Skocz do zawartości

Pytanie o oznaczenia oleju....


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam E90 325i z silnikiem 2.5 oznaczenie silnika N52 ponieważ to model przed liftem.

Chcę wymienić sobie olej....i pojawia się problem...

Wedle rekomendacji ze strony Castrola powinen to być Castrol Edge Sport 0W-40

Tyle że występuje on jako zamiennik

BMW Longlife-01

i ten sam olej o tym samym oznaczeniu występuje jako zamiennik

BMW Longlife-04

Więc o co chodzi? :D

I czemu 0W-40 a nie 5W-30 albo 5W-40 ?

Samochód "wedle licznika" ma przejechane 85 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wiekszego znaczenia czy 0/5 na 30/40 oba będą dobre ja miałem 5/30 a tera mam 0/40 różnicy nie wiedzę.różnica to inne właściwości przy różnych temp , poczytaj w necie pełno jest o tym .

LL04 leje sie do diesla z dpf-em do PB chyba nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma wiekszego znaczenia czy 0/5 na 30/40 oba będą dobre ja miałem 5/30 a tera mam 0/40 różnicy nie wiedzę.różnica to inne właściwości przy różnych temp , poczytaj w necie pełno jest o tym .

LL04 leje sie do diesla z dpf-em do PB chyba nie musisz.

Czyli ogólnie muszę szukać oleju jako zamiennika BMW Longlife-01 ?

 

Jeszcze takie pytanie przy okazji,myślę przy okazji wymienić filtr paliwa, filtr odmy? całą odme? w sumie to nie wiem jak to napisac,nie wiem czy wymienia się tam wkład czy całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tam pomoże ktoś?

 

I prośba o pomoc z tą odmą,gdzie ona jest u mnie w silniku?

Gdzie moge ja kupic?

Wszedzie do diesla....

 

I to samo tyczy sie filtra paliwa

Chce to wszystko zrobic tym bardziej ze 100tys km lada chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL-04 jest normą wyższą od LL-01 więc spełnia warunki LL-01 wszystko masz tutaj pod nr 14: http://www.castrol.com/castrol/extendedsectiongenericarticle.do?categoryId=9025441&contentId=7047353

Teraz już wszystko jasne.

Dzięki :cool2:

 

Tak przy okazji wkleję tutaj co jest napisane na tej stronie,gdyby kogoś to interesowało i trafił by na ten temat

 

14. ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI SILNIK MOJEGO BMW WYMAGA SPECYFIKACJI BMW LL- 01.CZY MOGĘ UŻYĆ OLEJU O WYŻSZEJ SPECYFIKACJI NP. BMW LL-04? KTÓRY OLEJ POWINIENEM ZASTOSOWAĆ I CO DZIĘKI TEMU ZYSKAM?

W przypadku wymagań stosowania olejów zgodnych z normy BMW LL-01 można stosować norma BMW LL-04, która jest w pełni kompatybilna z wymaganiami normy Longlife - 01 w zakresie obsługi technicznej wszystkich pojazdów wyposażonych w silniki marki BMW (poza modelami serii M3, M5, M6, Z8 z silnikami benzynowymi 6-,8-, 10-cylindrowymi) Stosując wyższą normę BMW LL 04 uzyskujemy mniejsza skłonność do tworzenia się osadów, większą czystość elementów silnika i mniejsze jego zużycie. Dodatkowo norma ta jest zgodna z wymaganiami dla olejów o niskiej zawartości popiołów, co zapewnia bezawaryjną pracę i pełną kompatybilność z układami wydechowymi wyposażonymi w reaktory katalityczne i filtry cząstek stałych. Olejem zgodnym z wymaganiami normy BMW LL04 jest EDGE Sport 0W-40.

Edytowane przez poli_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie tam się dostać chyba... :)

A czy ta odma jest wymienna?

Myje się ją?,wymienia w niej filtr?

I gdzie można to dostać?

Dzięki

 

 

ps. myślałem że złączy posty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym silniku przy 100tys odmy bym nie ruszał jeszcze, żeby do niej się dostać trzeba ściągnąć kolektor ssący

Dzieki za uwage.

A na co zwracac uwage zeby wiedziec ze pasowalo by juz wymienic/przeczyscic?

Jakie sa objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.