Skocz do zawartości

530d touring wymiana głośników,jakie??


zloty2016

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
A to co oryginał nie pasuje? Ze seryjnym radiem nie uzyskasz wiele bo słaby jest oryginalny wzmacniacz więc musiała by to być większa przeróbka Edytowane przez krys32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli chcesz lepsze brzmienie to musisz kupić konwenter sygnału ( który wpinasz w instalację głośników a wyjcie mam na chincze) z allegro za całe 25zl., jakiś wzmacniacz i dopiero głośniki podłączone od wzmacniacza. Inaczej nie warto głośników zmieniać bo będzie bez sensu. Ja tym sposobem podłączyłem 2 Subwoofery w bagażniku, które możesz zobaczyć w mojej galerii :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakaś większa przeróbka jest potrzebna. Dołozyć wzmacniacz < nawet nie jakiś bardzo mocny> sterowany oryginalnym radiem.

Wtedy i głośniki będzie sens zmieniać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten konwerter i mam podłączoną skrzynie pod niego,, to może głośniki bym też podłączył do tego samego wzmacniacz??? co sądzisz??

 

zależy jaki wzmacniacz, jaka skrzynia. Bo każdy wzmacniacz ma ograniczoną moc jak wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images45.fotosik.pl/1479/920f367919d52a76m.jpg

 

Ja u siebie mam tak podłączone. Wybacz ale rysownikiem nie jestem hehe. Jak sygnał do głośników będziesz brał ze wzmacniacza to tweetery możesz spokojnie podłączyć przed konwenter. Najlepiej jakbyś 2 wzmacniacz podłączył. Jeden będzie pracował dla skrzyni, drugi dla głośników. Takie jest moje zdanie, a trochę już tego w życiu podłączyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odseparowane. Ja kiedyś do swojego zakładałem głośniki Hertz a tweetery z serii sony Xplod i z czystym sumieniem mogę je polecić bo wiem jak to grało. Zależy też od budżetu jaki chce się zainwestować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale Krys żeś namalował :mrgreen: ,śmiałem się z pół godzinki z tego rysunku(Picasso się chowa :cool2: ).

Na rysunku pominąłeś radio :mrgreen:

Przy dwóch wzmacniaczach powinien być już kondensator,żeby wyeliminować spadki napięcia(gwałtowny pobór).

U siebie jak mocniej dam w palnik to tak jakby silnik na postoju co jakiś czas, na chwilę zszedł poniżej wolnych obrotów.Nie wiem czy to od spadku napięcia,czy moje odczucie bo wtedy wszystko drży(z reguły nie fascynuje mnie umc umc).

Mam taki jeden i zapewniam,że wystarczy (przynajmniej mi) :cool2:

http://www.pioneer.pl/images/products/carspeakers/pioneer/tsw306c_detailpage.jpg

http://fc05.deviantart.com/fs28/i/2008/100/0/1/Pioneer_TS_W306C_Subwoofer_by_Logunsolo22.jpg

Co do głośników mogę polecić JBL.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle nad zmiana audio w kombi, ale ja zaczalem od radyjka. Jesli ma zostac ori to wypuszczasz z tylu chinch i ciagniesz sygnal do wzmaka. Cala filozofia poprawiania audio to zestaw odseparowany z przodu i sub z tylu. To sprawdzona recepta i trzeba sie jej trzymac- jak zrobisz to dobrze, to nie bedzie wiejskiego basu, tylko ladny, czysty dzwiek. Mozesz pokusic sie o wykorzystanie 2 wzmacniaczy, monoblocka zasilajacego sub i 4 kanalowego, ktory zasili zestaw odseparowany z przodu. Mozesz to zrobic na jednym wzmaku, ale konkretnych modeli Ci nie doradze. Mi zosal jakis mocny jbl, ktory poruszy sub i dokupilem jakis uzywany quadral, ponoc bardzo dobry model.

Pamietaj ze podstawa to wygluszenie drzwi, dobre dystanse i precyzyjny montaz. Nie zapomnij o kablach dobrej jakosci. Generalnie to potrzeba duzo wiedzy i pomocy forumowiczow CA, zeby to samemu dobrze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Takie 2 głośniki to będę w półkę wkładał

Przecież ten Pioneer to subwoofer-ten co mam w bagażniku.Nie zniósł bym dwóch takich.

mi chodzi o ładny czysty wyraźny dźwięk , a nie o jakieś wiejskie basy

Nie chodzi o "wiejskie basy",tylko o uzupełnienie całej reszty,czyli tego co nigdy nawet dobry głośnik Ci nie da,czyli niskie tony.

Mój jest bardzo mocno skręcony,bo po dłuższym przebywaniu w aucie bolała głowa i było to uciążliwe.Wiadomo wszystko z umiarem,ale tak czy inaczej fajnie jak sub jest,tyle że bagażnika jest wtedy mało.Wzmacniacz Vibe jest 4 kanał,ale wykorzystane są 2 na mostku,właśnie pod sub-a,a z głośnikami radio Alpiny spokojnie sobie radzi i fabryczne wysyła w kosmos.

Co do przodu to odseparowany JBL.

BMW%252520525%252520TDS%25252829%252529.jpg

Mozesz pokusic sie o wykorzystanie 2 wzmacniaczy, monoblocka zasilajacego sub i 4 kanalowego, ktory zasili zestaw odseparowany z przodu.........Pamietaj ze podstawa to wygluszenie drzwi, dobre dystanse i precyzyjny montaz. Nie zapomnij o kablach dobrej jakosci. Generalnie to potrzeba duzo wiedzy i pomocy forumowiczow CA, zeby to samemu dobrze zrobic.

Nie rozmawiamy tu o zrobieniu Demo-Car, tylko o czymś żeby normalnie posłuchać.Bo tak to wartość sprzetu wyjdzie Kolegę tyle co auto.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.