Skocz do zawartości

Blokada kierownicy


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dajcie już spokój :) kolegi sprawa czy powie czy nie i to czy przeplacil... ja nie chcę nikogo tłumaczyć czy też wstawiać się za kimś ale trochę rozumiem kolegę Krzyśka, kilka razy na tym jak i też innym forum się już spotkałem z podobnym traktowaniem że najpierw nikt nie chcę bezinteresownie pomóc a potem jak się samemu rozwiąże problem to każdy chce by powiedzieć. Ja uważam że fora są po to by pomagać za darmo a nie oferować swoje usługi.

nikt nie chcę bezinteresownie pomóc, bo może wiele osób nie wie jak to zrobić :norty: nie pomyślałeś o tym :?: A pewnie że to jest Krzysia sprawa i go rozumiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nikt nie chcę bezinteresownie pomóc, bo może wiele osób nie wie jak to zrobić :norty: nie pomyślałeś o tym :?: A pewnie że to jest Krzysia sprawa i go rozumiem ..

 

Nie mówię o takich sytuacjach kolego... czytaj ze zrozumieniem, jak ktoś nie potrafi pomóc to niech się nie odzywa. Wielokrotnie się spotkałem, że ktoś odpisywał że może to zrobić ALE za opłatą albo mówił coś w stylu "wiem ale nie powiem za darmo" zawsze sie tacy zastawiają tym, że oni na życie tym zarabiają i jakby wszystko mówili za darmo by głodni chodzili... zgoda ale to po co ślęczą na tych forach :?: Po pierwsze sami się czegoś uczą, dowiadują nowego ZA DARMO!!! a po drugie szukają klientów, darmowa reklama :norty: OK nie ważne nie zamierzam sie z nikim przepychać w tej kwestii ani nikogo prostować zwłaszcza Ciebie kolego skrab z tego co pamiętam już w jakimś wątku się mocowaliśmy niepotrzebnie :) A dla tych co nie doczytali ja osobiście pomagam o ile potrafię ZA DARMO bo po to wchodzę na forum :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie chcę bezinteresownie pomóc, bo może wiele osób nie wie jak to zrobić :norty: nie pomyślałeś o tym :?: A pewnie że to jest Krzysia sprawa i go rozumiem ..

 

Nie mówię o takich sytuacjach kolego... czytaj ze zrozumieniem, jak ktoś nie potrafi pomóc to niech się nie odzywa. Wielokrotnie się spotkałem, że ktoś odpisywał że może to zrobić ALE za opłatą albo mówił coś w stylu "wiem ale nie powiem za darmo" zawsze sie tacy zastawiają tym, że oni na życie tym zarabiają i jakby wszystko mówili za darmo by głodni chodzili... zgoda ale to po co ślęczą na tych forach :?: Po pierwsze sami się czegoś uczą, dowiadują nowego ZA DARMO!!! a po drugie szukają klientów, darmowa reklama :norty: OK nie ważne nie zamierzam sie z nikim przepychać w tej kwestii ani nikogo prostować zwłaszcza Ciebie kolego skrab z tego co pamiętam już w jakimś wątku się mocowaliśmy niepotrzebnie :) A dla tych co nie doczytali ja osobiście pomagam o ile potrafię ZA DARMO bo po to wchodzę na forum :)

Zgadzam sie z Tobą w 100% tylko,niektórzy są naprawdę zieloni w tym i ja w 50%,a ci co robią sobie reklamy typu "wiem ale nie powiem za darmo" to out :cool2: takie jest moje zdanie ,a kilka takich jest ... :norty: myślą że wszystko wiedzą i wszystkie rozumy pozjadali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą w 100% tylko,niektórzy są naprawdę zieloni w tym i ja w 50%,a ci co robią sobie reklamy typu "wiem ale nie powiem za darmo" to out :cool2: takie jest moje zdanie ,a kilka takich jest ... :norty: myślą że wszystko wiedzą i wszystkie rozumy pozjadali ...

 

Spoko :cool2: według mnie powinno być tak że jak ktoś jest zielony czy niebieski albo różowy :norty: w danym temacie to lepiej jest jak nic nie pisze :mrgreen: jak mawia powiedzenie "kibic stoi z dala i się nie wpi..." :norty: no i jeszcze takie jedno fajne stwierdzenie nawiązujące kolego do Twojej wypowiedzi "Głupiec myśli, że ma dość rozumu a mędrzec wie, jak wiele mu brakuje..."

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Olejcie tych co piszą że zrobili ale nie napiszą jak, to jest buraczane zachowanie i powinni mieć bana na forum albo lepiej jakieś oznaczenie widoczne przy nicku lub w opisie ze to takie typy i żeby im więcej nie pomagać . W końcu forum służy wymianie wiedzy, chętnie korzystają ale już w druga stronę już nie.

 

Ale do rzeczy, kilka razy miałem tą usterkę -żółte ostrzeżenie. Kasowałem INPA ale problem powracał - dopiero sposób opisany przez kolegę amsat pomógł - naciągnąłem kierownice w lewo i przy odblokowywaniu Kasowałem coś i już pól roku nie ma problemu.

 

Ważne:

- póki się ma żółte ostrzeżenie trzeba jak najszybciej na INPE i skasować ELV żeby nie dojść do czerwonej blokady - wtedy może być gorzej bo chyba juz mechanizm nie reaguje

- problem ELV to nie jest tylko software - coś powoduje przeciążenie i stad bledy ELV, u jednych to może być slaby akku , brudne styki albo jak u mnie to coś mechanicznego - wtedy naciągniecie i ustawienie blokady na inna pozycje może pomoc

- nie zostawiajcie kierownicy bardzo skręconej, szczególnie na nierównym , pochyłym terenie, wtedy przy odblokowywaniu jest duzy opor i blokada/silniczek będzie miał dużo większe obciążenie i to może powodować błędy ELV

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Podbijam temat. Dziś przydarzyło mi się podobna sytuacja. Po włożeniu kluczyka w stacyjkę wyskoczył na żółto błąd blokady kierownicy z informacją żeby w celu odblokowania poruszać nią na przemian w prawo oraz lewo. Oczywiście to nie rozwiązało problemu. Kilkukrotne próby zakończone fiaskiem. Jako że mam automat zablokowało mi skrzynie w pozycji P. Rozwiązanie podane przez amsata okazało się trafne. Co ważne po otwarciu pojazdu skrecilem koło kierownicy na maksa w lewo aż do wyraźnego oporu i co ważne bez trzymania wcisnietego pedalu hamulca włożyłem kluczyk do stacyjki po czym usłyszałem jak zwalnia się blokada kierownicy. Ważne by nie wciskać hamulca - próbowałem na wciśniętym bez skutku. Teraz nie pozostaje nic innego jak przeczyszczenie stykkw oraz wgranie nowego softu. Dodam że auto mam od pół roku komunikat wyświetlił się drugi raz, za pierwszym wystarczyło ponownie włożyć kluczyk do stacyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.