Skocz do zawartości

[E39] Zmiana obrotów biegu jałowego


Kaczyxp

Rekomendowane odpowiedzi

Ten akurat obsługuje - byłem ostatnio u mechanika i podczas testów uwalonej pompy olejowej zmienił mi na chwilę obroty (maksymalnie obniżył, -100). Niestety zapomniał ich podnieść. Teraz efekt jest taki że na wolnych (bez klimy) mam 550 obr/min. Całe auto się trzęsie.
...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie da sie w disie podniesc/obnizyc na chwile i potem o tym zapomniec. W DIS mozesz podniesc i obnizyc i tak sobie bedzie chodzilo , a jezeli celowo nie dasz zeby zapisal w sterowniku i nie spelnisz wymagac procesu to nic sie nie zapisze wiec chyba zrobil to na stale w konkretnym celu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, na chwilę oznaczało: na czas sprawdzania ciśnienia oleju za pomocą próbnika ciśnienia oleju. Oczywiście obniżone obroty zapisał w sterowniku. Okazało się że pompa jest uszkodzona, więc ją wymienił. Niestety potem zapominał je podnieść. Ato po odpaleniu miało podbite obroty bo było zimne i niestety nie zauważyliśmy że jest coś nie tak.

 

Tak czy inaczej DIS'a odpaliłem, do Expert mode dotarłem. Teraz tylko muszę odnaleźć odpowiednie menu i przywrócę te obroty do fabrycznych. Jak znajdę gdzie to jest to napiszę.

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpalasz DIS

Skanujesz auto

Wchodzisz w funkcję serwisowe w silnik

Wybierasz wolne obroty i lecisz dalej

Wszystko jak na dłoni

A swoją drogą porada dla kupujących warto wejść w te obroty przed zakupem i zrobić reset

:lol:

Masa sprzedających podwyższa wolne obroty aby ukryć nierównomierna prace , oczywiście jak sprzedający zezwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.