Skocz do zawartości

E91 320d 177 KM - Numeracja Cylindrów INPA DIS


vakial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czasem bujnie mi autem na jałowym więc postanowiłem sprawdzić korekty. Na jednym cylindrze wyszło że korekta jest w okolicy 2 czyli nie tak najgorzej. Pojechałem z tym do mechanika podpiął swoją INPE i jemu pokazywało w okolicy 4....Jako że miał taki sam silnik jak mój (z uwaloną panewką na wale) to postanowiliśmy podmienić wtryskiwacze i zobaczyć czy będzie coś lepiej. Ku naszemu zdziwieniu na każdym wtryskiwaczy pokazywał korektę w okolicach 4. Jako ze nie miałem więcej czasu założylismy z powrotem mój wtrysk i pojechałem w trasę przy okazji tankowania dolałem środek do czyszczenia wtryskiwaczy i umówiłem się z nim że będzie miał DIS po moim powrocie. Po wyjechaniu baku zjawiłem się u niego podpinamy INPE i pokazuje korekte na 3 clindrze od 1,6 - 1,8. Jako że miał DIS to przy okazji postanowiliśmy zobaczyć co pokaże. I tutaj pokazał okolo 1,8 ale niby n 4 cylindrze. I teraz meritum - w INPIE cylindry sa ponumerowane po kolei od 1 do 4 natomiast w DIS patrzac od góry monitora 1-3-4-2 czyli tak jak kolejność zapłonów i pokazywało tą wartość 1,8 przy 4 i teraz nie wiem czy to 4 to jest 3 cylinder który ma zapłon jako 4 w kolei czy to po prostu 4 cylinder (tak twierdził mechanik). Dziwne mi się wydało że w jednym programie pokazuje takie wartości na 3 a w innym na 4 cylindrze stąd moje pytanie. Przy okazji chciałem zapytać od której strony liczyć numery cylindrów czy od przodu auta czy tez od strony rozrządu, który w tym silniku umieszczony jest z tyłu. Mam nadzieje ze da sie to jakoś przeczytać i zrozumieć co autor miał na myśli.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Zacznijmy od tego ze wtryski po przelozeniu trzeba zaadaptowac bo inaczej [BAD] z tego bedzie - komputer ma w pamieci stare wtryski zapisane i ich wydajnosc . Taka delikatna sugestia, jak nie wiecie co robicie to nie robcie bo zespujecie . Podjedz do kogos kto ogarnia DISa i niech zrobi testy wtryskow i sprawdzi czy sa zakodowane jak trzeba?

 

W dis masz numery wtryskiwaczy zapisane, zerknij pod maske i bedziesz wiedzial ktory to ktory

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.