Skocz do zawartości

Pytanie o Spalanie 320d ?


PabloM

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest do użytkownikow 320d (177KM ) ale nie tylko . Polecialem dzisiaj w świetokrzyskie .Zresetowałem spalanie pod domem. Wiadamo zanim sie przedarłem przez warszawe troche to trwało ale pózniej na trasie ustawiłem sobie na 120 km/h i spalanie mialem 7 l. Zero aut na trasie wiec jechalem caly czas ta predkościa. W baku v-power, jazda bez klimy. Moim zdaniem za duzo .

Gdzie szukac przyczyny. Tylko nie piszcie ze wam to spala 4.2 w mieście bo to juz było przerabiane . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Troche duzo jak na 120, fakt ze ja mam 318d i dluzsze przelozenia ale silnik n47 i 7 to jak lece autostrada 140-160 po Polsce z wyprzedzaniem tirow mi bierze, Jelenia -Poznan spkojnie ponizej 6 na normalnie ruchliwej drodze, mysle ze tez kwestia stylu jazdy albo termostaty masz zwalone

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny:

- filtr powietrza

- przepływomierz

- dpf

- termostat (niedogrzanie)

- brak powietrza w kołach :)

 

To pierwsze skojarzenia jakie mi przyszły do głowy, zacznij od najtańszego - sprawdzenia powietrza w kołach. następnie weź jakiegoś speca od nas ze spotów i niech w menu sprawdzi Ci temp cieczy jaką masz, potem sprawdź w jakim stanie jest filtr powietrza, potem przepływka a na koniec... dpf.

 

przy 120 km/h to ja mam spalanie ok 8 litrów :) więc Jak ty będziesz miał 5.5-6 to będzie można myśleć że jest okej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Przez ok 2 godz jechalem z ta sama predkoscia. Kapcie 235/40/18 , filtr powietrza OK, ciśnienie w oponach OK, Temp silnika OK , Przepływka OK . Tak czy inaczej silnik jest mocniejszy wiec na chlopski rozum powienien byc silnikiem ekonomicznym i elastycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat moim samochodem, na tej samej trasie przy znacznie niższej prędkości średniej spala nawet 0.5l więcej ode mnie. Jeździ tym samochodem sporadycznie i go po prostu nie czuje. Zawsze kiedy oddaje samochód, spalanie z kilkuset kilometrów jest mocno podniesione. Również trasa trasie nie równa, na jednej potrafię wyciągnąć 5.2l , na innej chociaż co bym nie kombinował 5,8 - 6.3 (teren górzysty, ruch nie pozwala aby rozpędzić się z góry i wykorzystać to w pełni na kolejnym podjeździe). Tak więc porównywanie się z innymi co do dziesiętnych nie ma większego sensu, za dużo zmiennych.

 

Ja zacząłem się martwić, jak ze spalaniem nie mogłem zejść poniżej 6.8 nie przekraczając 100km/h (miałem padnięte termostaty). Tobie też polecam taki test, spróbuj pobić rekord. Jeżeli nie osiągniesz wartości poniżej 6l to faktycznie jest coś na rzeczy. Jeżeli Ci się to uda, to jest to kwestia stylu jazdy czy też charakterystyki tras które pokonujesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperature mam w normie, moze nawet troche za wysoka bo w granicach 95st. Bede chyba musial jechac na komp ale ostatnio jeden forumowicz robil mi DRL i wyszly tylko jakies delikatne bledy z DPF-em ale zostaly skasowane i troche pojezdzilem ze stalá predkoscia zeby wrocil do normy. NIewiem zastanawia mnie to spalanie gdzie i jak sie tym zajac zeby bylo dobrze. Bo specjalistow w warszawie i okolicach jest mnustwo ale tylko do kasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy padniętym na postoju temp tak podskakiwała. Zobacz jak jest podczas jazdy na sprawnym termostacie temp powinna być cały czas w okolicach 88-90.

 

W takim razie u mnie jest na trasie ok 93-95 st. Moze to przez tą żaluzje za grilem. Powinna sie otworzyc a tak moze nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki !

Juz znalazlem przy pomocy opcji szukaj ! :cool2:

Jutro test w drodze do pracy :D

 

Jakby ktos potrzebowal instrukcji :http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=57919&start=0&hilit=ukryte+menu

 

 

Update 11.06.2012 / 10:00

odblokowalem ukryte menu :wink:

Jednak maly update co do instrukcji wyzej.

Jest napisane : 01.00 FGNSTR BXXXXX [numer VIN] proszę dodać do siebie wszystkie liczby i zapamiętać sumę – przyda się później

Nie do konca prawda. Na Youtube znalazlem fimik gdzie czlowiek radzi aby dodac do siebie tylko 5 ostatnich cyfr i to dziala :wink:

U mnie roznic a wynosila 2

 

 

Btw. Sprawdzilem temp silnika.

Przy docisnieciu gazu ok 140-150 temp spada do jakis 88 C przy normalnej jezdzie po miescie 91-92 takze ok z termostatami.

Jednak spalanie ok 6,5 - 6,7 :8) .

Notabene passat b6, ktorego mialem poprzednio mial to samo - ok 6,5 :P

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.