Skocz do zawartości

e91 318d - prośba o podpowiedź


Mouser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu przykładam się do zakupu e91.

Nie będę ukrywał, że to będzie pierwsze auto tej marki i że nie do końca się na tym znam.

 

Dlatego prosiłbym Was o kilka podpowiedzi.

Pytania będą raczej proste, a może nawet dla niektórych wydadzą się śmieszne - no ale cóż, wolę dopytać.

 

Oglądałem wczoraj kilka aut, dwa z nich mnie zainteresowały.

 

Tylko, przy pierwszym, mam kilka wątpliwości / pytań.

 

1. Po odpaleniu na desce rozdzielczej pojawia się komunikat i zaraz potem pojawia się auto na podnośniku. Wiem, że chodzi tu o jakąś część przeglądu, ale prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie.

Czy po zakupie auta, będę musiał od razu kierować się do ASO, czy taki serwis można "załatwić" inaczej?

 

2. Podczas jazdy - na desce rozdzielczej cały czas świeci się na żółto ikonka, taka jak przy zaciągniętym hamulcu ręcznym (czyli wykrzyknik w kółku i w nawiasach) - hamulec ręczny ok, czy to może być info, np o zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego lub jakiś czujnik klocków itp?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

1. To nie jest problem

2. To jest problem - ale jak powiedzial kiedys Piotr Baltroczyk w swojej anegdocie o tanich krewetkach w UK- przyjacielu... To moze byc wszystko.

 

Wrzuc jakies zdjecia tych bledow albo napisz skad jestes a damy ci namiary do kogo podjechac na diagnoze

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zdjęć tego błędu nie mam, ale znalazłem identyczne na forum. Poniżej link z tym tematem i w pierwszym poście zdjęcie - widok identyczny jak ten w aucie które oglądałem.

 

viewtopic.php?f=70&t=103931&start=0

 

 

Auto stoi w Płocku (dziwny jest ten Płock...., ale już mniejsza o to), a ja jestem z Radomia. Problem zasadniczy polega na tym, że mam popapraną robotę - od rana do wieczora praktycznie i nie za bardzo mam tam jak pojechać. Wybierałem się tam z miesiąc czasu, aż w końcu pojechaliśmy wczoraj.

Nie mam zbytnio nikogo, kto zna się konkretnie na BMW. Byłem wprawdzie z kolegą, który pomagał mi obejrzeć auto, ale niestety samochodu prześwietlić się nie da....

 

 

Tak sobie teraz myślę, że zaraz mi się dostanie, że odpaliłem temat podobny do już istniejącego... Ale może nie będzie tak źle :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka podnosnika pojawia sie jak jest jakis blad pochodzacy z kompa - generalnie mowi to nic innego jak - jedz pan na warsztat ! :wink:

A znaczek na desce podczas jazdy o tym przypomina.

 

Jednak moze pochodzic od wielu elemantow - najlepiej zdiagnozowac kompem od czego.

U mnie ikonka pojawila sie po wymianie kolckow hamulcowych ,gdyz mechanik dostal uszkodzony czujnik, ktory nie dzialal. Dawalo taki sam alarm - po wymianie czujnika jak reka odjal.

 

PS jakbys dlugo szukal auta to mam tu jedno / stoi u mnie w garazu :) . Prawdopodobnie z powodu wyjazdu na dluuuuga delegacje bede musial je sprzedac w sierpniu lub pazdzierniku. Auta urzywam na

co dzien. Jest a niemieckich blachach - w razie kupna pomoge w wyrejestrowaniu, zakupie tablic itd.

 

Pisz na priv ...

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.