Skocz do zawartości

BMW D3 ALPINA, 90 000 zł, Tomaszów VIN: WBAUX31020A204139


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu auto ma "Photoshopowane" tylne koła tak aby wyglądały na szersze :shock:

Przerabiany wydech, "oszukana" dwururka, niezbyt dobrze dopasowana. Przy takim aucie, za większa kasę powinno to być zrobione solidniej.

Auto na pewno będzie droższe w utrzymaniu niż "zwykłe" BMW. Moim zdaniem lepiej zainwestować 330d/330i

 

W tym aucie tylne gumy to szerokość 265.

Wydech ze zdjęć może wydawać się przerabiany ale wszystkie Apliny jakie oglądałem wyglądają pod tym względem identycznie.

 

Czyli co ?? Ktoś pyta o Alpinę więc mamy się zachwycać Alpiną i mówić - KUPUJ ?? Coś się komuś nie podoba, więc pisze.

Alpiny to fajne auta. Gdy kupujesz jakąś mocniejszą wersję, np: B3 dostajesz silnik ewidentnie mocniejszy od seryjnych - wiesz za co płacisz.

W przypadku tego modelu, objedzie go 330d, więc jego indywidualność kończy się na białym kolorze, zdobieniach Alpiny i wysokiej cenie.

 

Jeżeli jesteście w stanie polecić mi coś naprawdę bezwypadkowego w idealnym stanie to chętnie skorzystam, bo po 8 miesiącach szukania wiem jedno:

- dobre auto z niskim przebiegiem np z salonu to b. duża cena i podstawowe wyposażenie

- dobrze wyposażone z małym przebiegiem (walone) lub z dużym przebiegiem cofane liczniki - TAKA JEST PRAWDA o autach w Polsce.

 

Mało kto kupuje samochód za dużą kasę i oddaje go po 2-3 latach jeżdżenia. Osoby posiadające większe pieniądze w 3 letnim aucie robią po 200 tys przebiegu i odsprzedają (dla mnie to dużo).

 

Nie wiem jak można nie chcieć mieć czegoś niepowtarzalnego, czegoś pięknego i czegoś niespotykanego na drodze. Jak wiele jest jeżdżących 3-ek, 5-ek itd. Nie interesuje mnie czy objedzie mnie 330d czy nawet 1.2 benzyna. To auto ma dobrze jeździć i wyglądać niepowtarzalnie (i nie chodzi o żaden lans dla mnie ma być niepowtarzalne) a jak chce być na światłach pierwszy to wsiadam sobie na motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla mnie klasa, sprawdzaj, kupuj. Tu o takim aucie niczego się nie dowiesz, oprócz tego że dostaniesz pińcet mądrych rad tych którzy silą się na sprowadzenie na swój poziom oczekiwań. Opony i photoshop? :duh: co to ma za znaczenie nawet jeśli? Zakładasz, że zainteresowany zakupi go wysyłkowo po fotkach czy ki czort?

 

BTW: nic nie ma poszerzane, każda opona ma po 5 rowków na każdym zdjęciu na jakim to widać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie tylne gumy to szerokość 265.

Nie zmienia to faktu, że auto ma sztucznie poszerzane tylne koła w programie graficznym !!!

Tylne prawe koło (zdjęcie nr3) ma rozmiar co najmniej 285-295 :duh:

 

Dla mnie te gumy to ogromny minus (nie pasują do tego auta)

Nie wiem po co ktoś miałby je poszerzać a ze zdjęć ciężko coś zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto istotnie jest inspirujace. Musze obejrzec je na żywo. Niestety moj dzisiejszy wyjazd pod Tomaszow musialem przelozyc na sobote. bede takze u czlowieka z branży moto dzialajacego w tamtej okolicy i postaram dowiedziec sie -zebrac opinie o tym komisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: nic nie ma poszerzane, każda opona ma po 5 rowków na każdym zdjęciu na jakim to widać. :lol:

Fotki/tylne koła są tandetnie retuszowane, wygladają jak kartofel :mad2: widać to na 3 zdjęciach a wszyscy są tak podekscytowani znaczkiem ALPINA, ze tego nie widzą. Na zdjęciu nr 3 widac 1,5 lewej tylnej felgi od wewnątrz, na ale to 265, więc może tak być powinno :mrgreen:

Nie uważam, ze to znaczy dobrze czy źle, ale skoro ktoś coś "retuszuje" to uczciwe to nie jest, i wprowadza w błąd potencjalnego kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BTW: nic nie ma poszerzane, każda opona ma po 5 rowków na każdym zdjęciu na jakim to widać. :lol:

Fotki/tylne koła są tandetnie retuszowane, wygladają jak kartofel :mad2: widać to na 3 zdjęciach a wszyscy są tak podekscytowani znaczkiem ALPINA, ze tego nie widzą. Na zdjęciu nr 3 widac 1,5 lewej tylnej felgi od wewnątrz, na ale to 265, więc może tak być powinno :mrgreen:

Nie uważam, ze to znaczy dobrze czy źle, ale skoro ktoś coś "retuszuje" to uczciwe to nie jest, i wprowadza w błąd potencjalnego kupujacego.

 

Nawet jeśli tak jest, podkreślam NAWET JEŚLI to WTF?! Już się nie miałeś do czego przyczepić? Jak to wprowadza w błąd kupującego? :mrgreen: Bo na zdjęciu ma szersze kapcie niż faktycznie ma mieć? I to ma niby być jakaś przesłanka do tego żeby objechać auto? :lol: Jak by to był złamany zderzak wyretuszowany ale to. Zresztą nikt normalny takiego samochodu nie kupuje po zdjęciach, to jest za duży rodzynek aby było go nawet z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie wg Ciebie jest granica tego co wolno retuszować a czego nie ?? Jak ktoś wstawi na zdjęciu alusy zamiast stalówek to też będziesz pisał "WTF" :duh:

Nie czepiłem się niczego, stwierdziłem że tylne koła są jak kartofle. Wygląda to nienaturalnie, a wszyscy podziwiają idealne linie pięknej ALPINY :duh:

Nigdzie nie pisałem że auto jest złe !! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze nigdzie retuszu, opony wyglądają jak wyglądają może to po prostu efekt ustawienia aparatu, kąta padania światła lub perspektywy?

 

to samo tu z kolorem, takie same czy inne?

Kwestia perspektywy...

http://www.laughingbug.com/wp-content/uploads/2011/11/illu.jpg

 

ps: autko ładne, jednak bez ekranu w środku wygląda dość ubogo, zwłaszcza za tą cenę ;)

Ale na pewno niezly unikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po oględzinach :-)

 

Bardzo miły i konkretny właściciel z dużą wiedzą i pasją motoryzacyjną.

Auto bardzo ładne z zewnątrz, nie wzbudza podejrzeń o przeszłość powypadkową. Wygląda na oryginalny przebieg (87 tys km), po obejrzeniu przez lakiernika tak jak wspominał właściciel cieniowany prawy tylny błotnik na niewielkim fragmencie oraz wymieniony tylny zderzak. Pozostałe elementy karoserii raczej nie zdejmowane. Po podłączeniu do komputera nie pokazywał błędów. Wnętrze zadbane, bardzo delikatnie wytarty boczek fotela od wsiadania, delikatne ślady na gałce zmiany biegów i trochę przybrudzona podsufitka. Reszta wnętrza (kierownica, fotel pasażera i tylna kanapa bez zastrzeżeń). Wrażenie bardzo pozytywne, jazda przyjemna, przyśpieszenie OK chociaż od jazdy motocyklem auta nie robią już takiego wrażenia jak kiedyś :-) Miałem wrażenie że delikatnie ściągało na lewą stronę. Z grubsza tyle.

 

Podsumowując cały czas się zastanawiam nad serwisem i kosztami z tym związanymi. Nie wiem czy w momencie kiedy coś padnie nie będę musiał wywozić tego auta na lawecie na drugi koniec Polski bo w okolicy (woj. lubelskie) nie znam nikogo kto mógłby to serwisować. Znajomy tuner oraz mechanik zajmujący się ALPINAmi odradzają zakup ze względu na możliwe duże koszty w przyszłości.

 

Tyle w temacie na dzień dzisiejszy, jeżeli zakupię dam znać...

 

Dziękuję za opinie i pozdrawiam

amws

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zmienić gammę i kontrast zdjęcia. Chyba jednak nie kwestia perspektywy. Ach ci mistrzowie fotoszopa :lol:

Wreszcie ktoś rozgarnięty :cool2: Lewe koło doklejane, ale pokazuje prawdziwą szerokość opony.

Prawe koło poszerzone do rozmiarów HotRoda, no ale pewni eksperci twierdzą że opony są identyczne i maja po 5 rowków. :mrgreen: :duh:

 

Ubiegłeś mnie kolego, ale dołożę coś od siebie. Innych fotek nie chciało mi się "poprawiać".

 

http://rolkwiat.com.pl/bmw/123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

opony takie:

front 8 x 18 245/40 ZR18

rear 9 x 18 265/40 ZR18

i nie 214KM bo tyle ma nowa tylko 200.

 

Based on BMW 320d (E90/91)

Saloon, Touring

Production 12/2005 - 4/2008

 

ALPINA Engine M47: Cylinder 4

Capacity cm³ 1995

Max output kW/hp 147 / 200

Max torque Nm 410

 

Performance: Acceleration 0-100km/h s 7.4 / 7.7

Top speed km/h 238 / 234

Fuel consumption: Urban l/100km 7.9 / 8.1

Extra-urban l/100km 4.7 / 4.8

Combined l/100km 5.9 / 6.0

a opis ukradziony stąd :mrgreen:

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Przepis-na-oszczedna-predkosc-Alpina-D3,wid,10953617,wiadomosc.html?ticaid=1ef54

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prawe koło poszerzone do rozmiarów HotRoda, no ale pewni eksperci twierdzą że opony są identyczne i maja po 5 rowków. :mrgreen: :duh:

 

No i ok, udowodniłeś swoją rację tylko jakie to ma znaczenie w kontekście przedmiotu dyskusji? Idiotyczna 'korekta' to fakt ale to nie konkurs na poster do kalendarza. W jaki sposób ma to mieć wpływ na opinie o samochodzie jako towaru? /może mieć jedynie o kimś kto robił te dziwne zmiany - idiocie z komisu albo pomysłodawcy/

 

To gdzie wg Ciebie jest granica tego co wolno retuszować a czego nie ?? Jak ktoś wstawi na zdjęciu alusy zamiast stalówek to też będziesz pisał "WTF" :duh:

 

Ale co on tu "poprawił", dorysował koło którego nie było, czy dopasował ćwiartke? Jaki wpływ na ocene samochodu pod kątem zakupu mają poszerzone cyfrowo opony? :mrgreen: Dla mnie to świadczy jedynie, że pomysłodawca to duża dzidzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie śmiesznie to wygląda ;) jednak sam zainteresowany wypowiedział już się o samochodzie.

 

Jak dla mnie to pozostaje życzyć tylko powodzenia i pamiętaj, że nie wszystkie autka należy kupować "rozumem" czasem warto zaszaleć i mieć troszkę przyjemności z życia.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuję że nie wiedziałem o istnieniu e46 touring Alpina B3 S, bo bym sobie kupił. Mocy sporo jak na tak małe auto :mrgreen:

 

 

Naprawdę kupiłbyś auto z takim pługiem pod zderzakiem i tymi śmiesznymi strzałkami na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klasa, sprawdzaj, kupuj. Tu o takim aucie niczego się nie dowiesz, oprócz tego że dostaniesz pińcet mądrych rad tych którzy silą się na sprowadzenie na swój poziom oczekiwań. Opony i photoshop? :duh: co to ma za znaczenie nawet jeśli? Zakładasz, że zainteresowany zakupi go wysyłkowo po fotkach czy ki czort?

 

BTW: nic nie ma poszerzane, każda opona ma po 5 rowków na każdym zdjęciu na jakim to widać. :lol:

 

 

Potwierdzam,

pojedz, zobacz, w przypadku decyzji pozytywnej serwis.

Oczekujesz na individual, warto! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę kupiłbyś auto z takim pługiem pod zderzakiem i tymi śmiesznymi strzałkami na kierownicy?

 

Tu jest właśnie problem, bo też tego nie trawię, choć w zimę w górach taki pług by się przydał. :D Ślinka pociekła mi na silnik i jego moc.

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.