z promocji ;)

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to szukasz jednak auta rodzinnego, może jednak warto przemyśleć na spokojnie AUDI. W tej roli sprawdza się rewelacyjnie. Na Twoim miejscu bardziej obawiałbym się okazji niż tego, że dana marka/silnik jest zły. Nie wierzę w okazje a każde auto się psuje, dla mnie niska cena zakupu = niska wartość auta, jak „młode” auto jest tanie to MUSI być gdzieś złe.

 

Przykład z mojej osoby (oficjalnie powiększyła mi się rodzina) i też myślę/rozważam zmianę E90 na auto typowo rodzinne. Z racji, że z E90 jestem mega zadowolony a żonie się podoba (1. auto, które zostało u mnie po leasingu) a, że nie mam ~400k. na auto, które chciałbym jako nowe dla żony/rodziny to opieram się przed sprzedażą.

 

Teraz sedno: moje auto ma ~2,8 roku, na liczniku niecałe 70 tys. km (żona przez rok zrobiła tylko ~10 tys.km) i ASO chciało kupić je przed tymi Świętami za 120k… więc słabo widzę te „okazje” za porównywalną kasę …

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij oczy, pomyśl co było fajnego i co niefajnego w poprzednich, wyciągnij pierwiastek, daj do potęgi i wyjdzie Ci wynik - wtedy poszukaj dobrej ceny ;)

 

A tak naprawdę to rozumiem tą chorobę zmieniania aut - sam mam tą przypadłość. Jak chcę kupić coś to szukam na maksa argumentów za, pojeżdże chwilę i już mam cały bagaż przeciw. I tak w koło Macieju, żona już nawet nie zwraca na mnie uwagi. Przez ostatnie 14 miesięcy miałem pod rząd dwa topowe auta z segmentu premium, obydwa fabrycznie nowe i z mega wyposażeniem. Jak nie za ciasny, to za bardzo bujał, a to się rzucał w oczy i jeszcze inne historie - pozostała po nich historia i zadowoleni nowi właściciele :)

 

Kup cokolwiek, byle było w miarę fajne - i tak to zmienisz za jakiś czas, więc nie ma kompletnie znaczenia co kupisz. Po prostu wpiszesz kolejną pozycję do motoryzacyjnego CV i będziesz szukał dalej. Nie ma samochodu idealnego :)

 

A kolejnym aspektem który pozwala żeby auta pozmieniać - to zakup za gotówę jeżeli dysponujesz. Nie wiążesz się z leasingiem = możesz w każdej chwili zmienić. A czy 5 koła zarobisz czy 10 dołożysz - życie jest zbyt krótkie żeby się takimi bzdurami przejmować. Jeździj tym na co masz ochotę :cool2:

E30 325i 1988, Lachsilber met, M Technik II,Recaro,BBS,BMWSoundSystem.


Seria 3 - 4ever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam arnolda rozumiem 100%, kupno nowego autka to nielada problem dla maniaka motoryzacji widać to np: po mnie.

 

Ja obecnie jestem napalony na M5/M6, ale równie chętnie kupił był e93 320d full/full/full (koniecznie białe) i też bym był zadowolony, słowem:

jednego dnia patrze sobie na autka do 120 tyś w dieslu, duże, wygodne.... po chwili stwierdzam, że nie mógłbym czymś takim jeździć i zerkam na sportowe autka za tę kwotę no i m6, sl 55 amg myśle: o! to jest to! ale zaraz druga myśl: cholera, stare autka, drogie w utrzymani, duzo palą, pogrążę się. no to dalej: to może cayman S? piękne porsche... ale WOLNE! to może carrera S 997? ale jak mnie tu straszy AO że 4s PDK jest wolniejsze od głupiej m3 w prędkościach 100-200 to gdzie ja się będę pakował w przedliftową wersję z tiptronickiem? To możę peugeot RCZ? fajne autko, ładne... ale to PEUGEOT!! gdzie przesiadka z BMW... to może Megane RS? Na tor fajne... łatwe do modów... ale znowu: to RENAULT!!

I jestem w takiej samej czarnej żopie jak arnold ...:) tyle że on jest w lepszej sytuacji bo ma pieniądze: ja musiał bym sprzedać 335i i poczekać do marca. bo obecnie ponad połowe takiego 335i wrzuciłęm w kuchnie (ale efekt jest:D), jakbym miał teraz w ręku 120k to pewnie za chwile byście widzieli galerię: "WujekWaldus -> E63 M6" ... a może co innego :mad2: :mad2: :mad2:

 

No, więc dlatego Arnoldzie jestem z Tobą ;) sprecyzować to czego się chce jest ciężko, kupić jest ciężko. więc jedyne czego mogę Ci życzyć do tego abyś znalazł takie autko co w danym momencie tak zawróci Ci w głowie, że je kupisz...

 

 

 

... a potem będziesz żałował i sprzedasz i kupisz nowe ;) hhehe

 

a 635d? Czy szóstka ma już za starą linię? (ja też zerkam na klekota w tej budzie....:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria 6 jest ok tylko za ciasna jak dla mnie z tyłu ale dla Ciebie myślę że jak najbardziej ok...

 

Chyba na chwilę problem zakupu auta rozwiązałem... przeglądając ogłoszenia znalazłem auto mojego kontrahenta -

znam to auto od zawsze e60 530xd - 2007 137tyś km serwis ASO, nigdy nie było uszkodzone

Cena jest atrakcyjna także mogę w razie znalezienia czegoś co w końcu zechcę mieć szybko je sprzedać...

Umówiłem się na jutro jeśli jest takie jak było gdy widziałem je po raz ostatni to biorę.

Jeszcze go nie kupiłem a już mi zeszło ciśnienie... wreszcie będę miał czym jeździć.

Idę po piwo :D

 

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S203A ALLRADSYSTEM Napęd na cztery koła

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S322A KOMFORTZUGANG Funkcja dostępu komfortowego

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S5ACA FERNLICHTASSISTENT Asystent świateł drogowych

S601A TV-FUNKTION Funkcja TV

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S610A HEAD-UP DISPLAY Wyświetlacz przezierny

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

P7A2A INNOVATIONSPAKET II Innovation pack II

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S931A WINTERRAEDER STATT SOMMERRAEDER Opony zimowe zamiast letnich z fabryki

S964A REQUEST NAVIG. DVD ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji

S9AAA AUSSENHAUTSCHUTZ Zabezp. zewn. pokrycia z tworzywa szt.

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S4ALA INTERIEURLEISTEN TITAN DUNKEL Listwy wewnętrzne tytanowe ciemne

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I masz babo placek :) Chyba najmniej spodziewałem się e60...Nie mniej jednak gratuluję :cool2:

Generalnie współczuję trochę Tobie arnold, bo faktycznie zakup auta, kiedy nie wie się czego chce musi być niezwykle męczący: siedzenie notorycznie na portalach ogłoszeniowych, aukcjach, czytanie testów, opinii na forach itd. To jeszcze bardziej ogłupia i zbija z tropu. W końcu ludzie kupują rzeczonego Peugeota RCZ...

Ja wiedziałem w 100% czego chcę (na celowniku było 330d/335d, w zależności co się fajniejszego trafi) i miałem ściśle określony budżet - pierwszy raz w ten sposób podszedłem do zakupu auta, wcześniej zachowywałem się tak jak np. arnold czy wujek :) - oczywiście to nic złego. Polecam Wam podobną strategię - dużo mniej czasu straconego, mniej nieprzespanych nocy, mniej "kołomyi" w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... nie będę się wiązał z autem na długo ;), znam ten samochód i grzechem byłoby go nie kupić ;) stan porównywalny z e65 którą posiadałem.

Jeśli chodzi o docelowe auto to na dzień dzisiejszy zostaje nim 328, 335 f30... jak tylko ciut stanieją, według mnie niebawem powinno to nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i porobione, koniec zabawy :)

 

Ja za każdym razem jak mam zmieniać auto to mówię sobie ze zrobię tak jak każdy normalny, jak np. Arnold :wink: , na spokojnie pierwsze sprzedam auto, i bez ciśnienia poszukam sobie coś fajnego, w dobrej cenie i super stanie.

 

I za każdym razem kończy sie tak samo :duh: :mrgreen: - jak wiem ze za niedlugo bede zmienial auto to zaczynam tak po cichu pytac i patrzec na ogloszenia i zawsze zanim sprzedam aktualne auto to następne już mam zaliczkowane, pod wpływem impulsu, gdzieś coś zobaczę, przejade sie i już nie mogę wytrzymać. Życie :wink:

 

E60 napewno będzie fajnym dupowozem, to są super auta, ale... szukałes emocji, czegoś kultowego. Buda E60 trochę oklepana, design podobny jak w E65 która miałeś i sam wiesz jak sie skończyło, dalsza odsprzedaż auta tez nie łatwa bo rynek pełny od E60.

 

Powodzenia ! :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokos tak naprawdę nie ma co kupić...

znalazłem 2010 e92 335xi salon PL performance oddają za 139000zł tylko bez faktury... - Bawaria Motors BTW... to auto mimo coupe mi pasuje gdyby było z FVAT... :(

następne było Audi s4 3.0 TFSI bardzo spodobał mi się wygląd i stan auta - okazało się że silniki TFSI to lipa a więc po ptakach...

dziś znalazłem krajowego Lexusa IS-F 2008 - koleś oddaje za 100000zl netto miał go tylko 5 miesięcy i w szczerej rozmowie wyznał mi bolączki tego modelu...

328 f30 jest na razie za droga, za chwilę ładne będą po 100000zł netto

i generalnie nie mam więcej pomysłów na auta...

Jeśli mam kupić coś drogiego t.j. w moim wypadku 100000 + czyli wiązać się leasingiem na dłuższy okres to chciałbym być zadowolony, ba, mega zadowolony... a tak naprawdę sam nie wiem co da mi tą satysfakcję...

Wczoraj byłem w Auto Fus... byłem skłonny dać szansę tej nowej niebieskiej e92 DKG... ale popatrzyłem na nią i oczami wyobraźni widziałem jej wartość za chwilę... za moment wchodzi nowe coupe... i nie wyglądała jak ta z Bawarii http://bawaria-motors.otomoto.pl/bmw-335-ix-individual-4x4-m-pakiet-C27307705.html

Nie znalazłem aktualnie w swoim budżecie auta co do którego powiedziałbym WOW - miałem tak ostatni raz z Clio... 530xd to będzie zakup z rozsądku - emocji tam nie widzę, w międzyczasie zamierzam szukać właściwego pojazdu. A jeszcze go nie kupiłem do jutra wiele może się wydarzyć...

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jakie bicie taka piana ;P nie spinam się i szukam dalej, tak jak napisałem e60 kupione z rozsądku będzie bardziej towarem handlowym, chwilowym dupowozem.

Nie chcę tu nic nikomu udowadniać i pisać o cenie ale jak dla mnie jest za to auto bardzo atrakcyjna. A jak spodoba się żonie to chętnie zostawię je jej i sprzedam głośne Clio w sumie ta sytuacja najbardziej by mi odpowiadała ponieważ wtedy mógłbym kupić sobie to co chcę nie patrząc na gabaryty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.