Skocz do zawartości

X1 AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA WSPOMAGANIA ELEKTRYCZNEGO


Zyzy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam pytanie czy ktoś z Was posiadaczy BMW X1, otrzymał informację, że jest przygotowywana aktualizacja oprogramowania, która ma zlikwidować luzy w układzie kierowniczym?

 

Jakiś czas temu pisałem na forum o problemach ze stukiem w kolumnie i mimo wymiany: przekładni i kolumny niestety problem dalej istnieje. Poprzednie naprawy pomagały tylko na kilka dni. Może macie podobny problem, albo coś słyszeliście bo w serwisie dowiedziałem się, że mnóstwo Klientów na to czeka.

 

Pytanie brzmi czy też usłyszeliście, że owa aktualizacja ma mieć miejsce w listopadzie?

 

Dajcie znać kto wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zarejestrowani

Wsparcie dla x1 poki co zpstalo wstrzymane wraz z aktualizacja v47.1 ( najnowsze to v47.5) robilem 2 m-ce temu klientowi aktualizacje calej x1 poza CICem ale prawde mowiac nic nie mowil o problemach z przekladnia a i ja na jezdzie testowej i adaptacji skrzyni nic takiego nie zauwazylem wiec albo poprawia albo gostek nie mial z tym problemu.

 

P.s. PolskieASO saokolo roku za niemieckimi serwisami wiec na nich bym nie liczyl, jak chcesz to robic w ASO to uderz do niemcowni albo do lokalnego kodera ktory dysponuje stosownym softwm

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była jakaś ściema serwisu albo po prostu błąd i brak wiedzy. POdobno straszny problem z przekładniami jest w x3 i tak faktycznie zapowiada się zmiana softu do wspomagania i servo. U mnie natomiast zidentyfikowali problem i jest to wałek w kolumnie kierownicy, który stuka - z ciekawostek to moja 7 naprawa tej usterki i już mnie to zaczęło bawić. Wczoraj odebrałem po wymianie wałka - drugi raz interweniowało BMW Polska i też nie dają rady. Zobaczymy jak tym razem bo zazwyczaj po jakiś dwóch tygodniach już stuka na nowo. Wymieniali mi już całą przekładnię głowicę jakąś etc i 4 wałki - ciekawe ile jeszcze wałków założą. Dwa lata gwarancji, więc trochę prób mamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj ze na części tez masz 2 lata od wymiany na wszystko zatrzymaj papier! bo mogą nie wpisywać do systemu jak taki cyrk robią...

 

 

u mnie wymienili Krzyżak w Bawaria Motors... przejechane juz 40k km i jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nic nie biorę nigdy bo nic mi nie dają :-)

 

Staram się coś tam zawsze od nich wydostac na piśmie, ale oni tylko dają mi do podpisu jakieś kwity. Znów wałek niby hałasuje...

Normalnie ręce opadają. Krzyżak wymienili mi dwa razy - nic nie dało. Moim zdaniem to servo lub coś innego... ale ich broszka. Nie wiem co mam zrobić bo auto w leasingu i trochę mnie traktują per noga... może zmienię serwis po prostu...

 

Robię jakieś awantury na piśmie ale z mizernym skutkiem. Może pismo do centrali w DE pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze masz na firme leasing inaczej rzecznik praw konsumenta.... ale zawsze mozesz go zapytac teoretycznie maja iles na naprawe badz wymiane produktu nie zgodnego z umowa... ale nie jestem prawnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.