Skocz do zawartości

530xi nierówna praca silnika po odpaleniu!!!!!


ice331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów a mianowicie jakis czas temu umieszczałem już rózne wątki i pytania dotyczące nierównej pracy silnika N52 zaraz po odpaleniu ( na rano , po dłuższym postoju ) dzieje sie tak ze silnik przez jakieś okoł 10sekund pracuje nierówno przebiera na obrotach tak jak by nie dopalał na jakis gar, wymieniłem świece, cewki, czujnik powietrza zasysanego,,, komputer nie pokazuje żadnego błędu ,,,skonczyły już mi się pomysły co może być przycyną takiej usterki , proszę o Waszą pomoc może razem dojdziemy jaka jest przyczyna Pozdrawiam i czekam za pomocą Edytowane przez ice331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam N52 miałem lub mam co jakiś czas coś takiego samego, u mnie też nie równo chodzi od czasu do czasu i nie wiadomo dlaczego , silnikiem rusza i całum samochodem delikatnie ale jest to okresowe i nie wiem też czym jest to spowodowane ale nie grzebałem przy nim nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie doczytałem.

 

nie ma najmniejszego problemu !!! :)

 

jeszcze takie pytanie jak te silniki dobieraja sobie mieszanke paliwowo powietrzna ( tylko z tego czujnika temperatury zasysanego powietrza czy jest jeszcze jakiś czujnik i jak jest to gdzie jest umieszczony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy lambda mierzą poziom tlenu w spalinach i na tej podstawie są dobierane wartości powietrze/benzyna. Jest ich przewaznie kilka, jedne daja wynik pomiaru a inne kontrolują.

Kolego slabo znam sie na programach diagnostycznych ale jakim programem serwisowym sprawdzales samochod? Byc moze trzeba go sprawdzic rano i obejrzec nie tyle bledy ale odczyty on-line? W tej sprawie powinien sie któryś z kolegów z większym doświadczeniem pojawić.

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko sprawdzałem w ASO nie wiem jakim programem operuje ASO Smorawiński Poznań , ale z tego co dobrze kojarzę to sondy lambda uaktywniają sie po jakiś paru sekundach że raczej tutaj nie ma wpływu sonda tak mi się wydaje ale spróbuje to jeszcze sprawdzić dziękuje za następną sugestie pozdrawiam i czekam dalej za radami

a dodam jeszcze że oprócz wymienionych wymian wyczyściłem przepustnice i dziś bede sprawdzał szczelność korektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Nie zarowe tylko iskrowe :) jezeli to silnik na PB.

 

Ja bym proponowal, komputer rano (jak samochod jest "zimny") i sprawdzic czy korekty na wtryskach sa w normie, byc moze przelewaja. Jezeli bedzie wiadomo na ktorym cylindrze przelewaja mozna diagnozowac dalej.

 

 

Korekte najprosciej sprawdzic w INPA lub dis.

Edytowane przez adisan82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.