Skocz do zawartości

Stuki z przodu magiel czy krzyżak


gruby_sko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum więc z góry przepraszam z moje błędy.

więc tak mam taki problem już było kilka tematów ale nie pisało jasno jak to sprawdzić

mam bmw e39 523 z 96 i coś stuka mi z przodu tylko na małych nierównościach lub gdy stoję i ruszam enegricznie kierownicą

przy zgaszonym silniku przy odpalonym cisza stuki takie jak by luz przy większych dołach nie stuka i oto pytanie zawieszenie ok byłem na stacji podobno do wymiany łączniki stabilizatora oczywiście wymieniłem i jak było tak jest dodam jeszcze że niema luzu w kierownicy przynajmniej tak mi się wydaje

możliwe że jest ale ja jestem kompletnym laikiem i nie wiem jak to sprawdzić

proszę o podpowiedz jak taki laik może sprawdzić czy do wymiany mam maglownicę czy może krzyżak a może coś innego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najpredzej to maglownica ale nie ma co liczyc , że przez internet ktos ci to sprawdzi skoro mechanik na żywo nie odnalazł.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak słychać mocniej i łatwiej go zdiagnozować bo wystarczy mocniej szarpnąć za kolumnę przy krzyżaku.

Możesz kupić sprawny używany na allegro i wymienić.

Nie oznacza to jednak że i maglownica jest sprawna.Ja wymieniłem krzyżak bo był uciążliwy z tym stukaniem i ostatnio na przeglądzie wyszło że maglownica lekko puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.