Skocz do zawartości

Zaluzje za grilem w e91


PabloM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie ustrojstwo u siebie za grilem.Powie mi ktos moze kiedy powinny sie otwierac itd. Zima ta roleta jest ok. Silnik szybciej lapie temp. Ale latem ?? Jak mamy ok 25st i lecimy po trasie lub stoimy w korku powinny sie chyba otwierac. Wtedy wieksza prace ma termostat. Jak to dziala? pozdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Też mam to badziewie, z tego co wiem to podczas szybkiej jazdy jeżeli silnik nie jest nadmiernie wysilany ( równa jazda) jest zamknięte żeby zmniejszyć zawirowania i zużycie paliwa, jak lecisz ostro to się otwiera.

W lecie jak było ponad 30stopni w zeszłym roku to na postoju się otwierało, jak stałem przed autem to dało się usłyszeć że nagle silnik minimalnie głośniej pracuje i jak podszedłem sprawdzić to okazało się że żaluzje się otworzyły.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj np jest ok 25st. jechalem normalnie w miescie .Temp silnika pokazywala ok 97st a to badziewie sie nie otwieralo. Dopiero jak dojechalem na miejsce wylaczylem samochod i po powrocie ok godz zapalilem i sie ta zaluzja otworzyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Pewnie miales wlaczona klime i wentylator chodzil chlodzac silnik potem wentyl sie wylaczyl wiec zaluzje musialy sie otworzyc ;) zawsze mozesz podjechac na kompa i sprawdzic, wiem ze moj jak byl hamowany ostatnio mimo ze temp na dworze byla ponizej 20 stopńi to zaluzjesie otworzyly

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
widze Pablo ze nie dawało Ci to spokoju ale ja uwazam ze jest wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżdżę od kilku dni E87 z żaluzjami i nawet na miecie nie otwierają się... Denerwuje mnie bo nawet nie wiem czy powinny być otwarte czy nie bo w tym E87 nie ma wskaźnika temperatury silnika - kto to wymyślił :cry:

 

Macie pomysł jak sprawdzić ich działanie lub temperaturę silnka nie podłaczając do kompa?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żaluzji to nie mam u siebie w 320d ale jeździłem latem 116i i tam otwierały się bardzo często. W rodzinie mam jeszcze x6 40d i tutaj te żaluzje otwierają się rzadko, nawet jak pałuje się auto. Zimą, wiosną i jesienią otwierają się okazjonalnie ( czyt. najprawdopodbniej podczas wypalania dpf'u)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam i ani razu nie widziałem, żeby to było otwarte. Dzisiaj po dłuższej trasie ostudziłem turbine, wyłączyłem silnik, popatrzyłem na temperature, a tu 97 c a na żaluzjach pełno muszek.. Wcale sie nie otwarły. A tak w ogóle to jaka jest dopuszczalna temeratura w tych naszych 4 cyl dieselach ?
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie i u dwóch znajomych temperatura waha się między 88 a 97 st, zależnie od temperatury zewnętrznej, zależnie od tego jak się jechało, czy to autostrada czy miasto, korek itp.

jak jest załączona klima to trzyma zazwyczaj 90-92 st

wymieniałem kiedyś pompę wody oraz termostat, ponieważ myślałem, że temperatura jest za wysoka i pompa nie wyrabia

po wymianie to samo, na pewno jest dobrze odpowietrzone

potem okazało się konsultując ze znajomymi, że mają tak samo

zaufany spec od BMW twierdzi, że tak ma być (facet prowadzi serwis 15 lat a wcześniej pracował w aso w DE)

więc wymiana była niepotrzebna...

 

żaluzja otwiera się zazwyczaj w bardzo ciepłe dni, tak powyżej 25-27 st i zauważyłem, zazwyczaj jak jest załączona klima

wiosna, jesień, zima - żaluzja zamknięte, przynajmniej nigdy nie widziałem wtedy otwartej

jak byłem w tym roku dwa razy w Chorwacji to tam raczej często była otwarta, ponieważ było gorąco

także temperatury ponad 30 st, do tego klima = żaluzja częściej otwarta

 

także raczej mamy wszyscy wszystko ok z żaluzjami

kiedyś szukałem wiele wątków na polskich i zagranicznych forach BMW i takie właśnie objawy, zjawiska, odczucia były normalne jeżeli chodzi o żaluzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.