Skocz do zawartości

licznik dzialaja tylko km miejskie


cywil

Rekomendowane odpowiedzi

to normalna przypadłość w E34 i E32 do roku zdeje sie 89, licznik zatrzymuje sie na 299960 i koniec. Już była na forum, wzasadzie neic nie da sie zrobić w kazdym razie niedoczytałem nigdzie zeby ktos znalazł na to recepte.

 

http://bmwe32.student.utwente.nl/johan/299960/299960.html

 

tu masz cos na ten temat

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam!!!

 

a ja mam problem troszke z innej beczki, ale tez o liczniku z e34.

Mianowicie nie dziala mi w liczniku inspekcja, jak zalanczam zaplon to wogole te kwadraciki sie nie zapalaja i obrotomierz z ekonomizerem tez niedziala.

 

Myslalem ze to moze wina baterii w liczniku, wymienilem je na nowe bo stare byly calkowicie rozladowane, ale teraz baterie nowe a licznik dalej nie dziala tak jak kiedys.

 

Moze bedziecie wiedziec jakie sa tego przyczyny i jak to moge naprawic ?

 

Pozdrawiam devro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

a ja mam problem troszke z innej beczki, ale tez o liczniku z e34.

Mianowicie nie dziala mi w liczniku inspekcja, jak zalanczam zaplon to wogole te kwadraciki sie nie zapalaja i obrotomierz z ekonomizerem tez niedziala.

 

Myslalem ze to moze wina baterii w liczniku, wymienilem je na nowe bo stare byly calkowicie rozladowane, ale teraz baterie nowe a licznik dalej nie dziala tak jak kiedys.

 

Moze bedziecie wiedziec jakie sa tego przyczyny i jak to moge naprawic ?

 

Pozdrawiam devro.

 

naprawde nikt nie wie jak mi pomóc ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ALARMET

ul.Ogrodowa 20 Reguly k/Warszawy

tel: 502-339-486

022-723-66-92

022-798-92-10

Koszt wyzerowania licznika w e32/e34 88-89r 120zl

 

hmm do warszawy mam jakies 500km heh , to mowisz ze trzeba wyzerowac licznik zeby wszystko dzialalo jak kiedys ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz na ten temat.

Wyzerowanie przebiegu z kości tego typu jest nie możliwe.

Mozna tego dokonać w licznikach w których kość jest osadzona na tylniej płycie w kostce koloru brązowego, zielonego, niebieskiego - są to układy pamięci typu 24C02, 93C56

Natomiast liczniki w których przebieg zatrzymywał sie przy stanie około 299xxx maja kośc znajdujacą sie w brązowej wtyczce do licznika. Jest tam bowiem kośc pamięci HML075f której nie da się przeprogramować i dlatego jednym z rozwiązań jest wrzucenie innej kości pamięci - programowalnej i wgranie przygotowanego programu.

Jest jedna osoba - podejrzewam że w całej polsce, która tego dokonała pisząc własny w tym celu program. Sam osobiście wyzerowałem u niej kilka kości. Niestety nie wiem czy na dzień dzisiejszy się tym jeszcze zajmuje.

 

Był tylko jeden problem. Trudno jest odczytać która wartośc binarna odpowiedzialna jest za aktywowanie róznych opcji doposażenia auta. Mam tu na myśli skrzynię automatyczna, nivo, ASC itp. I często sie zdarzało że np auto z automatem nie było na liczniku podświetlania biegów lub na odwrót.

Wiązało się to z tym że danych nie cofał na miejscu lecz dawał drugą kośc już gotową, ale nie było wiadomo z jakiego auta pochodziło i z jakim doposażeniem. Napewno gdyby się pozostawiło własną kośc i na drigi dziń odebrało to byłby może cofnięty tylko przebieg.

Postaram się cos dowiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

a ja mam problem troszke z innej beczki, ale tez o liczniku z e34.

Mianowicie nie dziala mi w liczniku inspekcja, jak zalanczam zaplon to wogole te kwadraciki sie nie zapalaja i obrotomierz z ekonomizerem tez niedziala.

 

Myslalem ze to moze wina baterii w liczniku, wymienilem je na nowe bo stare byly calkowicie rozladowane, ale teraz baterie nowe a licznik dalej nie dziala tak jak kiedys.

 

Moze bedziecie wiedziec jakie sa tego przyczyny i jak to moge naprawic ?

 

Pozdrawiam devro.

 

 

a ktos bedzie wiedzial cos na moj temat???? dodam ze mi licznik predkosci dobrze dziala tylko reszta opisana wyzej nie, i niemam jeszcze przejechanych 299xxx km.

 

devro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ktos bedzie wiedzial cos na moj temat???? dodam ze mi licznik predkosci dobrze dziala tylko reszta opisana wyzej nie, i niemam jeszcze przejechanych 299xxx km.

 

devro.

 

Zrób test zegarów, jeśli wszystkie wskazówki się ruszą to [na mój gust] znaczy że są sprawne i trzeba szukać przyczyny w czujnikach które im dostarczają informacji lub okablowaniu czujnik <-> zegary...

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.