Skocz do zawartości

zabezpieczenie przed zlodziejami


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co myślicie o podłączeniu czujnika zdjęcia obudowy gniazda OBD pod Tytana i od razu wycie:)

 

Toż to powinno wyć zanim ktoś do obudowy się dostanie...

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować koledzy :cool2: :cool2:

 

Ja mam Tytany we dwóch + jakies jedno dodatkowo zabezpioeczenia i nikt nawet nie próbował się dobrać

 

Kiedyś koledze mojemu próbowano podprowadzić i odcięcie zapłonu zrobiło swoje .Zamki tylko do wymiany bo przeciez nawet nie próbowali szukać tego magicznego przycisku

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Czy sa jacys uzytkownicy blokad manulanych skrzyn biegow do e90 2006r ? Zastanawiam sie nad montazem takiej blokady ale czy warto i czy nie jest klopotliwa w uzytkowaniu? Kiedys mialem blokade w e39 manual i jej nie uzywalem bo trzpien byl ontowany po stronie fotela kierowcy dosc blisko i musialbym odsuwac fotel zeby zablokowac/odblokowac jak jest w e90 ? Koszt montazu to 900 zł we wroclawiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy sa jacys uzytkownicy blokad manulanych skrzyn biegow do e90 2006r ? Zastanawiam sie nad montazem takiej blokady ale czy warto i czy nie jest klopotliwa w uzytkowaniu? Kiedys mialem blokade w e39 manual i jej nie uzywalem bo trzpien byl ontowany po stronie fotela kierowcy dosc blisko i musialbym odsuwac fotel zeby zablokowac/odblokowac jak jest w e90 ? Koszt montazu to 900 zł we wroclawiu.

 

ja mam u siebie niedźwiedzia,skrzynia automat. trzpień jest od pasażera.zero problemów w eksploatacji.montaż robiłem w jeleniej górze i zapłaciłem jakoś ok.tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie niedźwiedzia bez bolcowego

http://www.niedzwiedz-lock.pl/index.php/produkty/blokada-typu-z

klucz po stronie fotela kierowcy. Jestem zadowolony koszt 600zł. Prawda w zabezpieczeniach jest taka że jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną. W poprzednim aucie miałem ukryte odcięcie finał był taki, że auta nie ukradli ale poniszczyli stacyjkę i inne rzeczy. Wyszedłem z założenia że niech jełop widzi, że coś jest i byle patałach się nie będzie brał za kradzież, a jak już wezmą na lawetę to jest Autocasco z gwarancją wartości auta przez cały rok.

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mało jest alarmów przeznaczonych pod szynę CAN . Związku z tym jest duże prawdopodobieństwo rozpracowania ich przez " Fachowców " . Z tego powodu również zdecydowałem się na Niedźwiedzia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Byłem królikiem doświadczalnym . Niedźwiedź w E 60/61 pierwsze w moim aucie montował,testował blokadę - prototyp , auto było dwa dni , za to cena super :cool2: .

Nie ma problemu , jedynie nie można fotela przesunąć max do przodu , ale po co ? Mechanizm w niczym nie utrudnia zmiany biegów , nie wiesz że go masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie cos przedluza kradziez auta o jakies 30sek? :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=rlCiLIctYmI

Ja nie mam " Takie coś ", nie każdemu psu burek.Blokad skrzyni jest , chuchu ... Jak poradzisz sobie z moją blokadom w 30 sek . to oddaje Tobie auto , jak nie to Ty oddajesz swoje , ok :wink: ?

Myślisz że alarmy CAN stanowią dla nich większe wyzwanie ? Znają je nie gorzej od producenta .

Nic nowego nie napiszę : niema niezawodnego zabezpieczenia , kwestia tylko kwalifikacji złodzieja .Co najwyżej możemy max. mu to utrudnić , wydłużyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg Was warto montowac odciecie zaplonu na pompie czy jakos inaczej w postaci ukrytego przycisku lub jak zaproponowano mi poprzez dotkniecie dwoch elementow w kabinie i dopiero mozemy odpalic? Jeden serwis mi takie cos proponowal z kolei drugi mowi, ze jak ktos zna auto to bez problemu to obejdzie - pewnie da sie to jakos zrobic podlaczajac kompa do auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wg Was warto montowac odciecie zaplonu na pompie czy jakos inaczej w postaci ukrytego przycisku lub jak zaproponowano mi poprzez dotkniecie dwoch elementow w kabinie i dopiero mozemy odpalic? Jeden serwis mi takie cos proponowal z kolei drugi mowi, ze jak ktos zna auto to bez problemu to obejdzie - pewnie da sie to jakos zrobic podlaczajac kompa do auta?

 

Rzecz polega na tym, aby ten system nie był połączony z szyną CAN i był "samodzielnym bytem" niewykrywalny standardową diagnostyką, nawet w serwisie BMW. Im jest to prostsze i nietypowe tym lepiej. Nie ma z tym dużego problemu, ale musi to zrobić to ktoś, kto zna bardzo dobrze instalację elektryczną BMW, a nie jest ona taka prosta. Np w niektórych najnowszych wersjach benzynowych przerwanie obwodu zasilania pompy paliwa (tej w zbiorniku) skutkuje natychmiastowym wyświetleniem na ekranie nawigacji komunikatu o awarii tego elementu. Czyli jeśli odcinamy (przerywamy) jakiś obwód - komunikat jaki się pojawi musi być przynajmniej o dużym stopniu ogólności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zabezpieczanie zewnętrzne

http://img41.imageshack.us/img41/5044/cl8k.jpg

 

a wspomagam się wewnętrznym

 

http://img109.imageshack.us/img109/1488/nz5h.jpg

 

jak zawiedzie pierwsze, zadziała drugie ,bo złodziej rzadko kiedy ma drobne

po podpięciu pod kompa nie ma żadnego błędu :jawdrop: :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe blokady niedzwiedzia typu Z bez bolca chyba juz nie tak latwo ominac jak bolcowe tak jak na filmiku wyzej?

 

Korzystal ktos z uslug firmy niedzwiedz - chodzi mi o montaz zabezpieczenia - pomijam ich blokady bo jako konstruktorzy raczej dobrze zamontuja ale pytalem i oferuja tez inne zabezpieczenia jak wlasnie odciecia lub programowana karta itd moze ktos ma jakas opinie czy to fachowcy czy raczej nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ktoś sie orientuje jaka jest długość kabla idącego od gniazda obd do jakiejś głównej wiązki? Zastanawiam się jakie są możliwości manipulacji w tym terenie.

 

WIazka od zlacza OBD biegnie luzno do modulu CAS pod plastikami i ma okolo 40 - 50 cm.

Da sie nia manewrowac bez problemu.

Ja swoje gniazdo przedluzylem kablem z alledrogo w inne bezpieczne miejsce.

 

Jesli chcecie zmieniac piny miejscami w zlaczu OBD, to koniecznie przygotujcie krotka przejsciowke umozliwiajaca podlaczenie sie inna gowica, np. w ASO.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś sie orientuje jaka jest długość kabla idącego od gniazda obd do jakiejś głównej wiązki? Zastanawiam się jakie są możliwości manipulacji w tym terenie.

 

WIazka od zlacza OBD biegnie luzno do modulu CAS pod plastikami i ma okolo 40 - 50 cm.

Da sie nia manewrowac bez problemu.

Ja swoje gniazdo przedluzylem kablem z alledrogo w inne bezpieczne miejsce.

 

Jesli chcecie zmieniac piny miejscami w zlaczu OBD, to koniecznie przygotujcie krotka przejsciowke umozliwiajaca podlaczenie sie inna gowica, np. w ASO.

 

A można tę wiązkę wypiąć i bezproblemowo jeździć bez niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.