Skocz do zawartości

prosze o pomoc z nawiewem


Gumiś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak sprawdziłem przewodami bezpośradnio od akumlatora jeden tykał ładnie a drugi też ale rozebrałem elektrozawory i ten co puszcza ogrzewanie na lewą strone w środku na tym popychaczu był osad coś sie przylepiło i ciężko chodził. Wyczysciłem dałem silikon pod uszczelki oczywiście do 300stopni poskładałem założyłem i gada wszystko jest oki juz nie leci wrzątek.Elektrozawory są 100% sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz moja historia ...

 

miejce akcji : wnętrze e32

bohaterowie : ja, klimatronic i kur..... ma...... ! ( ta ostatnia najwięcej występuje )

 

Problem podobny jak u innych czyli max temperatura bez względu na ustawienie pokrętła ale jednak są różce.

 

- tylko storna kierowcy grzeje na maxa - strona pasażera jest OK - czyli klima chula

- na zgaszonym silniku ale włączonym zapłonie słychać cichą prace sterowników szczególnie blisko skrajnych położeń ale jeszcze przed "pstryknięciem"

- w trybie "góra, dół, szyba" ( nie auto ) można zapanować względnie czyli bardzo powoli zmieniając na zimne ... stanie się letnie ...

- w trybie AUTO - gorąc wali na maxa

 

i teraz o co come on ?

 

elektorzawór oraz sterownik raczej działa - ale w osobliwy sposób. Kilka dni temu - też mi się tak stało - kilka razy ( kilkanaśnie ) w prawo i w lewo pokrętło temp i sie "naprawiło - dzis jednak nei pomogło.

 

Podejrzewam jakieś opory pracy sterowników/siłowników które nie potrafią do końca otwierać i zamykac kanałów z powietrzem.

 

Jak się o nich dobrać i przeczyścić ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili

 

moja beta wykazała nadprzyrodzone zdolności samoregenerujące.

 

klimatronik ( strona kierowcy ) znów wieje chłodem. Sam się zepsuł i sam sie naprawił - 2 dni wiało gorąco do środka - ja z uporem maniaka pogrętłem prawo-lewo-prawo itp aż dziś rano "zaskoczyło"

 

teraz .... boje się znów włączyć ogrzewanie - dobrze że lato idzie

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam 2tygodnie temu kupiłem bmw 520i z 89 roku

jest to moje pierwsze bmw i wogóle pierwsze auto.Silnik ma przejechane 150 tyś. klocków i chodzi jak nowy,w rajchu jeżdziły nim dwie starsze panie az do 2005 rokukaroseria tez jest bez grama rdzy.Aż pewnego grudniowego dnia bmw kupił adam, przyjechał do polsk i postanowił "ulepszać" auto,przez te 18 miesięcy wnętrze samochodu wygląda jak po tygodniowej balandze tapicerka poprzypalana,ta od dzwi odchodzi bo koles montując elektryczne szyby połamał prawie wszystkie zatrzaski od tapicerkipowyginałn śrubokrętem listwy przy szybach itp. :clap:

dłygo by mozna tak wymieniać,jedyne co prawie mu sie udało zrobic to tylna półka z głośnikami,(peawie)bo wygląda ładnie tylko ,nakleił znaczek piooniera a zamontował glośniki kenwooda :cool2: :lol: uważajcie na adama,nie dajcie mu dotknąć swojego ukochanego bmw.

Więc Ogólnie jestem zadowolony,z usterkami postanowiłem sie pobawic sam,gdyz bmw mnie tak wciągnęło ze mógł bym w nim siedzieć 24/24 i majsterkowac,bo jest co.Z mechaniki i elektryki jestem słaby,(szybko sie ucze),więc chciałbym jakiejś pomocy

Na początek usterka nr

1.brak nawiewu na 1 i 2 stopniu regulacji-czy to moze byc jakis bezpiecznik,czy tzreba rozbierac elementy nawiewu i jak to zrobić?

moze ktos miał coś takiego więc prosze niech pomoże mi "uzdrowić"

moje bmw,o nastepnej usterce napisze jak pozbęde sie 1,z góry thx. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 2tygodnie temu kupiłem bmw 520i z 89 roku

jest to moje pierwsze bmw i wogóle pierwsze auto.Silnik ma przejechane 150 tyś. klocków i chodzi jak nowy,w rajchu jeżdziły nim dwie starsze panie az do 2005 rokukaroseria tez jest bez grama rdzy.Aż pewnego grudniowego dnia bmw kupił adam, przyjechał do polsk i postanowił "ulepszać" auto,przez te 18 miesięcy wnętrze samochodu wygląda jak po tygodniowej balandze tapicerka poprzypalana,ta od dzwi odchodzi bo koles montując elektryczne szyby połamał prawie wszystkie zatrzaski od tapicerkipowyginałn śrubokrętem listwy przy szybach itp. :clap:

dłygo by mozna tak wymieniać,jedyne co prawie mu sie udało zrobic to tylna półka z głośnikami,(peawie)bo wygląda ładnie tylko ,nakleił znaczek piooniera a zamontował glośniki kenwooda :cool2: :lol: uważajcie na adama,nie dajcie mu dotknąć swojego ukochanego bmw.

Więc Ogólnie jestem zadowolony,z usterkami postanowiłem sie pobawic sam,gdyz bmw mnie tak wciągnęło ze mógł bym w nim siedzieć 24/24 i majsterkowac,bo jest co.Z mechaniki i elektryki jestem słaby,(szybko sie ucze),więc chciałbym jakiejś pomocy

Na początek usterka nr

1.brak nawiewu na 1 i 2 stopniu regulacji-czy to moze byc jakis bezpiecznik,czy tzreba rozbierac elementy nawiewu i jak to zrobić?

moze ktos miał coś takiego więc prosze niech pomoże mi "uzdrowić"

moje bmw,o nastepnej usterce napisze jak pozbęde sie 1,z góry thx. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.