Skocz do zawartości

BMW 520i e34 3k WBAHB11050BB18230


Rekomendowane odpowiedzi

Heja jakieś opinie poproszę po obrazkach z tej aukcji; http://otomoto.pl/bmw-520-C24640771.html mnie laika wszystko sie podoba bo pół samochodu wymienione. VIN podany co rzadko się zdarza w aukcjach z tego co zauwazyłem zagazowane, ekstra.No i najważniejsze ze mam 20 km po nią.

Co myślicie? : )

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze warto. niezły egzemplarz, choc podstawa wyposażenie. jak masz 20km to sie nie zastanawiaj tylko jedz. sprawdz jak silnik pracuje na wolnych obrotach, blacharke jesli zalezy ci na dobrym stanie wizualnym( progi, podloga, kielichy itp elementy konstrukcyjne auta). siedzenie kierowcy na bank jest podarte. przebieg jak oryginalny to jest dość niski. zdaj relacje jak juz pojedziesz/ kupisz auto :cool2:

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAHB11050BB18230

Kod typu HB11

Typ 520I (EUR)

Typoszereg E E34 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M20

Pojemność skokowa 2.00

Moc 95

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor CIRRUSBLAU METALLIC (189)

Tapicerka (0271)

Data prod. 1989-02-28

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S400A SCHIEBE-HEBEDACH, MECHANISCH Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S650A BMW Bavaria C Odtwarzacz CD

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozkodowanie VIN próbowałem z poradnikiem tutaj na forum ale nie bardzo mi się to udało, a na innych stronach były tylko podstawowe info.

Poprosiłem gościa o więcej zdjęć na aukcji nie dał zdjęcia przedniego fotela więc pewnie przetarte, wyposażenie podstawowe ale co tam ... Ważne, że zawieszenie wymienione (tylko nie wiem jak z tyłem) no i w silniku te wszystkie graty które się psują. Szkoda bo polowałem na 525i ale jak w dobrym stanie będzie ta to wezme ze słabszym silnikiem no i fajnie ze zagazowana to zawsze tam taniej wyjdzie. No nic muszę znaleźć kogoś kto by ze mną tam podjechał bo to będzie moje pierwsze auto a z doświadczenia wiem, że raczej działa się pod impulsem :) Może ktoś jest z Zielonej Góry kto by chciał skoczyć a jak nie to będę szukał jakiegoś ziomka na miejscu.

 

Pozdrawiam i dzięki za info ; )

 

ps; tak patrze na aukcji ziomek piszę 129 KM a w VIN jest 95 ?

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym sie nie zastanawiał tylko jechał, do tego ze na dojazd nie stracisz jak cos bo to 20km, ja po 535 jechalem 300km, i co, 500zł transport mnie wyszedł.

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam,

jestem osobą prywatna i nie zajmuję sie sprowadzaniem aut. Jeżeli chodzi o naprawy to napewno do wymiany jest przepływomierz (auto kuleje na wolnych obrotach) i przednie tarcze. Cena ubezpieczenie zależna jest od zniżek itp. , przegląd około 160zl. Przy tej cenie auta raczej nie warto jechać do ASO (z tego co się orientowałem koszt przeglądu auta w aso okolo 200zl) natomiast możemy pojechać na stacje diagostyczna.

Pozdrawiam!"

 

 

Dostałem taką odpowiedź od sprzedającego. Fajnie, że jest szczery. Pytałem go o sprowadzane auta bo Krosno leży niedaleko Niemiec.

Gdybym miał gotówkę to bym odrazu jechał natomiast gotówke mam ale zamrożoną, czekam aż sprzedam aparat wtedy będę mógł kupić auto, mam nadzieje że nastąpi to niebawem i nikt mi nie zgarnie "bmki" sprzed nosa:)

Ps; Jaki jest przybliżony koszt naprawy tych podzespołów o których napisał sprzedawca?

Dzieki wielkie za zainteresowanie i pomoc pozdrawiam !: )

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nie wętylowane koszt ok. 100-150 zł komplet a przypływka 150 zl. Hymm. Rozmawiałem ze sprzedającym to na benzynie jest ok natomiast na gazie nie jeździ bo boi się, że może strzelić eee. bo to nie sekwencja, szczerze troche mnie to odrzuciło, jutro pojade pooglądać co i jak. A jak nie to będę szukał czegoś innego liczę na pomoc ;))

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech stary stary...

Mina niezła i tyle. Ostudź ten swój napalony łeb :)

Weź pod uwagę dwie rzeczy - aktualnie kończy się przegląd i ubezpieczenie - to raz. Dwa - do wymiany jest pewnie sporo innych rzeczy. Pakiet startowy może sięgać nawet następnych 3 tysięcy złotych. Wystarczy jak będą do zmiany amortyzatory, tarcze (jak ktoś to pisał - 100 - 150 zł za sztukę), sztuk masz ich cztery + locki (jakieś 150 zł za komplet na obie osie). Przepływomierz rozwalony bo instalacja gazowa go rozpieprzyła... Instalka pewnie do poprawy. W ogóle - wbita jest w dowód? Auto przejdzie przegląd?

Auto może być dobrą bazą - JAK NIE JEST POGNITE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie jestem napalony po prostu szukam autka a że bardzo mi się podoba e34 to się za nim rozglądam.

Pewnie jest tak jak mówisz z tą przepływką. Pewnie będę szukał innego egzemplarza. No cóż, mam wakacje podjechać gdzieś pociągiem po dobry egz. nie ma problemu. Z ubezpieczeniem i przeglądem racja, ubezpieczenie dla mnie, młodego, nie doświadczonego kierowcy, kawalera poniżej 25 roku życia, jest bardzo drogie ... w kalkulatorze wychodzi coś ponad 2k ?? :O trochę mnie to przeraziło nie powiem.

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego, haalooo... halloooooo.. Ziemia do quaka... :)

Podjedź jak najbardziej i go oblukaj - bedziesz widział co jest nie tak przy nastepnych oglądaniach auta. Daleko nie masz przecież :)

Chciałem Ci tylko zasugerować, że 23-letnie BMW będzie wymagało nakładów kolego. Najgorszym wrogiem auta jest jego poprzedni właściciel - pamiętaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tym myślicie?

http://otomoto.pl/bmw-525-e34-m20b25-lpg-C24972602.html

W sumie fajnie jakby się 2.5l trafił ;) OC do marca 2013, później się martwić co dalej, no i nie wiadomo co wymieniać na dzień dobry.

wrzucam link tutaj bo nie chce nowego tematu zakładać. A no i myślę, że do 4000 można zejść. ps; No i ta kierwonica :D

ew. jeszcze to trójki mniej mi się podobają ale ; )

http://otomoto.pl/bmw-318-318i-C24844150.html

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdybym miał gotówkę to bym odrazu jechał natomiast gotówke mam ale zamrożoną, czekam aż sprzedam aparat wtedy będę mógł kupić auto

Jaki masz ten aparat to może Ja Ci tą gotówkę odmrożę ? Chodzi o aparat nazębny ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci radę- nie pchaj sie w te kosiarki(inaczej 316-318 :mrgreen: ). niby mniej palą ale, ale... by już o tym wojna nie raz na forum... zeby utrzymac ekonomie jazdy to w praktyce to pali tyle i to tyle, no moze wiekszy silnior troszke wiecej w miescie. nie bede drążył wiecej tematu ze spalaniem silników. ale co 6 cylindrów to 6 cylindrów. poza tym ta 318 to znów po jakimś "tjuningu". ta czarna e34 widać że w miare zadbana, ktoś przy niej siedział i widocznie dbał, jak pokrywe zaworów wypolerował...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę; ) Będę myślał nad tą czarną piątką tylko nie rozumiem stwierdzenia ; "Poza tym jak auto z tego roku, cos poprawić, przede wszystkim dbać"

Nie wiem czy sprzedającemu chodzi o to, że trzeba wymieniać coś na gwałt czy po prostu ostrzega ze przy aucie z tego rocznika moze się coś posypac : ) i tak zupełnie na marginesie taka bemka jest zarejestrowana na 5 osób ?

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dano moze wiekszy silnior troszke wiecej w miescie. nie bede drążył wiecej tematu ze spalaniem silników. ale co 6 cylindrów to 6 cylindrów.

 

Różnica spalania w miescie pomiędzy 525i a 318i wynosi około 4-5 litrów na każde 100 km. Czy to tak "troszke wiecej"? Dla mnie to duża różnica. Także dla założyciela tematu - widze ze szukasz mocno budżetowego autka, wiec nie radzę isc w 6 cylindrów (duzo wieksze spalanie, droższe narpawy). Dużo łatwiej w tej kwocie znajdziesz zadbane 316/318i niż 520/525i. Dodatkowo na korzysc "trójki" przemawia fakt, że bedzie to auto o parę lat młodsze. E36 to bardzo trwałe auta. W nowszej wersji mają silnik na łańcuchu którego nie musisz wymieniać. Silnik M20 (ten który jest w tej pierwszej 520i, jesli dobrze pamietam jest na pasku).

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja szukam budżetówki do poruszania się no i żebym nie bał się wsiąść i jechać gdzieśdalej w trase to takie tylko wymagania, nie koniecznie bmw. Trójki już mi się mniej podobają ale ... Będę szukał ; )

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie żeby sie nie pchać to może rzeczywiście... Poszukam jakiegoś civica chociaż wydaje mi się za mały może cos 4 drzwiowego. Zagazowane ;) No nic nie zawracam wam więcej gitary chyba, że znajde kolejną "okazje" :))

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie do bmw od razu "odrzucac" kazdy pisze ze bmw jest drogie w utrzymaniu itp. ale przykladowy civic tez bedzie potrzebowal nakladów. w sumie które auto nie potrzebuje. jednak duzo czesci zamiennych do bmw jest dostepnych na szrotach. przeciez od razu nie trzeba kupowac nowego rozrusznika w aso. fakt ze czesci w sklepie są trche drozsze niz do golfa.

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady cichy tak się zastanawiam czy kupić bmke czy może jakieś padło typu no np; civic za 2k albo audi 80 tez coś w tych granicach. Czy dorzucić trochę kaski do BMW. Strasznie mi się podoba a mamuśka marudzi mi, że ciężkie auto to dużo spali jakieś pierdoły i w sumie tylko mówi ... "bedziesz mial wydatki" taka opinia nie potwierdzona niczym ... nie wiem.

 

ps. BMW którego dotyczy temat sprzedane.

Jak coś to będę polował na to czarne. z paru postów wyżej

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.