Skocz do zawartości

[offtop] detailing (tak to sie zowie) - Wroclaw


drenkrom

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Niestety kolega w pracy pokazal mi jakies 'duperelki' na kosmetyka aut i podeszlo mi. Mojemu pojazdowi na pewno by sie przydalo bo po 200kkm ma jednak troche spracowany lakier...

 

Orientuje sie ktos z Was, moze polecic jakis sprawdzony punkt we Wroclawiu (lub okolice), ewentualnie Warszawa, gdzie wykonuja podobne zabiegi?

Albo chociazby ogledziny, ktore powiedza czy warto mi bawic sie w takie rzeczy czy lepiej bedzie po prosty zmienic lakier.

 

Dzieki! :-)

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr cleaner jest polecany. Co do Car-Spa są ludzie mega zadowoleni jak i ludzie którym wykonano usługę ,, na odpieprz się'' . Ogolenie z lakieru można bardzo dużo wyciągnąć. Pokaz jakieś foty może;)szkoda że mieszkasz tak daleko bo bym sam Ci zobaczył na żywo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żadne z powyższych. Sprawdzone nie polecam.

 

Jeżeli interesuje Cie jakość jak z relacji z kosmetyki to odezwij się na PW to podam namiary na gościa z KA co Ci przyzwoicie ogarnie auto za sporo mniejsza cenę niż car spa i te Wrocławskie wynalazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
To ja rowniez prosze o namiary na pw :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc,

Niestety kolega w pracy pokazal mi jakies 'duperelki' na kosmetyka aut i podeszlo mi.

 

Skoro Ci te "duperelki" podeszły to zachęcam Cię do przestudiowania forum i spróbowania własnych sił.

Ja też ponad rok temu przypadkiem trafiłem na KA i mnie trochę wciągnęło.

Sporo czytałem i oglądałem relacji. Na dzień dzisiejszy moja "kosmetyczka" jest już kompletna i wkrótce będę zaczynał pierwszą w życiu maszynową korektę lakieru.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja również siedzę w temacie - połknąłem bakcyla ;) Bardzo wdzięczne zajęcie.

Ja skompletowałem zestaw małego pucownika - w sumie troche mnie kosztował ale starczy też na długo, na pewno sporo dłużej niż jednorazowe potraktowanie lakieru w firmie detailingowej.

 

Dlatego zachęcam do własnoręcznego potraktowania lakieru - na początek ręcznie, wszelkie potrzebne rzeczy i sposób pracy są opisane na kosmetykaaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś opinie o Detail King na ul. Składowej w Białymstoku

 

"Czas wykonania usługi to 5-10 godzin" na zrobienie "całego" (zewnątrz i wewnątrz) auta to wystarczający argument, żeby sobie tą firmę odpuścić. Poza tym nie mają żadnej galerii swoich prac. Znajdź lepiej kogoś z BB na kosmetyceaut, na pewno wykona to lepiej niż ta firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przygotowania powierzchni w postaci polerowania 2-u,3 etapowego odświeżysz tylko trochę lakier i tyle. Wg mnie nie ma sensu położyć nawet najlepszego wosku bez przygotowania powierzchni(usunięcia rys i hologramów).http://www.autokosmetyki.pl/diamondbrite_diamond_cut_pastamleczko_czyszczaconablyszczajace_wysoki_polysk_i_glebia_koloru,prev1188.html?reviews_id=682

Tutaj masz magiczny środek za całe 30zł który według nich wytrzymać ma rok......Bez komentarza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka to to nie jest. Bardziej chodziło mi o porządne wyczyszczenie i nawoskowanie.

Sam kupiłem i raz użyłem:

NXT Generation Tech Wax 2.0 Paste

MEGUIARS Gold Class Car Wash Shampo&Condition+

MEGUIARS Gold Class Bug & Tar Remover owady ! i glinkę

i efekt tego wosku jest średni, albo moja praca była średnia :? .

Bardziej chcę sprawdzić jak oni to zrobią i jaki będzie efekt.

 

Ps.Trudno żeby w tej cenie była jeszcze polerka auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z powyższych. Sprawdzone nie polecam.

 

Jeżeli interesuje Cie jakość jak z relacji z kosmetyki to odezwij się na PW to podam namiary na gościa z KA co Ci przyzwoicie ogarnie auto za sporo mniejsza cenę niż car spa i te Wrocławskie wynalazki :)

 

Halfi, czyżby twoje ?? :norty:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5739&highlight=cash

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka to to nie jest. Bardziej chodziło mi o porządne wyczyszczenie i nawoskowanie.

Sam kupiłem i raz użyłem:

NXT Generation Tech Wax 2.0 Paste

MEGUIARS Gold Class Car Wash Shampo&Condition+

MEGUIARS Gold Class Bug & Tar Remover owady ! i glinkę

i efekt tego wosku jest średni, albo moja praca była średnia :? .

Bardziej chcę sprawdzić jak oni to zrobią i jaki będzie efekt.

 

Ps.Trudno żeby w tej cenie była jeszcze polerka auta.

Twój zestaw jest o wiele lepszy niż ten z grupona;) Kwestia jest taka że nie wolo się spieszyć i robić wszystko trzeba pomału,sukcesywnie. Ja nie twierdzę że tam Ci nie wyczyszczą i nie nawoskują lakieru. Chodzi mi tylko że aby efekt zabiegu był zadowalający trzeba najpierw przygotować lakier w postaci odświeżenia(w przypadku niezłego stanu lakieru) lub też wieloetapowej polerki lakieru(gdy lakier jest w opłakanym stanie). Później już tylko wosk i szczegóły i cieszysz się autem na nowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak długo się taki efekt utrzymuje? Tzn nie chodzi mi o to że auto się pobrudzi :mrgreen: tylko na ile mniej więcej km jest wyraźnie lepiej niż było.

 

A przy okazji, jak usunąć wżery po robalach na czarnym niemetalicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko zalezy jak dbasz. Głowny problem to myjnie reczne i automaty, jeżeli masz checi i samemu będziesz myl auto to 2 lata to nie problem.

 

Co do wzerow to mozna probowac mocniej spolerować, albo próbować zaprawki jak sa naprawdę duze. Ale to pytanie bardziej do fachowców w tym temacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.