Skocz do zawartości

Coupe czy Compact?????


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Drogi kolego Gucciu.Żle ci sie wydaje że jeżeli ktoś mówi że 1.6 w BMW to padalec to nie szanuje marki itd.To jest moje zdanie i tyle.Ty masz fajny wóz,1.6 ci wystarcza i jest ok.Co do mojego pojecia na temat tego silnika-ROZSĄDNY wybór[mało pali,8v,raczej sie nie psuje,tańsze części itp]

Mam tylko jedno pytanie.Kto kupuje BMW coupe z ROZSĄDKU?BMW w coupecie im ma wiekszy silnik tym lepsze i basta.[chyba ze chcemy samochodzik ROZSĄDNY tak na zakupy,ale w takim wypadku proponuje stonowanego golfa a nie wyzywające BMW coupe].Moja rada:wez od kolegi 316 wyprzedz tira na drodze,potem wez 318is i zrob to samo.Jeżeli cie stać na wache powtórz test z 325lub 328.Potem daj tacie niech zrobi to samo.Negocjacje co do pojemności silnika powinny pójść wtedy łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Compacta 1.6 na chipie i wydawalo mi sie ze te 121 kucy w tym malym autku w zupelnosci wystarcza (swoja droga ciekaw jestem jakby sie zachowywal 1.8ti ze 160konmi :) ), ale odkad mam 323ti silnik 1.6 to ekonomiczna (a w Twoim przypadku chyba jedyna (11tys zl) alternatywa) Beemwica z dobrymi osiagami. Autko smigalo 220km/h i konczyl sie obrotomierz. Spalanie bylo najlepsze. Nie udalo mi sie przekroczyc 10,5l na trasie (przy extremalnych predkosciach). Widzialem copuejki w graniczach 14tys zl. Zadna rewelacja, stan oplakany. 170 KM w takim compakciku to jest naprawde "karp" gdy ktos sie na Ciebie patrzy na kolejnych swiatlach... :)

Nie moge sie wtedy powstrzymac od szerokiego usmiechu :]

Mi sie akurat podoba sylwetka compacta i dlatego jestem za zakupem tej wlasnie "budy". Watpie ze jakis 318is da rady 318ti na prostej. A co do znoszenia tylu w compactach to musze przyznac ze ASC nie raz juz pomoglo w krytycznej sytuacji. Ale tak to jest jak sie oszczedza na oponach :P

Wybor nalezy do Ciebie. Moim zdaniem jak Coupe to tylko w M3, ajeszcze lepiej cabrio :]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znoszenie tyłu ma chyba takie samo Coupe, co Compact? Roztaw osi ten sam, więc znoszenie tyłu też to samo. Nie wierzę, że jest jakaś kolosalna różnica w masach tyłów tych pojazdów. A co do prostych, to Compact jest nieco cięższy :!: Sam się ździwiłem :jawdrop: , bo przecież mniejszy. Chyba, że mam jakieś katalogi oszukańcze. :mrgreen: Ale osiągi też gorsze podają dla Compact'a, więc coś w tym musi być. Skoro tak, to chyba nic oprócz niższej ceny nie przemawia za Compact'em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie przy wyborze modelu ważna była FUNKCJONALNOść i dlatego wybrałem compacta. Niedawno byłem w "dziewiczym" rejsie po Czechach, nic szczególnego, gdyby nie to, że pojechaliśmy w 6 ;) Ja, 4 pasażerów i psiak, nie byle jaki bo 45 kilo ;) Idealnie było mu w bagażniku (oczywiście półka oddzielająca bagażnik od kabiny została w domciu), zmieściła się tam jeszcze średniej wielkości torba bagażowa, a mimo to psiak mógł się położyć i spokojnie przespać - proste ? Na początku myślałem o TOURINGU, ale kupię taki jak będę po 40 - póki co COMPACT jest dla mnie idealny. Na codzień jeżdzę nic do pracy (sam) a na weekendy urządzamy sobie wypady. Zmieści się w miejscu parkingowym gdzie niejeden kierowca seicento nie mógłby wymanewrować (ach ta średnica zawracania kiedy przód napędza), niewiele spala (600km trasa - miasto 70/30% - 7,6 litra / 100km), rozpedza się bardzo żwawo - pędzi ponad 200 km/h, może nie buczy jak R6 ani nie ma momentu jak TD, ale za to jest trwały i niezawodny. Jak dla mnie - idealny. I jeszcze jedno - firma w której pracuję jest vis a vis dużej hurtowni z częściami samochodowymi, przyjeżdza tam dużo BMW, różnej maści. Z compactów wysiadają normalnie zbudowani faceci, u których wyraźnie zaznaczona jest część ciała zwana karkiem.... a czasami i niezłe "kierowniczki" :)[/i]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karków to rodzaj nadwozia raczej nie wpływa aż tak bardzo na budowę fizyczną kierowców. Ja do swojej 3 jak mam zapakować 5 osób, to chyba tylko i wyłącznie za karę. Robi się strasznie ciasno i silnik już nie daje rady. To są samochody góra 4 osobowe, a compact to raczej jest 2, może 3 osobowy. Silniczki 4 cylindrowe na trasie stają się trochę ospałe, jak je tak obciążymy. To jednak nie jest auto rodzinne, bardziej pasuje na młodzieżowy samochodzik. Dla tych co przywiązują wagę czym jeżdżą i mają trochę pieniążków na paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mam zamiaru sie klucic ze compact jest lepszy niz coupe (zreszta wcale tak nie uwazam), ale powiem jedno - kocham mojego Compacta i nie mam z nim zadnych klopotow :).

Co prawda jego "tylek" nie jest zbyt atrakcyjny ale za to moim zdaniem jest znacznie ciekawszy jezeli chodzi o prowadzenie... taki gocard :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak realnie wygląda sprawa z osiągami?

Interesuje mnie głównie 318 is w Compact i Coupe, oraz 2 litry w coupe.

Prosilbym realne dane bez jakichś ponaddźwiękowych prędkości! :wink:

Spalanie, prędkość maksyamlna, przyśpieszenia...

Z góry dziękuję za informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak realnie wygląda sprawa z osiągami?

Interesuje mnie głównie 318 is w Compact i Coupe, oraz 2 litry w coupe.

Prosilbym realne dane bez jakichś ponaddźwiękowych prędkości! :wink:

Spalanie, prędkość maksyamlna, przyśpieszenia...

Z góry dziękuję za informacje...

 

dane techniczne sie klaniaja ... poszukaj na forum - gdzies napewno jest .. a subiektywne odczucia .. to zalezy z czego sie przesiadasz .. ja sie do 320i coupe przesiadlem z TDi i to byl pocisk (przez pierwszy miesiac, dwa - pozniej sie stwierdza ze mocy nigdy za malo ;))

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
ja bym nie brał coupe bo na tych silnikach co chcesz to jest tylko prowokacja jak chcesz coupe to tylko na 6 garach bo dopiero wtedy zczyna sie jazda według mnie no chyba że zdrowy IS to jeszcze ujdzie ale takich to mało jest :twisted:
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.