Skocz do zawartości

530i kłopot ze sprzęgłem


spectakillah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Trochę mnie na forum nie było, Bunia doczekała się nowego serduszka w międzyczasie ;-) Ostatnio gdy robiłem miejsce dla innego auta wyjechałem na wstecznym i gdy auto toczyło się jeszcze do tyłu wrzuciłem 1wszy bieg i ogień! Jednak zamiast dymku z tylnych gum zobaczyłem, że tak jakby ślizgało się sprzęgło. Obroty były ok 4000 obr/min a auto jakoś ochoczo do przodu nie wyrwało. Mało tego, zobaczyłem jakby coś spod auta poleciało, jakiś płyn. Po całej akcji pedał sprzęgła jakby się lekko "zmiękczył" a samo sprzęgło bierze odrobinę dalej, odrobinę. Nigdy przedtem żadnych problemów ze sprzęgłem nie miałem, auto normalnie jeździ, nie zamula. Kilka razy gdy tak gwałtownie ruszałem zrywając przyczepność, zawsze zbierał się elegancko. Wiem, że to coś ze sprzęgłem, ale chyba nie zniszczyłem go kompletnie. Co mogło się wysypać? Tarcza, docisk, wysprzęglik? Może potrzeba odpowietrzenia? No i co to mógł być za płyn? Hamulcowy z układu? Może ktoś z Was, koledzy, miał podobne perypetie z autem?

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym uzytkownikiem wiec z gory przepraszam jak w zlym dziale pisze badz w zlej formie ;) Jestem posiadaczem BMW e39 520i 150 km 1997 r i zaczelo mi slizgac sprzeglo i mam pytanie czy do tego modelu przychodzi kolo dwumasowe czy nie? bo w sklepie motoryzacyjnym nie sa mi w stanie tego powiedziec. z gory dzieki za pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyn hamulcowy z wysprzęglika Ci poleciał. Sprawdź poziom płynu hamulcowego, wkulaj się pod auto - wysprzęglik do oględzin.

 

A gdzie ten wysprzęglik się znajduje? Patrzyłem teraz pod maską, ale nie zlokalizowałem go. W weekend lub już jutro sprawdzę na kanale i dam znać co i jak. Od spodu pewnie łatwiej będzie go namierzyć.

Jeszcze jakieś sugestie?

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wysprzeglik znajdziecie bezsporednio przy skrzyni. Pod auto i zobaczycie jedyny przewód hydrauliczny, ktory dochodzi do przedniej częsci skrzyni i wypycha łapę do sprzęgła

Problemem wysprzeglika moze być to, ze szpece co wymieniają płyn hamulcowy, nigdy nie odpowietrzają układu hydrauliki sprzegła ;/

Niektorzy nawet mówią, ze samo sie odpowietrza :duh: ale to już mistrzowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolego!

Na pewno znajdę. Jest tam jakiś zbiorniczek? W jaki sposób poznam poziom płynu?

szpece co wymieniają płyn hamulcowy, nigdy nie odpowietrzają układu hydrauliki sprzegła ;/

Niektorzy nawet mówią, ze samo sie odpowietrza :duh: ale to już mistrzowie...

:lol:

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości.

Na szczęście pomysleli o tym.

 

w jaki sposob?

przewód wychodzący ze zbiornika płynu hamulcowego do wysprzęglika, jest umieszczony na pewnej wysokości zboiornika. Więc w razie awarii wysprzęglika itd. płyn nie wycieknie do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma takiej możliwości.

Na szczęście pomysleli o tym.

 

w jaki sposob?

przewód wychodzący ze zbiornika płynu hamulcowego do wysprzęglika, jest umieszczony na pewnej wysokości zboiornika. Więc w razie awarii wysprzęglika itd. płyn nie wycieknie do końca.

 

dokładnie :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.