Skocz do zawartości

330d wentylator chlodnicy kiedy się włącza


kaniewsky

Rekomendowane odpowiedzi

nie no to akurat nie prawda chyba ze masz walniety termostat. Moj przed wymiana mial 72-83 po wymianie 88-95 w zaleznosci od jazdy i warunkow i potwierdzaja to wszystkie osoby ktore wymienily termostaty. Biedny twoj PDF jesli twoj silnik nie nagrzewa sie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie przy jakiej temperaturze plynu chlodniczego powinien sie wlaczyc wentylator? Moj wlacza sie przy 97 czy to nie za wysoka temperatura?

 

nie, tak być powinno, włąściwa temperatura dla płynu układu chłodzenia to ok 90st ale w korku w goracy dzień spokojnie może osiągnać 94 stopnie bez włączenia się wentylatora.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie przy jakiej temperaturze plynu chlodniczego powinien sie wlaczyc wentylator? Moj wlacza sie przy 97 czy to nie za wysoka temperatura?

 

nie, tak być powinno, włąściwa temperatura dla płynu układu chłodzenia to ok 90st ale w korku w goracy dzień spokojnie może osiągnać 94 stopnie bez włączenia się wentylatora.

 

 

Ok dzieki. Moj po wymianie temostatow jak mu mocno wstawiam to tak do 94 dochodzi a jak jade normalnie to 90-92 to chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jak miałem walniete obydwa termostaty to temperatura nawet do 60 nie dobijala.

Po wymianie:

podczas jazdy mam 89-92

podczas postoju dochodzi do 97 i wentylator sie uruchamia i zbija o 2 stopnie

 

teraz jeżdżę cały czas na zalaczanej klimie i na postoju mam max 92 stopnie

 

Nie wiem czy to normalne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.