Skocz do zawartości

e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu


tomash822

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując:

- nic nie brzęczy - jeździć,

- brzęczy/dzwoni - wymieniać rozrząd. Nie bardzo widzę sens rozbierać pół silnika i wymienić tylko napinacze zostawiając stary łańcuch - akurat największy koszt to robocizna...

 

Ogólnie tak...z tym brzęczeniem są różne historie tzn. :

-jedni jeżdżą aż padnie=wymiana silnika(konieczna ocena stanu własnego) koszt podobny zależy do źródła

-inni wymieniają sam napinacz ale jw. bez sensu

-jedni po wymianie mają ten sam dźwięk i dalej jeżdżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten górny nr.10 jest wkręcany chyba w kadłub silnika i dlatego wydaje mi się ( nie wiem czy słusznie ) że dojdzie się do niego i można go wymienić bez wyciągania silnika . Może wypowie się ktoś kto ma kompetentną wiedzę w tej kwestii .

 

Przed chwilą wyczytałem to w dziale E90 :

"Jeśli chodzi o górny napinacz to nie ma problemu go wymienić bo on jest na zawnatrz wkrecany a koszt ok 200zl. Ale w tych silnikach halasuje dolny łańcuch !!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak sobie myślę że za hałas może i jest odpowiedzialny dolny . Ale - jeżeli zerwie się łańcuch i uszkodzi silnik (w wyniku oklapnięcia zaworów) , to rozrząd napędza górny łańcuch a nie dolny ,którego napinacz można ponoć bez problemów wymienić , bo jest wkręcany z zewnątrz .

Mam pytanie do znawców tematu - czy wymieniając ten napinacz nr.10 oczywiście nie ruszając wału silnika ,można wymienić go bez obaw o przypadkowe przestawienie rozrządu w wyniku poluźnienia łańcucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.