Skocz do zawartości

E91 320d automat- awaria? (czy ściema MECHANIKA)


Diesel_28

Rekomendowane odpowiedzi

nie warto ja zapłaciłem za wymianę oleju 1100 zł brutto wiec kupować za 920 części i samemu robić na własne ryzyko się zupełnie nie opłaca. Coś źle zrobisz albo będziesz musiał dokupić olej (nigdy nie wiadomo ile wejdzie, bo cały nie spuścisz a na wymianę pod ciśnieniem całego i tak nie masz sprzętu) i wyjdzie drożej niż w warsztacie.

 

Co do w/w awarii i drgawek to na postoju raczej skrzynia nie powinna być tego przyczyną. Raczej osprzęt silnika powoduje te drgawki.

 

Lepiej zdiagnozuj pierwsze co jest przyczyną bo jak wymienisz w ślepo olej a potem coś się okaże w skrzyni to znów będziesz płacił za olej i miske bo jest jednorazowa.

 

Zalecam wycieczkę do Poznania jak wczesniej pisałem i oni Ci powinni zdiagnozować co jest nie tak , wydaje się że chłopaki ogarniają nie tylko tematy skrzyni. Właściciel ma X5 więc coś na temat tych aut wie , ale nie ma o Bumach dobrego zdania hehe, ja zresztą też :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100zl za wymine oleju w skrzyni z czesciami? To sciema. Nie ma takich cen olej w ASO jest po 90zl za litr (przy wymianie wchodzi 6 litrow) miska okolo 900zl tuleja okolo 200.

Takze ta cena to za co?

 

No chyba ze ten warsztat kupuje wlasnie na allegro ten zestaw, bo wymiana to jest 200zl, takze 900+200=1100. Przy czym zostaje im jescze 4 litry oleju po 40zl za litr.

Takze zwracam honor. Ta cena jest realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100zl za wymine oleju w skrzyni z czesciami? To sciema. Nie ma takich cen olej w ASO jest po 90zl za litr (przy wymianie wchodzi 6 litrow) miska okolo 900zl tuleja okolo 200.

Takze ta cena to za co?

 

No chyba ze ten warsztat kupuje wlasnie na allegro ten zestaw, bo wymiana to jest 200zl, takze 900+200=1100. Przy czym zostaje im jescze 4 litry oleju po 40zl za litr.

Takze zwracam honor. Ta cena jest realna.

 

 

NIe ściema w Teomotor mają takie ceny . Kupują duże ilości i mają podpisane umowy , inni mechanicy mnie do nich wysłali mówiąc że tam uzyskam najlepsze ceny i nie mylili się.

Oleju weszlo cos ok 6-7 L. MIski ZFa mają za ok 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIe ściema w Teomotor mają takie ceny . Kupują duże ilości i mają podpisane umowy , inni mechanicy mnie do nich wysłali mówiąc że tam uzyskam najlepsze ceny i nie mylili się.

Oleju weszlo cos ok 6-7 L. MIski ZFa mają za ok 250 zł.

czyli mam jechać 300km do poznania żeby olej w skrzyni wymienić?

Odnośnie oleju z tej aukcji to w ogóle dobry jest. Nie wiem czy kupować zestaw z tego ogłoszenia czy nie :?: Co myślicie na ten temat :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIe ściema w Teomotor mają takie ceny . Kupują duże ilości i mają podpisane umowy , inni mechanicy mnie do nich wysłali mówiąc że tam uzyskam najlepsze ceny i nie mylili się.

Oleju weszlo cos ok 6-7 L. MIski ZFa mają za ok 250 zł.

czyli mam jechać 300km do poznania żeby olej w skrzyni wymienić?

Odnośnie oleju z tej aukcji to w ogóle dobry jest. Nie wiem czy kupować zestaw z tego ogłoszenia czy nie :?: Co myślicie na ten temat :?:

 

Kumpel wymieniał olej w automacie w e39 530d w Inchcape w Wawie (ASO) trzy lata temu i zapłacił za wszystko chyba właśnie 1100- 1200 zł dokładnie nie pamiętam. Nie wiem czy była wtedy jakaś promocja, ale zawsze można zadzwonić do ASO i się dowiedzieć. Czasem nawet u zdzierców można zapłacić normalne pieniądze za usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.