Skocz do zawartości

Świeżak z E46 - kilka pytań


turson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam E46 318td COMPACT 2003r Diesel od ok. miesiąca. Nie do końca rozkminiłem kilka spraw w tym samochodzie.

 

1. Jak ustawić zegar w komputerze? Mam --:-- więc trzeba by go ogarnąć. Przeczytałem poradniki, ale nic :O

2. DSC - jak włączyć/wyłączyć. Przycisk wiem, gdzie jest ale skąd mam wiedzieć czy jest włączone aktualnie czy nie, bo nie znalazłem wzmianki o tym np. na kontrolkach.

3. Odkąd kupiłem betkę mam spalanie 5,9l. Przejechałem ponad 300km i nadal jest średnie 5,9l/100km. Czy to możliwe, że nie drgnęło w ogóle?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Prawym przyciskiem w zegarach

2 Zapali sie kontrolka na srodku w zegarach taka zółta przytrzymaj ten przycisk DSC około 10 sek wtedy wył całkowicie trakcje

3 Dolicz jeszcze troszeczke do tego spalania chyba że to trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Prawym przyciskiem w zegarach

2 Zapali sie kontrolka na srodku w zegarach taka zółta przytrzymaj ten przycisk DSC około 10 sek wtedy wył całkowicie trakcje

3 Dolicz jeszcze troszeczke do tego spalania chyba że to trasa

1. Naciskałem, przytrzymywałem, próbowałem przekręcić i nic. O co kaman

3. Dziwi mnie, że ciągle jest 5.9, nigdy nie poszło w górę, ani nigdy w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W momencie gdy wyświetla Ci się średnie spalanie wciśnij i przytrzymaj przycisk od komputera pokładowego (w lewej manetce).

Odnośnie DSC zrób test zegarów i sprawdź czy kontrolka działa: test 2 wg instrukcji:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/ukrytemenubmw.jpg/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby spalanie było pokazywane takie w miare wiarygodne proponuje zawsze tankować do pełna oraz kasować wartość spalania. Wtedy mamy pokazane spalanie tylko z danej liczby kilometrów a nie z iluś tyś km. Ja tak robie, spalanie na kompie pokazuje mi wyższe niż to co faktycznie tankuje np. spalanie pokazuje 6.9 a z wlewania do baku wychodzi 6.6 na 100km.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/68/9657/14857412/dsc-5148.JPG

 

użyj google albo czegoś. Zadajesz takie pytania że głowa boli.

Sciagnij sobie instrukcje od auta (użyj google) bo za chwile zapytasz co znaczy każda inna kontrolka.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robie, spalanie na kompie pokazuje mi wyższe niż to co faktycznie tankuje np. spalanie pokazuje 6.9 a z wlewania do baku wychodzi 6.6 na 100km.

 

To chyba wyjątkowo bo w większości przypadków jest odwrotnie :P

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie odkąd mam auto to komputer mi zawyża. Metoda jest zawsze taka sama czyli lanie do pierwszego odbicia pistoletu i przeliczenie tego z kilometrami zrobionymi. Wiem że inni mają odwrotnie bo pokazuje im 5l a pali 7 nawet :)

 

 

Aktualnie spalanie po trasie 600km pokazuje 5.0 i jeszcze sporo ponad połowa baku :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/68/9657/14857412/dsc-5148.JPG

 

użyj google albo czegoś. Zadajesz takie pytania że głowa boli.

Sciagnij sobie instrukcje od auta (użyj google) bo za chwile zapytasz co znaczy każda inna kontrolka.

Świeci mi się cały czas.

 

 

Jeszcze jedno głupie pytanko.

Jednak to pokrętło do ustawiania czasu w komputerze działa. Przekręcam go i zmieniają się minuty. Jak zmienić, żeby ustawiała się godzina? Jak wcisnę to zmiana z AM do PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymasz az zacznie szybko czas "leciec". Po prostu przesuwasz czas minutami.

 

Skoro ci się swieci cały czas to masz awarie pewnie czujnika ABS. Jak się swieci to kontrola trakcji nie działa.

Czas już kminię :P

 

 

Kontrolka ABS się nie świeci, tylko to na obrazku co jest na środku żółte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka po zgaszeniu auta powinna sama zniknąć, jeśli po odpaleniu się sama zapala to masz coś bankowo uszkodzone.

Właśnie po odpaleniu jest stale zapalona na żółto. Oczywiście jeśli mówimy o tej samej- pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem, nad komputerem.

Generalnie mam nie końca podpięte czujniki klocków hamulcowych na tylnej osi, jeśli może mieć to jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja bym zrobił test zegarów i sporo mogłoby się wyjaśnić :mrgreen:

viewtopic.php?t=31800

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem ale warto podpiąć te czujniki. Czujnik jest tylko jeden z tyłu i jeden z przodu od klocków. Powinna ci się swiecić kontrolka od klocków jeśli masz czujnik odpięty którys.

Tak, z czujnikiem tylnym jest coś nie tak więc świecą sie kontrolki hamulca ręcznego i tylnych klocków które na pewno są sprawne i to kwestia czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.