Skocz do zawartości

E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu


galic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

autko-delikwent to e60 520d 2007r automat. Przebieg 130tys km, przy ok 90tys zawirusowane w MR-MOTORS/Rogalotti na ok 200ps i 400nm.

 

Od ok 5tys km ma toto nastepujacą przypadlosc - w trakcie wyprzedzania/przyspieszania od ok 3000 obr są jakby przerwania/przydławienia, dosłownie półsekundowe, jakby chwilowo zarzucana była kotwica za autem;) Najbardziej wyczuwalne jest to na 3-4-5 biegu. W rytm owych przerwań drga ekonomizer, tzn zdławienie-delikatny ruch ekonomizera w dół.

Owe przerwania nie zdarzaja sie non stop - jest to czasami kilka razy dziennie, czasami kilka razy w tygodniu...

 

Auto bylo podpinane pod komputer w trakcie jazdy podczas tych przerwan, czujnik pedalu gazu, turbina, wtryski - wszystko niby ok wg mechaniora, z błędów mam tylko upaloną jedną świecę. Filtry powymieniane, skrzynia ladnie zmienia biegi, nie szarpie itd.

 

Ma ktos moze jakis pomysł cóż może być powodem tych podrygów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
To sie dzieje zawsze czy tylko po nagrzaniu ? Jak na cieplym to moze to byc wypalanie dpf, a jakzawsze to podjedz do mechanika /diagnosty ktory sie bardziej zaglebi i wiecej programow diagnostycznych ogarnia :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym szczerze mowiac nie wiem bo nigdy nie gonilem auta do 4tys obr przed rozgrzaniem;) Fakt ze od kilku tys km 90% jezdze po miescie ale w trakcie diagnostyki sprawdzal mi pan macher rowniez stan DPFu i rzucil tak na szybko w trakcie odczytywania wynikow diagnostyki co tam ze 60% zuzycia/zapchania.

A jest mozliwe ze to przeplywka raz dziala dobrze a raz robi takie cuda? Chociaz w trakcie diagnostyki dawki powietrza tez niby miescily sie w normie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A jakim cudem stwierdzil ze jest w 60% zchany? Rozbieral ci auto i sprawdzal na oko ? Pza tym stopien zapchania nie jest tutaj wazny, jak jezdzisz tylko p miescie to procedura wypalania mozliwe ze nie zostala ukonczona i teraz za kazdym razem probuje wypalic a sie nie da bo nie spelniasz warunkow wypalania.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odczytal to ze swojego programu albo mnie zabajerowal;) z tego co pamietam odczytal rowniez ze ostatnie wypalanie DPFu bylo bodajze 30tys km temu... ja w 90% po miescie jezdze od ok 5 tys km.

zakladajac mozliwosc iz dopalanie nie zostalo calkowicie wykonane co zrobic teraz? przejechac sie np 20 km na 4 biegu z z wysokimi obrotami ok 3tys czy poczekac az znow zacznie przerywac i dopiero wtedy zrobic taką rundkę?

 

a prócz niedopalonego DPFu jaka moze byc potencjalna przyczyna, przytkany EGR, przeplywka? falujący w rytm ekonomizer nie wskazywalby na cos?:)

 

 

ps. albo mam wrazenie albo auto w czasie kiedy nie przerywa ma lepszego kopa nawet z niskich obrotow.. albo juz za bardzo sie dopatruje i popadam w psychoze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.