Skocz do zawartości

E60 3.0 benzyna 258KM co to za błędy


ice331

Rekomendowane odpowiedzi

2C7F Lambda probe behind catalytic converter 2, trimm control

2c7e Lambda probe behind catalytic converter, trimming control

29CD misfire, cylinder 1

 

Pierwsze dwa to katalizator, trzeci to niewypał w cylindrze 1.

 

Możliwy scenariusz - nie pali cylinder nr 1, przez co niespalone paliwo leje się do katalizatora. Możesz spróbować zamienić cewkę i świecę z innym cylindrem i zobaczyć czy zmieni się zgłaszany błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece?

Jeśli gubi zapłony na tym samym cylindrze to IMO albo zasilanie cewki, albo świeca.

 

świece wymieniłem i zamieniłem 2 z 1 tak samo z cewkami ze raczej wina świecy to nie bedzie, a co ma z tym wspólnego IMO ( rozumiem ze immobiliser ) ,,,, a jak sprawdzić zasilanie cewki ?????? ,,,,, jutro bede sprawdzał kompresje na cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO - In My Opinion (moim zdaniem)

także immobilizer zostaw w spokoju :8)

 

sprawdź też sondy lambda za katalizatorami, może są padnięte

 

2C7F Lambda probe behind catalytic converter 2, trimm control - sonda lambda za katalizatorem 2

2c7e Lambda probe behind catalytic converter, trimming control - sonda lambda za katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO - In My Opinion (moim zdaniem)

także immobilizer zostaw w spokoju :8)

 

sprawdź też sondy lambda za katalizatorami, może są padnięte

 

2C7F Lambda probe behind catalytic converter 2, trimm control - sonda lambda za katalizatorem 2

2c7e Lambda probe behind catalytic converter, trimming control - sonda lambda za katalizatorem

 

sondy sprawdzone są ok

 

a jak sprawdzić zasilanie cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy katalizatorów prawdopodobnie wynikają z lejącego paliwa. Jeśli zamieniałeś cewki, a błąd się nie zmieniał, to zasilanie też raczej nie ma nic do rzeczy, poza tym trudno je sprawdzić bez odpowiedniego sprzętu.

 

Kolejna rzecz do sprawdzenia to wtryski - nr 5 tutaj: http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530i-N52/LHD/N/2006/may/browse/fuel_preparation_system/fuel_injection_system_injection_valve/, możesz próbować zamienić je miejscami.

 

Więcej pomysłów nie mam, na benzyniakach znam się słabo. Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy katalizatorów prawdopodobnie wynikają z lejącego paliwa. Jeśli zamieniałeś cewki, a błąd się nie zmieniał, to zasilanie też raczej nie ma nic do rzeczy, poza tym trudno je sprawdzić bez odpowiedniego sprzętu.

 

Kolejna rzecz do sprawdzenia to wtryski - nr 5 tutaj: http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/530i-N52/LHD/N/2006/may/browse/fuel_preparation_system/fuel_injection_system_injection_valve/, możesz próbować zamienić je miejscami.

 

Więcej pomysłów nie mam, na benzyniakach znam się słabo. Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów się wypowie.

 

mówisz że mam zamienić wtryski - tylko wydaje mi się ze wtrysk by lał cały czas a mi kontrolka silniczka i nie równa praca silnika zdarza się co jakis czas i wtedy pojawia sie silniczek na desce i po odczycie mam błąd wypadania zapłonu , ( jak zapala się silniczek na desce auto pracuje nie równo gasze auto i odpalam je ponownie i jest ok tylko zapisany w pamięci błąd )

 

co moge jeszcze sprawdzić ???? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w jednej e53 4.4i, powyżej 4 tys rpm wchodziła w tryb awaryjny, nie szła na wszystkie gary. Błąd wywołało tylko od spalania na 2,3,4 cyl.

 

Zmieniliśmy wpierw dme, po zmianie pokazalo blad sondy lambda, Okazało się ze katalizator już nie domagał, i za razem spalil sondy lambda. Jako ciekawostke powiem, ze po 2 miesiącach padł drugi katalizator i znów to samo, tzn błędy spalania na 5, 6, 7, 8 cyl, i max 4 tys rpm, potem przerywa.

 

ciekawe ..... tylko u Ciebie to się za każdym razem działo po wejsciu powyżej 4tyś ??? a u mnie nie mają znaczenia obroty i dzieje się to raz na jakiś czas , nie ma znaczenie długość postoju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

cześć, rozwiązałeś problemy ?

 

słuchajcie mam ten sam silnik i moje objawy:

 

wszystko zaczęło się od tego że zacząłem tankować na lotosie, check engine zaczął się świecić ale nic pozatym, spalanie okej, moc okej, pewnego dnia zaczął "wyć" przy 3 rpm i tylko w tej granicy w kabinie było słychać jak mruczy sobie głośniej r6, pojechałem sprawdzić błędy okazało że to 2 katalizatory miały błąd, skasowałem, zalałem na lotosie i błąd ten sam,,, po pół roku zatankowałem na shellu, przejechałem się autostradą i problem zniknął ,, winne jest paliwo na te nasze katalizatory oraz zbyt wolna jazda typu miasto, korki, wtedy check świeci,, całkiem niedawno temu przy przyśpieszaniu szarpało całą budą,, (poduszki, sprzęgło i dwumas wymienione 2 miesiące temu), wpadł w tryb awaryjny, okazało się że 4 cylinder umarł, przełożył serwis cewki, świece i wtrysk na 1 pierwszy gar, błędu nie ma, żadnego trybu awaryjnego ale: jest słaby przy niskim obrocie i pali więcej,,, bmw expert z wro przed trybem awaryjnym stwierdził że to wycie jest spowodowane zaworami disa które padły, powiedzieli że może byś słabszy w dolnym zakresie obrotów,,

 

do czego doszedłem ja: skoro cewki i świece mają miesiąc to został mi wtrysk i te cholerne 2 disy która jedna 980 zł kosztuje,,, może zacznij kolego od sprawdzenia tych dis i cewek,

 

sorry za rozpiepsz składniowy, pije alkohol ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.