Skocz do zawartości

wymiana lożyska bmw e39 520d touring ustawienie amortyzatora


Adam94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie wymieniam łozysko w prawym kole ale mam pytanie na temat amortyzatora , którego wcześniej zmieniał mi sąsiad ale chyba cos zle ustawił gdyż bmw stoi jak samolot (przód wyżej ale nie wiele) dlatego prosił bym jakąś instrukcje jak taki amortyzator ustawić poprawnie zeby nic nie zawyżało .

 

2 moje pytanie jest na temat lożyska prawdopodobnie musze amortyzator wyjąć z dolu bo nie ma dojsci do śrub od lożyska? czy jest inny sposób

 

dodam ze lożysko zaczelo z szumu piszczeć i skrzeczeć opadlo na szczęke hamulcową i nie wiem czy to te z prawej wczesniej mi wylo na skręcie w prawo w lewo przestawało

Edytowane przez Adam94

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Amortyzator ma znaki dla prawej i lewej strony. Ustawiasz znak na przeciw nacięcia w zwrotnicy.

Co do wysokości to zasmucę cię ale tak ma być. Przód jest wyżej niz tył.

możesz sprawdzić jedynie czy wahacze były dokręcanie jak auto stało na kołach bo jeśli auto było w górze a ktoś dokręcił tuleje wahaczy to one mocno cierpią i unoszą nieco auto w górę.

Jeszscze sprawdź ułożenie sprężyny na amortyzatorze. Niestety nie wiem jakie masz amortyzatory i nie za bardzo wiem jak ci wytłumaczyć jak powinny być ułożone.

Najlepiej zrób zdjęcia sprężyn to popatrzymy.

 

Co do wymiany łożyska to amortyzator trzeba przynajmniej trochę wysunąć.

Dostęp do jednej śruby jest trudny. A do tego to te śruby są tak dokręcone , że ja to ledwo dałem radę je odkręcić. Byle klucz by nie dał rady. Musi być naprawdę solidny. Rozmiar 18.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok amortyzatrory mam irmy kraft ale nie widziałem tam znaków ;( jak zrobie zdjęcia to dodam . juz 2 zróby mam wykręcone przyznam ze mocno są dokręcone aż przeskakują ;] ale dam rade

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz źle założoną sprężynę i do tego źle zamontowaną cała kolumnę w zwrotnicy.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img836.imageshack.us/img836/2541/przod5.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

czyli tam gdzie jest ta zapadka wciecie to na sprenzyne początek jej na amortyzatorze ??

 

i moje 2 pytanie czy ten rowek oznaczony nr 1 ma byc skierowany do przodu w kierunku silnika czy do tyłu w kierunku tyłu jak ta kreska ?? czy na wprost moze ktoś robic foto na prostych kołach w swojej e39 ? z górzy dziękuje

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam gdzie ta zapadka na amorku, ja mam ustawiony do przodu auta lekko wychodzący na zewnątrz tak mniej więcej miałem ustawione poprzednie amorki więc ja zrobiłem podobnie nie wiem czy to jest prawidłowe ustawienie ja nie widzę żadnych "ubocznych" efektów tego ustawienia... może niech ktoś kto się na tym lepiej zna coś powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sory ale na zdjęciu masz skręconą zwrotnicę w prawo co mnie myli.

Jutro popatrzę u siebie ale wcięcia powinny być lekko do przodu. A patrząc na te zdjęcia wychodzi mi , że masz je do tyłu.

 

Zreszta sam dołaczyłeś schemat i na być dokładnie jak na nim.

To widok z góry.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to musze jak na schemacie ustawic ten wrombek i wlozyc sprenzyne w te wciecie zaby sie zaparła o kant tak jak u góry mam u gury mam ok

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.