Skocz do zawartości

[E91] Huczy podczas jazdy


choina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zauważyłem że moje E91 zaczęło jakoś mocniej huczeć podczas jazdy. Wydaje się jakby huczenie dobiegałao od strony kół bo wyrażnie słychać że huczy od ruchu obrotowego. Mam niby opony ROF co może powodować głośniejsze zachowanie ale wydaje mi się że takiego huczenia wcześniej nie miałe. Teraz zrobiłem 600 km trasę i wg mnie dźwięk jednak pochodzi nie od opon. Co może powodować huczenie wg mnie gdzieś w tyle auta, tylnej osi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wylacz klime i sprawdz, one lubia huczec w e9x

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli huczenie nasila się do pewnej prędkości i nie zanika podczas jazdy na łuku to najprawdopodobniej opony wyząbkowane..idzie to wyczuć przesuwając dłoń po bieżniku..lub możesz podjechać do wulkanizatora i Ci to sprawdzi. Zaś jeśli huczenie ustępuje podczas skrętu w lewo lub prawo to łożysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez podejrzewalem kiedys lozysko a okazalo sie ze opony juz byly na wykonczeniu,nawet troche zdarte byly od zewnatrz-pewnie za niskie cisnienie-bo zbierznosc ok-wymiana na nowe opony i troche wyzsze cisnienie od zalecanego i jest ok :cool2:

opony run flat 205/55/16 zalecane cisnienie przód 2,1 a teraz mam 2,4 i jest ok tyl bez maian-zalecane 2,6 i jest ok :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie auta, huczało na łukach w lewo. Wymieniłem prawe przednie łożysko z piastą i jest ok.

Przednie opony (ROF) też miałem wyząbkowane, ale nie wiem co było tego przyczyną, bo zawieszenie było sprawne i nie zauważyłem aby zdzierało nowe (od ponad dwóch lat) opony.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też spróbować zakręcić kołem na podniesionym aucie. U mnie też kiedyś mocno huczało, mechanik mówił, ze to od wyząbkowanych opon, na moja prosbę podniósł auto i zakręcil kołem ręką - wszystko było jasne, tylne prawe łożysko do wymiany.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też spróbować zakręcić kołem na podniesionym aucie. U mnie też kiedyś mocno huczało, mechanik mówił, ze to od wyząbkowanych opon, na moja prosbę podniósł auto i zakręcil kołem ręką - wszystko było jasne, tylne prawe łożysko do wymiany.

 

Też robiłem test z podniesionym autem i kręciłem kołem (oczywiście nic niepokojącego nie zauważyłem - nie było luzów itp), ale żeby zauważyć że takie łożysko jest do wymiany, to musi ono być już chyba tylko w totalnej rozsypce.

Najlepiej zacząć od podmiany kół / opon (ja miałem ewidentnie wyząbkowany przód - tzn podjechane były zewnętrzne ranty opony jak gdyby ktoś jeździł z za niskim ciśnieniem), później doszedłem jeszcze do tego że przednie prawe łożysko huczało na łukach w lewo (wymiana z piastą banalnie prosta). Kupiłem FAGa w opakowaniu Ruvila (wykonane solidniej niż oryginał).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dzisiaj wjechałem na podnośnik. Opony i ciśnienie są OK. Tylne prawe koło jednak przy przekręcaniu kręci się dosyć głośno więc diagnoza to raczej łożysko. Jakie są koszta i potrzebne części? Jakiś producent części bardziej sugerowany?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta przednia Optimal 250zł - ja kupiłem 2szt i 1 po miesiącu padła. Zmieniłem na FAG-a bo idą na pierwszy montaż koszt 310zł.

Łożysko tylne FAG 150zł. Nie warto oszczędzać.

Jak mi huczało to pierwsze kroki do stacji diagnostycznej rozkręcili koło i stetoskopem obadali. A jak huczy to nawet po co ten stetoskop wystarczy sprawny słuch.

Edytowane przez lopico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.