Skocz do zawartości

zwiększenie mocy w bmw f10 520d performance power kit


banka87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
upsss...nie zerknąłem o co biega, f10 jak najbardziej, to przecież jedyny sposób na parę kucyków :) Edytowane przez G-CS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham sie nad boxem do 520d - czy warto, ktoś montował?

 

Mój znajomy zrobił w nowym aucie, odebrał z salonu już z opcją Power Chip robioną przez ASO BMW. Moc wzrasta do około 204KM a moment chyba na 420Nm. Ja różnicy nie widzę. Jeździłem kilka dni "standardowym" 520d, jeździłem autem kumpla.

Coś takiego: http://www.bmw.com/com/en/owners/accessories/performance/phase_4/bmw_performance_highlight_power_kit_diesel.html

Różnicę poczułem w 530d i ....u siebie :mrgreen:

W moje ocenie przy tej masie auta jeśli dodasz 20KM więcej to nie zrobi to zauważalnej zmiany osiągów. Są rozwiązania do chyba 225KM do 520d ale pytanie o konsekwencje dla silnika. Sądzę że naprawdę nie warto.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do czynienia z "power chip" z aso w 520d i była mina, obiecane przyrosty tylko na papierze

te rzeczywiste, zmierzone +20KM i 40Nm są odczuwalne, wypuściłem ich kilka i dają radę

 

wynik dla skrzyni at:

 

http://imageshack.us/a/img542/4656/avyd.jpg

 

 

dla manuala

 

 

http://imageshack.us/a/img689/9984/6f89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem bardziej opcji utopienia VATu i podatków na koniec roku, niż jakiś sportowych osiągów z tym boxem :wink: plus BMW daje rabat 10%, ale u G-CS wychodzi "trochę" taniej i nie kupuje kota w worku (hamownia), więc wybór jest jasny i prosty :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem bardziej opcji utopienia VATu i podatków na koniec roku

 

Chcesz wystawie ci fakture a ty ja zaplacisz w dowod uznania wysle ci pocztowke lub zyczenia na Nowy Rok :mrgreen:

 

p.s. moim zdaniem sa ciekawsze opcje zagospodarowania vatu do samochodu. Osobiscie, boxy i 20KM wiecej to 10% mocy co masz, efekt zaden. Moze tylko psychologiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam opcji, zostaje albo ten BOX, albo zamówić M5 :mrgreen:

 

Jeśli mogę doradzić to sugerowałbym M5 :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A u mnie właśnie dał niewiele jeśli chodzi o moc za to momentu doszło sporo bo jest go 420. Co może być przyczyną, że powyżej 3500 obr/min moc i moment tak spadają? Czy może być źle wykonany pomiar?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/594bf4918b4754ff.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę Cię, pomiar zmaszczony na maxa, nie obciążony silnik wygenerował sporo momentu w wyższym zakresie obrotów...wykresy z F10 są płaskie jak stół :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no proszę Cię, pomiar zmaszczony na maxa, nie obciążony silnik wygenerował sporo momentu w wyższym zakresie obrotów...wykresy z F10 są płaskie jak stół :wink:

 

Pisząc zmaszczony masz na myśli źle wykonany pomiar czy źle zrobiony program lub, że coś nie tak z autem i stąd takie dziwne wyniki?

 

 

Kolego anwod właśnie widziałem Twoją galerię i wynik z Twojego auta był większą składową o decyzji na tak w sprawie montażu PK.

 

 

Ciekawe dlaczego u mnie tak to nie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bo u nas największa zadyszka w czasie jazdy...niebawem wchodzi na rynek 518d to dopiero bedzie hit tuningu.

 

Wydaje mi się że 518d jest na rynku od czasu pojawienia się 5er LCI w lipcu zeszłego roku :P

Widziałem u dealer'a taki bolid w pełnej opcji z ledami, navi pro, M-pakiem, komfortami itp....

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.